Bolu Aladağ 24-25 Aralık Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Chronic Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,943

Chronic

Yeni Üye
Merhaba,
Haftasonu Bolu-Aladağ Gölünde kamp yapmayı planlıyoruz fakat kampı tam olarak nereye atmak uygun olur orada bilemedik. Açıkcaıs internette de net bilgiler edinemedim.
Gölün bir ucunda Aladağ Gençlik Kampı var, Diğer ucunda Göksu tabiat parkı.
Aladağ Gençlik Parkı'nı aradım ve detaylı bilgi aldım. Fakat tesis alanı küçük mü ? biz özgürleşmeye çalışırken tesis havasında bir yer de istemiyoruz.
Göksu Tabiat Parkı'na ulaşmaya çalıştım ama telefon numarası bulamadım. Ankara Milli Parklar ve Bolu Müdürlüklerinin telefonlarını aradım ama yanıt alamadım. (memur amcalar uyuyor olabilir.)
Kampı istediğimiz yere kuralım istiyoruz ama Gençlik kampıda telefonu açan arkadaş kamp dışına yaban hayvan geliyor dedi. :eek: .. Tesiste konaklamamızı istediği için söylemiş olabilir mi bilemiyorum.
Bu alanda yaban hayvan yaşamı nasıldır bu mevsimde ? Ayı-Kurt gibi.. Bu bölgeyi tecrübe etmiş arkadaşlardan kış ve bölge şartlarıyla ilgili bilgi rica ediyorum..
herkese sevgiler saygılar..

Etiketler
Geçen sene kış kampı oradaydı, Göksu tabiat parkı levhasıni takip ederek gidin

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabiat parkına girmeyin,200 m daha devam edin

Yada tabiat parkına gelmeden 200-300 m geride gol kenarında da kamp yapabilirsiniz ama o bölgeye araçla girmek kolay çıkmak zor, araçlar 4x4 ise burası daha iyi

Ben Düzcede oturuyorum yaz aylarında sürekli çadır kurduğum bir yerdir. Vahşi hayvan meselesini asla göz ardı etmeyin. Çadır kurmayı mı planlıyorsunuz. ? Eğer öyleyse Aladağ'ın yaz ayında bile dehşet bir soğuğu vardır. Extreme ekipmanlarınız olmazsa işiniz çok zor. Açıkcası kamp'ın dışında çadır kurmak bence çok iyi bir fikir değil.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu sıralar o bölgede gece hava sıcaklığı -10 yada -15 civarında olacaktır, bütün yiyecekler buz tutar,daha önce bu kadar soğukta kamp deneyiminiz yoksa çok sıkıntılı olur,

Doğayla baş başa kalmak isteyip yaban hayvanlarını kafaya takmak çokta mantıklı gelmedi bana..defalarca gittim kaldım bkaç defada ormnda gece yürüyüşü yaptık -23 gördüm kar fena..ekibinize ekipmanınıza ve kendinize güveniyorsanız ormana zarar vermeden ateş yakabileceğiniz sote biyer tercih edin zira ateş yakmak yasak!nacizane tavsiyem bu işleri seviyorsanız mutlaka bi tüfeğiniz olsun..olasılık oranları ile karşılaşabileceğiniz hayvanlar %80 tilki,%10 ayı,%5 kurt,%5 domuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayrıca yanınızda 2 kutu kırmızı yada fosforlu açık renk boya alın yürüyüş yapmak isterseniz kaybolmazsınız

Cevaplar için teşekkür ederim. Extreme şartlara uygun ekipmanımız var.Hava sıcaklığıyla ilgili detaylı bilgiyi aldım. gece -14 e kadar çıkıyormuş bu hafta. Normalde tabanca tüfek taşımayı seven kişiler değiliz. yaban şartlarına göre almamız elzem se alıyoruz. bu sebeple yaban hayatı sordum. GSB bolu müdürlüğüyle telefonla konuştuk. Gölden gölcük tabiat parkına doğru giderken sağ taraftaki bol yeşillik olan alan da onlara aitmiş. Orada kamp kurabileceğimiz bilgisini verdiler. Köpek ile korunuyormuş arazi. Arazide kamp yapılsa bile tesis içerisindeki restaurant istenirse kullanılabiliyormuş, lavabo vb. kullanılıyormuş.Girişte ufak bir makbuz kesiyorlarmış ve katılım için dilekçe yazıp göndermemizi istediler. Yol temizleniyormuş ve açıkmış. Daha sonraki dönemlerde bu bölgede kış kampı yapmak isteyen arkadaşlar bu konudan detaylı bilgi alabilsinler diye tüm detayları paylaşıyorum.

Aladağ'ın -15'i başka yerin -40'dır. Giderseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Size şöyle anlatayım temmuz ayında gölün kenarına çadır kurdum -10 derece korumalı uyku tulumum olmasına rağmen çadırda yatamadım aracına geçtim, o esnada aracın derecesi +10 derece gösteriyordu.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kış kampı istiyorsanız elbette biraz üşüyeceksiniz..
Benim gibi keyfinize düşkünseniz ısınma için fikirler verebilirim çook sıcak bi uyku sizi bekliyor

Benim gibi keyfinize düşkünseniz ısınma için fikirler verebilirim çook sıcak bi uyku sizi bekliyor

b

bu hafta sonu bolu bölgesinde kamp düşünüyoruz ve doğrusu ısınma ile ilgili önerilerinizi merak ettim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri