BMW X5 3.0 kullanıcı yorumları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulentkirmizi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 169,247

bulentkirmizi

Ana Kamp
arkdaşlar merhaba. ben x5 3.0 düşünüyorum diğerlerinden daha ucuz olduğu için. Bu araçlardn kullanan varsa tüketimden, bakım masraflarına kadar detaylı bilgi verirlerse memnun olurum.

Etiketler
Ynt: BMW X5 3.0 kullanıcı yorumları

benzinli mi dizelmi ? şehir içi benzinlisi 15-18 lt arası yakıyor dizel olanıda 11-13 lt arasında...

bakım masrafları iki motordada çok yüksek değil.tam sentetik yağ kullandıklarından yağ masrafı yüksek ama bakım aralıkları uzun..yükseklik ayarlı süspansiyonlar haricinde başka çok kritik kronik arızası yok..

Sayın X5 almayı düşünen arkadaşım; Daha evvel birkaç marka ve model jepp deneyimim oldu(frontera,5,2 ve 4,7 cheroke,terranoII,honda crv vs.) Bende 1 hafta evvel uzun araştırma ve bakınma sonucu 2000 model 3,0 benzinli (lpg) X5 aldım. Rahatlık anlamında diğerleriyle kıyaslanamaz bile.Çok rahat.Hem kullanımı hemde konforu çok iyi. AMAAAA BAĞIRA BAĞIRA YAZIYORUM ARAZİDE VE KARDA RE ZA LET!!! İNAN BANA ŞOKTAYIM.2 parmak karda çok az bir eğimi çıkamıyor.Şaşırdım ve şehir kıyısına çok az eğimli bir çamura vurdum arabayı baktım çamurda da rezil olacam geri geri yola döndüm:smiley: Apartmanın bahçe garajına daha 1 haftadır giremedim.Komşu doblo ile girip girip çıkıyor:smiley: 2 parmak kar var girişte patiye düşüyor sallıyor sağa sola.(garaj girişi kuzey cephe hala kar var girişte) Neyse şimdi x5 ciler taarruza geçer ama maalesef böyle:(Yakıtı ise lpg de 550-600 krş civarı.Kullanıma bağlı çok da değişebilir yakıt.Şehirde kullanacaksan iyi.Arazide denersen maske tak tanıyan çıkmasın:smiley:Şimdiden hayırlı olsun

outlaw06' Alıntı:
Sayın X5 almayı düşünen arkadaşım; Daha evvel birkaç marka ve model jepp deneyimim oldu(frontera,5,2 ve 4,7 cheroke,terranoII,honda crv vs.) Bende 1 hafta evvel uzun araştırma ve bakınma sonucu 2000 model 3,0 benzinli (lpg) X5 aldım. Rahatlık anlamında diğerleriyle kıyaslanamaz bile.Çok rahat.Hem kullanımı hemde konforu çok iyi. AMAAAA BAĞIRA BAĞIRA YAZIYORUM ARAZİDE VE KARDA RE ZA LET!!! İNAN BANA ŞOKTAYIM.2 parmak karda çok az bir eğimi çıkamıyor.Şaşırdım ve şehir kıyısına çok az eğimli bir çamura vurdum arabayı baktım çamurda da rezil olacam geri geri yola döndüm:smiley: Apartmanın bahçe garajına daha 1 haftadır giremedim.Komşu doblo ile girip girip çıkıyor:smiley: 2 parmak kar var girişte patiye düşüyor sallıyor sağa sola.(garaj girişi kuzey cephe hala kar var girişte) Neyse şimdi x5 ciler taarruza geçer ama maalesef böyle:(Yakıtı ise lpg de 550-600 krş civarı.Kullanıma bağlı çok da değişebilir yakıt.Şehirde kullanacaksan iyi.Arazide denersen maske tak tanıyan çıkmasın:smiley:Şimdiden hayırlı olsun

Ben bu aracı kullanmadım, tecrubem yok,
ancak anlattıklarınızdan, sorunun aracınınzda değilde, öncelikli olarak lastiklerinizde olduğu düşünülür.
Aracın performansı hakkında fikir sahibi olabilmek için en azından AT lastik takıp arazide onunla denemenizi tavsiye ederim.
ondan sonra araç arazide ne yapıyor görülebilir..
Ancak BMW X5, X3 gibi araçlar şehirli araçlar olduklarından arazida fazla bişey beklememek lazım,
eğer offroad yapacaksınız offroad a uygun hale getirmeniz, modifiye yapmanız gereklir.

Off road falan düşüncem yok zaten, asfalt lastikli doblonun, megane ın girdiği bahçeye girsin çıksın razıyım:smiley: Üzerinde zaten continental asfalt lastikler mevcut mevsimlik.Ama cidden çok kötü araziside ,çamur kar performansıda.20 cm kara girsem tamam diyecem.%10-20 eğimli (2cm karda) öveçler 4. caddeye zor çıktı:smiley:

outlaw06' Alıntı:
Off road falan düşüncem yok zaten, asfalt lastikli doblonun, megane ın girdiği bahçeye girsin çıksın razıyım:smiley: Üzerinde zaten continental asfalt lastikler mevcut mevsimlik.Ama cidden çok kötü araziside ,çamur kar performansıda.20 cm kara girsem tamam diyecem.%10-20 eğimli (2cm karda) öveçler 4. caddeye zor çıktı:smiley:

Eğer aracınızın gücü o yokuşu çıkmaya yetmese dediklerinizi anlarım,

ama muhtemelen aracınızın lastikleri aşınmıştır, ayrıca ağırlık olarak bahsettiğiniz doblo-megan gibi araçlardan da ağır olduğundan ve lastikler yetersiz olduğundan çıkamıyordur, dediğim gibi imkan varsa AT lastik, yok ben asfalt lastiği kullanırım diyorsanız en azından düz lastik yerine biraz dişli yeni lastiikler ile bence çok daha iyisini yapabilcektir aracınız...
Aracınız güçlü bir araç, basit koşullarda yeterli donanıma sahip olduktan sonra bence kimseye mahcup etmeyecektir sizi...

Bu tip bir olaya Abant'a giderken bende şahit oldum en son arkadaşı traktörcü çekti! Lastikleride iyiydi 4 mevsim yeni almış sıfırdı; araç güce bindiği anda şaşırıyor çekiş kontrol sistemi var bi o lastik bir bu lastik abuk subuk çekiş yapıyo

Aynen öyle.Tamamen 4 çekere geçse sorun değil elbette basar gider.Ama dediğiniz gibi karışık hareket ediyor.Free sistem dedikleri yani.Bu yüzden de araç dengesizce sağa sola sallanıp duruyor:smiley:

Aracı hangi amaçla ve nerde kullanacaksanız o doğrultuda seçiniz. At lastik değil mt lastikte koysan X5 arazide reno toros kadar yol almaz. elektronik çekiş kontrol sistemi denen bir sistem var ve o sistem arazi şartları için değil tamamen şehir içi kullanım olarak dizayn edilmiş. ancak benim arazide işim olmaz sadece şehir içi kullanacağım diyorsanız o zaman tercih edilebilir bir araç ve son derece konforlu rahat

Arkadaşlar aranızda çok eski bmw ci olarak söyleyebilirimki,modeli,tipi ne olursa olsun değişmez bazı kronik davranışları vardır bu makinaların ve bir bmw sıfır alınır en fazla 3 yaşında satılır.
3 yaşından sonra ne derdi biter nede masrafı.
Benzini su gibi içer.
Lastikleriniz çok azda aşınık olursa spin atmaya bayılırlar,
Lastikler sıfırda olsa yağışlı havada heran dikkatli olunmalı.
Maddi açıdan en fazla kaybettiren yegane markadır.

dalyan' Alıntı:
Arkadaşlar aranızda çok eski bmw ci olarak söyleyebilirimki,modeli,tipi ne olursa olsun değişmez bazı kronik davranışları vardır bu makinaların ve bir bmw sıfır alınır en fazla 3 yaşında satılır.
3 yaşından sonra ne derdi biter nede masrafı.
Benzini su gibi içer.
Lastikleriniz çok azda aşınık olursa spin atmaya bayılırlar,
Lastikler sıfırda olsa yağışlı havada heran dikkatli olunmalı.
Maddi açıdan en fazla kaybettiren yegane markadır.
Harfi harfine yukarda yazılanlara katılıyorum.

Ynt: Bmw X5 3.0 Kullanıcı Yorumları

Bayagi zaman olmus topic yazilali. X5 hakkinda bir bilgim yok eskiden bir 330'um vardi gercekten karda komik derecede kotu idi ama arkadan cekisli spor lastikli olduguna veriyordum. ancak 5 seneyi askin bir suredir sahibi oldugumuz x3'un kar performansi hayatimda hic gormedigim kadar iyi. Tabiiki kar lastigi ile kullaniyorum. Uludag'da hem dik hem yan egimli dar bir sokak'ta yer buz ve kar kapli insanlar yuruyemez durumda iken arabalarin arasina park edecek kadar guzel. Ayni karda ve yerde kar lastikli subaru STI'm ile denedim , X3 en ufak bir kayma tirmalama belirtisi gostermeden gecerken STI cok zor dagila bozula gecebildi (Kar lastikleri olmasina ragmen)
Bugune kadar cok 4 ceker kullandim. X3'de gercekten enteresan farkli bir 4 çeker teknolojisi oldugunu goruyorum. Tabiiki camur arazi arabasi degil ama karda gercekten cok cok iyi.
Bu arada aracin ilk sahibiyiz 5 yilda sadece 2 kere bakima girdi o kadar (Su an 65.000 km'de) en ufak sorun ariza yasatmadi. Belki de sans meselesi

Ynt: Bmw X5 3.0 Kullanıcı Yorumları

Herkese selamlar. Daha once range rover 3.0tdi kullandim uzun bi sure. Yaklasik 3 yildir x5 2004 3.0d kullaniyorum.. Benim aldigim arac temiz ve iyi bakilmis km yaklasik 120000 idi. Suan 180000.. Kis lastiklerim var ama cok iyi durumda degil. Ona ragmen birakin karda ilerlemeyi dik rampalar ariyorduk test etmek icin. Bence arazi performansi cok iyi. Tek teker askida kaldigi zaman bile difransiyel elektronik olarak durumu algiliyor ve o tekere guc vermiyor. Yapilan yorumlara cok sasirdim.. Alacaginiz arac bitik, cok yipranmis bir araba olmazsa sizi fazlasiyla memnun eder. Dizel x5in performansi oldukca iyi. 200de bile guven veren bir yol tutusu var

Konu hort olucak ama aracın makineye bağlanıp güncellemelerini yapmanız gerekiyor bence. Çekiş kontrol sistem yazılımı güncel olmadığı için patinajda sapıtıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR