Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,936

tarkan

Ana Kamp
Yer
Antalya
Web
www.teknopolo.com
1991 model rangerover imi yeni sattım.
1990-1993 model 5 kapı Blazer almayı planlıyorum.
Bu araçların kronik sorunları varmıdır ?
Parça bulmada sıkıntı yaşarmıyım ?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.. ;)

Etiketler
Ynt: Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

BEn 95 model Blazer aldım avrupa için yapılmış olduğu söylendi pek anlamam yeniyim daha bu konuda...Aracın göstergesi km mil olarak değil yani..Lpg taktırmak istedim en az 15-20 yer dolandık hiçbri takamadı..Geçen gün bir yere verdim orası taktığını test yaptıklarını söyledi araç elime gelmedi daha bekliyorum bakalım...

fiyatları uygun araçların, tipleri de güzel ancak yüksek yakıt tüketimi ve parça konusu düşündürüyor beni :-\

15'e aldım 3 lira masraf yaptım...Parça konusunda sıkıntınız olmasın rahat bulunuyor ve pahalı değil ancak yakıtta bişey diyemem

dundaralp' Alıntı:
15'e aldım 3 lira masraf yaptım...Parça konusunda sıkıntınız olmasın rahat bulunuyor ve pahalı değil ancak yakıtta bişey diyemem

Siz tüpte mi kullanıyorsunuz? Ortalama 100 km'de kaç lt yakıyor acaba? Kuruş cinsinden ölçtüyseniz o da kabulümdür :smiley:

Tüp yeni olduğu için henüz doğru bilgi veremiyeceğim..Ancak benzinde 1200 km yol yaptık ve km de ortamala 0.458 kuruş yaktı..Şehir içinde benzinli 0.650 kuruşa kadar çıkmakta..Tüpte 0.25 kuruş yaktı ancak bu sağlıklı bir veri değil 2 depo sonra ayar yapılacak tekrar ancak o zaman sağlıklı bir veri söyleyebilirim..

garip benzinli de olsa yine Jeep'lerden az yakıyor gibi görünüyor. Sizin aracınız 4.3 mü? Model yılı nedir bir de?

Evet aracım 4.3 ve 1995 model... Bundan önce subaru forester turbo vardı 99 model..O da benzinde uzun yolda 0.340 kuruş yakmaytaydı..

Arazi performansı nasıl aracınızın? Hemen hemen benim bütçemin yettiği aralıklarda bir araca biniyorsunuz. Ben aslında jeep düşünüyordum ama biraz dar gelmişti bana. Blazer çok daha geniş gibi.

Jeepleri bilemiycem ama blazer konforlu ve geniş bir araç..Subaru ile kaldığım yerlerden blazer ile geçtim henüz arazi performansı hakkında detaylı bilgi veremiyeceğim...BEnim de pek bilgi sahibi olmadığım konular var araç hakkında...Bunlara anıt arıyorum henüz bulamadım..

Bulduğunuz zaman paylaşırsanız sevinirim, özellikle diferansiyel kilitleri konusunda merak ettiklerim var.

Evet aynen benim de kilit hakkında merak ettiklerim var..BUgün arazide farkettiğim orta difransiyel kilidi gerekli 4 ağıra aldığımda dahi arka tekerler patinaja düşüp önler dönmüyordu..

Bazı araçlarda düğme ile kontrol edilebilinen elektronik kilitler var, öyle bir şeyi yok mu? Bu kadar lüks bir araçta kilit olmaması enteresan çünkü.

Dediğim gibi daha yeniyim bu araçta , bulduğum tek düğmeler 2 hi, 4 hi ve 4low bu kadar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.