Bölgelere Göre Düzenlenmiş Kampingler Listesini Nereden Bulabilirim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan toraman25 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,671

toraman25

Kamp I
Yer
Pasinler--Erzurum
sevgili arkadaslar hepinize iyi gunler gece okuyanlara iyi geceler.bu konuyla ilgili benim sorum sudur.butun bu bilgileri iceren turk turing,in hazirlamis oldugu bir kitap veya bolgelere gore ayrilmis camp yerlerini adresi ve acik bilgileriyle edine bilecegimiz bir kitap liste veya brosur yokmu varsa kitapcilardan seyahat basligi altindami aramamiz gerekiyor . veya turk turing,in hazirlamis oldugu boyle tanitici bir seyleri varmi ? eger bilgisi olanlar ilgilenirse mutlu olurum .......hepinize neseli seyahatler dilerim...

Etiketler
Ynt: Bölgelere Göre Düzenlenmiş Kampingler Listesini Nereden Bulabilirim?

Sayın Toraman25 aradığınız bilgilere ekteki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.kampkaravan.org/kamplar.htm

aslanahmet' Alıntı:
Sayın Toraman25 aradığınız bilgilere ekteki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.kampkaravan.org/kamplar.htm

Merhabalar,

Bu tesislerden kışın da çalışan, yani yaz kış açık olanlar var mıdır ? Yoksa kışın hepsi kapanır mı acaba ? (Karavan ile konaklamak amaçlı sormak istedim)

Merhaba,
Kamp yerlerinin pek çoğu kışın kapansa da, Sürekli hizmet verenler de var. Bu bilgiler genelde kamp yerinin internet sitesinde belirtilir. Buradan öğrenilebileceği gibi, gitmeden önce o kamp yerine telefonla ulaşıp sormak en garantisi. İnternetteki bazı bilgiler, kapanmış, artık varolmayan kampları bile var gösterebiliyor zaman zaman. Arayıp işi garantiye almak en iyisi.

yugun' Alıntı:
Merhaba,
Kamp yerlerinin pek çoğu kışın kapansa da, Sürekli hizmet verenler de var. Bu bilgiler genelde kamp yerinin internet sitesinde belirtilir. Buradan öğrenilebileceği gibi, gitmeden önce o kamp yerine telefonla ulaşıp sormak en garantisi. İnternetteki bazı bilgiler, kapanmış, artık varolmayan kampları bile var gösterebiliyor zaman zaman. Arayıp işi garantiye almak en iyisi.

Anladım, demek ki en iyisi telefonla irtibat kurmak ve bilgi alarak teyit etmek, telefonu açılmayan bir tesis kapalı da kabul edilebilir.

Yücel Bey ilginize çok teşekkür ederim.

Motokaravan kiralama hizmeti veren CASAVAN sirketinin http://www.casavan.com/camping_tr.asp sitesinde kamp yerleri ile ilgili guncel bilgiler bulunmaktadir. (Yer alan tum kamp yerleri 2010 yaz sezonunda tarafimca bizzat gezilmistir.) Kamp yerleri eklenmeye devam edecektir

Casavan

siteyi inceledim kiralık karavanlara baktım ancak kiralama rakamları baya uçuk şayet çıkan rakam satış rakamı değilse :D bu rakamlara araç kiralanmaz

agustos ayı için istanbuldan teslim almak ve teslim etmek şartıyla 2 yetişkin2 çocuk için istediğim karavana 1440 euro fiyat çıktı ;D komik ;D

hemde ramazana denk getirdim tarih seçimini yaparken uygun olsun diye birde ramazana denk gelmesene ne olacak onada bakacağım ;D :D
inanın bana bu rakama bodrumdan 1 ayık süre için kendi denizi-plajı olan bir siteden(büyük ihtimalle müstakil -bahçeli hemde türkbükünde) 2+1 ev kiralarsınız (isteyen olursa yardım etmeye hazırım - ( bu konuda ciddiyim) ) ;) , nasıl olsa karavandada yiyecek ve içeceğe extra ödeyeceğinize göre bu ev kiralarsanız da değişmeyeceğine göre düşünün gerisini

Karsilastirma yaparken benzer seyleri karsilastirmak daha dogru olacaktir. Agustos ayi icin Fransa'da gunluk 6 kisilik motorkaravan kiralamak isterseniz gunluk fiyati 250 Euro civarindadir, Italya'da 200 Euro, Avustralya'da 270 Euro, Ispanya'da 190 Euro, Ingiltere'de 270 Euro'dur. Profesyonel bir kiralama (kisa sureli kiralama kaskolu vs) icin bizim fiyatlarimiz oldukca dusuktur. Antalya'da ramazan ayinda hersey dahil 5 yildizli bir otel kisi basi gunluk 150 TL ile 300 TL arasinada degismektedir(bkz.tatil sepeti), 4 kisi icin gunluk 600-1200'e gelir. Kaldiki karavan turizmi ile bence mukayese edilmez. Bu bir tercih meselesidir.

coztoprak' Alıntı:
Karsilastirma yaparken benzer seyleri karsilastirmak daha dogru olacaktir. Agustos ayi icin Fransa'da gunluk 6 kisilik motorkaravan kiralamak isterseniz gunluk fiyati 250 Euro civarindadir, Italya'da 200 Euro, Avustralya'da 270 Euro, Ispanya'da 190 Euro, Ingiltere'de 270 Euro'dur. Profesyonel bir kiralama (kisa sureli kiralama kaskolu vs) icin bizim fiyatlarimiz oldukca dusuktur. Antalya'da ramazan ayinda hersey dahil 5 yildizli bir otel kisi basi gunluk 150 TL ile 300 TL arasinada degismektedir(bkz.tatil sepeti), 4 kisi icin gunluk 600-1200'e gelir. Kaldiki karavan turizmi ile bence mukayese edilmez. Bu bir tercih meselesidir.

yurt dışı örneklerine katılmıyorum oradaki asgari ücretle buradaki aynı değil insanların alım gücü cok farklı , ayrıca o rakamlara verilen araçlarla buradakilerin alakası bile yok şu deseniz belki haklısınız burada begenmediğiniz araçlar avrupadaki super karavanlarla neredeyse aynı fiyatta veya daha bile pahalı burada haklısınız ayrıca bana verilen fiyat 1440 euro buda gunluk 200 euro gibi bir rakam yapar fransadan ucuz ispanyadan pahalı orada asgari ücret ne burada ne yazmasam daha iyi

ayrıca tatil sepetinden örnek alıp verdiğiniz fiyatlar hersey dahil günlük fiyat kiraladıgımız karavan dada her sey dahilmi (örneğiniz verdiğiniz yerlerdeki gibi)

haklısınız bu tercih meselesi ama bu işi geliştirmek istiyorsak ülkemizde her işte olduğu gibi yaptığımız işi uzun vadeli görüp kısa zamanda cok para kazanmayı hedeflemek yerine uzun zamanda cok para kazanmalıyız tabi her kezin ticari düşüncesi başkadır bu benim şahsi görüsüm

Arkadaslar;50 senedir Avrupada yasayan ve M.Karavan isleri ile ugrasan bir kisi olarak,ben de sizlere bir kac satir yazayim dedim.
1-Madde Avrupadaki M.Karavanl;ar ile bizimkiler katiyen mukayese edilemez,adam size gunlugu 50/60 eurodan baslamak uzere Hymere
kadar M.Karavan kiraya veriyor.
2-Bazilar km. basi ayri ucret talep ediyor.
3-Burada ki kisilerin azami kazanci 2000 euronun altina inmiyor(4 Milyar=4000 YTL).
4-Sonra kiraya veren o kadar cok firma var ki rekabet fazla?
5-Benim fikrime gore Turkiye sartlarinda,bu fiat anormaldir.

Selamlar.

Not; Kamp adresleri sitesini iyi bulmussunuz?

Ben de uzun sure yurtdisinda (buyuk kismi Avustralya) yasamis birisi olarak az cok yurtdisinda bu isin nasil yapildigini tecrube etme sansim oldu. Tabiki gorus farkliliklari olacaktir.

"Not; Kamp adresleri sitesini iyi bulmussunuz? " ile ne demek istediginizi tam anlayamadim ama sanirim begendiniz. Yaklasik 10gun boyunca Alanya-Erdek arasi bulabildigim kamp alanlarini tek tek gezme, sahipleri ile tanisma ve fotograflarini cekme (sitede yer alan kamp fotograflari tarafimca cekilmistir.) GPS koordinatlarini cikarma sansim oldu. Elimdeki verileri siteye yuklemeye devam edecegim. (Tum kamp sahiplerinin bu noktada izinleri alinmistir.) Umarim faydalanan kisiler olur.

Kamp adreslerini bulmussunuz?Manasi cok hosuma gitti,favorilerime kattim.
Ben 8 metrelik Motokaravan ile butun sene gezmekteyim,su an Almanya/Fransa/Lux/Italya turundan donduk.
Hazirliklari bitirip,haftaya Sali gunu,Turkiye'ye hareket ediyoruz.Aralik ayiina kadar,her sene yaptigimiz gibi
BUTUN Turkiye'yi gezmek.Ben M.Karaavan ile senede 40 bin km.yaparim,ve her 4 senede bir yeni almam lazim oluyor.
Kamp yerleri hakkinda yazarken,benim Turkiye'de gormedigim ve kalmadigim kamping kalmamistir.Selamlar.

coztoprak' Alıntı:
Motokaravan kiralama hizmeti veren Let's Go Camper sirketinin http://www.letsgocamper.com/camping_tr.asp sitesinde kamp yerleri ile ilgili guncel bilgiler bulunmaktadir. (Yer alan tum kamp yerleri 2010 yaz sezonunda tarafimca bizzat gezilmistir.) Kamp yerleri eklenmeye devam edecektir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri