Bodeka'dan Sea Kayak Eğitimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orion Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,720

orion

Alaman Mucizesi Volkswagen T3'ün hastasıyız
Yer
Sinop
Web
www.volkankaya.com.tr
Sea kayak öğrenmek isteyenlere güzel haber !
İstanbul'da faaliyet gösteren Bodeka (Boğaziçi Deniz Kayakçıları Kulübü) , her ayın ikinci haftası düzenlediği eğitimlerine devam ediyor.
15 - 16 Ağustos 2009 tarihlerinde bir gün sürecek olan sea kayak eğitimi verilecek ve takip eden hafta yeni başlayanlar için kısa bir gezi yapılacak.
İki kıta arasında, Boğazda kürek çekmek isteyenlere ve denizin bir karış üzerinde dünyanın en ekolojik taşıtıyla seyretmek isteyenlere duyurulur.
Herhangi bir ticari amaç gütmeyen kulüp, sadece yanında kürek çekecek üye edinmeyi amaçlamaktadır

Daha fazla bilgi için www.bodeka.com adresini ziyaret edebilir, caganca@yahoo.com adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

Önceki eğitimlerden birkaç görüntü:

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

IMG 7722

IMG 7731

IMG 7756

IMG 7692

Etiketler
Ynt: Bodeka'dan Sea Kayak Eğitimi

Merhaba Volkan.
Eğitimler sadece 15 - 16 Ağustos ile mi sınırlı kalacak yoksa yaz sonuna kadar başka eğitimler de olacak mı?

Selam Seval
Şu an için planlanan eğitim 15 Ağustos Cumartesi olacak ve de ertesi gün yani 16 Ağustos'ta yeni eğitim alanlara yönelik bir gezi olacak. Eğer ki Cumartesi günü eğitim olur ve de Pazar günü için de eğitim talebi gelirse hem Cumartesi hem de Pazar eğitim olacak. Yeni başlayanlar için yapacağımız gezi faliyetini bir sonraki haftaya atacağız.

Bu eğitim dönemi haricinde sadece yaz sonuna kadar değil kışın da eğitimlere devam edilecek. Her ayın ikinci hafta sonunda eğitim düzenleniyor.
Eğer eğitimde ve ilk gezi turunda bu sporu yapmak istediğinize karar verirseniz sizi kulübe üye yapıyoruz ve sonrasında hepberaber faliyetlere devam ediyoruz :smiley:

merhaba
sea kayak eğitimi ile ilgili olarak sadece yüzme biliyorum ve 2 kez kano turuna katıldım bu eğitimi almam için sartlarım yeterlimidir? Doktor raporu gereklımıdır?. Eğitim ücreti ne kadardır. Eğitim ekipmanları tarafınızdan mı karsılanıyor? 15.08.2009 da gerceklesecek eğitim için detaylar nelerdir. Nerede yapılacak? kayıt için ne yapmam gerek? v.b. konularda yardımcı olursanız sevinirim.
Teekkurler kolay gelsın.
asuman

Selamlar Asuman hanım

Öncelikle ilginize teşekkürler.
Deniz kayağı eğitimi alabilmek için aranan hiçbir şart yok desem yeridir. Yani doktor raporu, bröve, sertifika, ehliyet gibi hiçbir şey istenmiyor. Hatta abartayım kulüpte yüzme bilmeyen üyeler bile var. Gerek eğitimlerde gerekse faliyetlerde can yeleği giyiliyor, dolayısıyla yüzme bilmek ön şart değil. Ama tabiki bir avantaj.
Eğitim sırasında ve faliyetlerde giyim ise tamamen size kalmış, denizde nasıl rahat ediyorsanız öyle giyinebilirsiniz. Tavsiyem alta bir şort üstünüze ise uzun kollu likralı birşeyler olabilir. Güneş kremi ve şapka tavsiye ederim. Ayağınıza ise bir sandalet olabilir yada varsa su ayakkabısı olabilir.
Eğitimle ilgili deniz kayağı, kürek, can yeleği, kayakta kullanılan etek ismini verdiğimiz donanımlar kulüpten veriliyor. Size sadece kişisel malzemeler kalıyor (şort, bikini vs..)
Eğer içinizde biraz olsun istek varsa gerisini çok düşünmeyin derim, İstanbul'u gerçek anlamda denizden keşfetmek istiyorsanız katılın :smiley:
Eğitimlere katılmak için caganca@yahoo.com adresine Çağatay arkadaşımıza bir mesaj göndererek gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Saat kaçta nerede buluşulacak falan gibi

Görüşmek üzere

Öneclikle bilgilendirmeniz ıcın tesekkür ederim bu hafta sonum bu aktivite için oldukca uygun. Eğiitimin detayları ıle ılgılı bılgılere verdıgınız maılden ulasmaya calısacagım. Egıtım tarıhı yukarıdakı yazılardan anladıgım kadarıyla kesın degıl. Umarım gerceklesır ve ben bu sporla tanısmıs olurum. Görusmek dılegıyle...
Asuman

Rica ederim.
Eğitim bu hafta kesin olacak fakat kesin programı Çağatay arkadaşımız belirleyecek. Bu yüzden sizi ona yönlendirdim.
Eğitimde görüşmek üzere :smiley:

Dün ve bugün sea kayak eğitimi almış biri olarak:
Sevgili Çağatay' a bizi sea kayak konusunda bilgilendirdiği ve denize daldırdığı için :smiley:..., sevgili Volkan' a (orion) gezenbilir'de eğitimi bize haber verdiği ve katılmamıza önayak olduğu için, sevgili Fikret'e eğitim sırasında bize ilgi ve alaka gösterdiği için, BODEKA' ya bu güzel keyfi bize yaşattıkları için ve katılan diğer arkadaşlarıma değerli eşlikleri içiin teşekkür etmek istiyorum.

İstanbul' u ve denizi seven, keyifli vakit geçirmek isteyen herkese sea kayağı denemelerini tavsiye ederim...

Henüz dumanı üstünde bir deniz kayakçısı olan :smiley: Ayşe arkadaşımızın da aktardığı gibi planlanan eğitim başarıyla tamamlandı. Cumartesi günü teorik ve pratik eğitimleri alan arkadaşlarımız, Pazar günü ilk kez Boğaz'da kürek çekerek bu mikroba bulaştılar :smiley:
Sonrasının gelmesini ve bu arkadaşlarımızı aramızda görmeyi isteriz.

Katılamayan arkadaşlarımız da üzülmesin :'( :-\
Bir sonraki eğitim prensip olarak Eylül ayının ikinci Pazar günü olacak :smiley:

bodeka ile tanışmış, fikret ve volkan yüzünden bulaşmış durumdayım ;D eğitim aldım, hatta geçen cumartesi rivada seakayak sörfüne gittim(misafir kayakçı olarak) ama ben pek suda kalamadım, dalgalar sağolsun genelde karaya vurarak geçti günüm ama çok eğlendim. zaten çağatay, volki ve fikoyu izlemek büyük bi zevkti. volki fotoları yükleyince aynı fikirde olacağınızdan eminim. bu sezon geç başladım bu işe ama seneye gerçek bi başlangıç yapmayı umuyorum.
şimdilik hoşkalın 8)

Merhaba,
Sitesinde nasıl başvurabilirim bilgisini göremedim, adreside yazmamışlar.
Ben çok az yüzme biliyorum.Katılabilir miyim acaba.
Nasıl iletişim kurabilirim yardım ederseniz sevinirim.Teşekkürler.

Selamlar "denizshn"

Prensipte bir sonraki eğitim Eylül ayının ikinci haftasonu yapılacak. Web sitesindeki iletişim bölümüdeki mail adresiyle ya da yukarıda belirttiğim mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz. Bu arada tabiki bir sonraki eğitimin duyurusu da gezenbilir forumunda yapılacak. Bir sonraki eğitimi size bildirebilirim isterseniz.

Sorularınızdan birine de buradan cevap vereyim, gerek eğitime katılmak, gerekse üye olmak için hiçbir şart aranmıyor. Yani yüzme bilmek, sağlık raporu, sertifika gibi şart ve belgelerin hiçbiri aranmıyor. Şunu da belirteyim, kulübün uzun zamandır üyesi olup da hiç yüzme bilmeyen, az yüzme bilen üyeleri var ve bizlerle sayısız faliyete geldiler.

Şunu da unutmamak gerek, karada bisiklet ne ise denizde de seakayak odur. Yani esasen ulaşım aracı olarak tasarlanan bisiklet ile yarışlar yapıldığı gibi, kayak ile de yarışlar yapılmakta. Fakat bu aracın asıl misyonu gezmektir. Yani diyeceğim o ki, yavaş ya da hızlı olabilirsiniz ama bu araçla İstanbul Boğazı gibi çok özel bir yerde turlamak, İstanbul'u hiç bilinmeyen noktalarını keşfetmek isteyen herkesi bekliyoruz :smiley:

Görüşmek üzere ;)

15 agustostakı egitime maalesefki katılamadım. Bir sonraki eğitimi bende sabırsızlıkla beklıyorum. Bu arada denız kayagı ıstanbulda hangı aya kadar yapılabılıyor. Bu yıl yazı bıtırmek uzere oladugumuza gore eylul ayındakı egıtıme katılsak, kıs gelmeden ne kadar sure daha bu guzellıgı yasarız (kı resımlere baktım cok heyecanlı gorunuyor)? Yoksa bu yılı kacırdık mı ?

Deniz kayağı görünüş itibariyle sanki bir yaz eğlencesi gibi görünse de kışın da yapılabilecek bir spor. Henüz gezenbilirdeki arşivde mevcut değil fakat kışın karlar altındaki İstanbul'dan faliyet fotoları mevcut.
Tabii ki bu uğraşın Eskimolar'dan çıkan bir uğraş olduğunu ve ağırlıklı olarak Kuzey Avrupa ve Kuzey Amerika kökenli bir ulaşım aracı olduğunu hatırlatmak isterim ;)
İngiltere'de en sıcak aylarda deniz sıcaklığı 8-10 C'yi geçmezken ülkemizde en soğuk mevsimde bile deniz suyu sıcaklığı 6-8 C'den daha aşağı değil. Yani yazın kullandığımız ekipmanlardan biraz daha farklı ekipmanlar kullanarak kışın da denize çıkmak gayet mümkün. Geçtiğimiz Ocak ayında Riva yakınlarında bir eğitim dahi yapıldı. Fakat deniz ve hava soğumaya başladığında eğitimler havuzda yapılmaya başlayacak.

Gelelim ikinci soruya, İstanbul'da Ekim sonuna kadar rahatlıkla denize çıkılabilir, kasım sonlarına doğru havalar değişmeye başlar. Fakat dediğim gibi bu denize çıkılamaz anlamına gelmiyor. Ülkemiz güneyi için bu süre bir, bir buçuk ay daha uzayabilir. Yani önümüzde İstanbul'u denizden keşfedeceğimiz iki - üç ayımız daha var, hiçbirşey için geç değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri