Bolu Yedigöller Şahsi Araçsız Ulaşım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80CrV2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,908

80CrV2

Keskin bir bıçak, harlı bir ateş...
Ağustos ortasında 3 arkadaş yedigöllere kamp atmak istiyoruz ama hasbelkader hiçbirimizin aracı yok :D yedigöllere giden servisler varmıdır diye sorduk soruşturduk ama net bi cevap da alamadık, acaba forumda bu konuda bilgisi olan var mı?

Etiketler
Ağustos ortasında 3 arkadaş yedigöllere kamp atmak istiyoruz ama hasbelkader hiçbirimizin aracı yok :D yedigöllere giden servisler varmıdır diye sorduk soruşturduk ama net bi cevap da alamadık, acaba forumda bu konuda bilgisi olan var mı?

Öncelikle selamlar. İsabetli bir tatil kararı gerçekten Doğa harikası bir yer. Önce Bolu Merkezine gideceksiniz. Zaten Bolu dışından geleceğiniz için TERMİNEL' de ineceksiniz. Benim bulunduğum zamanlarda Terminalden Köylere kalkan Minibüsler vardı. Onların içinde YEDİGÖLLER BÖLGESİNE GİDEN dolmuşlar var. Yaz sezonunda ve bilhassa C.tesi, Pazar günleri 20dak.da kalkıyorlar. Hafta içide günlük 4 sefer yapıyorlar. Şu an sanıyorum Belediyenin ordan kalkıyorsa. En son 5 TL idi. Şimdi nedir bilemiyorum. Bolumdansa Taksi ilede gidebilirsiniz takribi 50 ile 75 TL yazar. Taksimdeyse bağlı kalmadan Pazarlık yapın. İyi eğlenceler.

Öncelikle selamlar. İsabetli bir tatil kararı gerçekten Doğa harikası bir yer. Önce Bolu Merkezine gideceksiniz. Zaten Bolu dışından geleceğiniz için TERMİNEL' de ineceksiniz. Benim bulunduğum zamanlarda Terminalden Köylere kalkan Minibüsler vardı. Onların içinde YEDİGÖLLER BÖLGESİNE GİDEN dolmuşlar var. Yaz sezonunda ve bilhassa C.tesi, Pazar günleri 20dak.da kalkıyorlar. Hafta içide günlük 4 sefer yapıyorlar. Şu an sanıyorum Belediyenin ordan kalkıyorsa. En son 5 TL idi. Şimdi nedir bilemiyorum. Bolumdansa Taksi ilede gidebilirsiniz takribi 50 ile 75 TL yazar. Taksimdeyse bağlı kalmadan Pazarlık yapın. İyi eğlenceler.
çok teşekkürler baya rahatlattı bu cevap :smiley:

Boludan yedigöller 42 km ve dolmuş falan gitmez,taksilerde öyle 50 tl ye gitmezler.Aracınız yoksa ya otostop çekiceksiniz ki üç tane sırt çantalı otostopçu için hangi arac durur bilinmez.Ya da turlarla gideceksiniz.Bol şans.

terminalden sonra malesef toplu taşıma vs yok. biz de zamanında bu şehir efsanesi minibüsleri duyup gitmiştik. fakat ufak bir şokla karşılaştık. taksicilerle uzun soluklu pazarlığın ardından (2 sene önce) 120 TL ye anca anlaşabildik. taksimetre açılınca 193 TL yazıyor. Biz inanmayınca taksici açayım da görün dedi ve gördük!
42 km yol terminalden yedigöller. ve ilk 6-8 km sonrası çakıllı, mıcırlı, bol virajlı bir yol. kimi taksiciler "1000 lira versen çıkmam o yola" diyip dinlemedi bile. arabanın 3. vitesi gördüğünü hiç sanmıyorum.
ancak şöyle bir durum oldu dönüşümüzde. milli park görevlisiyle biraz muhabbet kurduk. dönüşümüzde de sağolsun bir güzellik yapıp görevi devredeceği görevliyi almak için bolu merkeze gidecek olan bir kamyonete bindirdi bizi ve ücretsiz bir şehir merkezi yolculuğu yaptık :smiley:

kısacası aracınız yoksa, taksiye bir yığın para vermek istemiyorsanız yedigöller hedefini değiştirmenizi tavsiye edebilirim :smiley:

terminalden sonra malesef toplu taşıma vs yok. biz de zamanında bu şehir efsanesi minibüsleri duyup gitmiştik. fakat ufak bir şokla karşılaştık. taksicilerle uzun soluklu pazarlığın ardından (2 sene önce) 120 TL ye anca anlaşabildik. taksimetre açılınca 193 TL yazıyor. Biz inanmayınca taksici açayım da görün dedi ve gördük!
42 km yol terminalden yedigöller. ve ilk 6-8 km sonrası çakıllı, mıcırlı, bol virajlı bir yol. kimi taksiciler "1000 lira versen çıkmam o yola" diyip dinlemedi bile. arabanın 3. vitesi gördüğünü hiç sanmıyorum.
ancak şöyle bir durum oldu dönüşümüzde. milli park görevlisiyle biraz muhabbet kurduk. dönüşümüzde de sağolsun bir güzellik yapıp görevi devredeceği görevliyi almak için bolu merkeze gidecek olan bir kamyonete bindirdi bizi ve ücretsiz bir şehir merkezi yolculuğu yaptık :smiley:

kısacası aracınız yoksa, taksiye bir yığın para vermek istemiyorsanız yedigöller hedefini değiştirmenizi tavsiye edebilirim :smiley:
teşekkürler anlaşılan araçsız gidemiyoruz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri