Bonsai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MK51 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,022
Ynt: Bonsai

Küçük fide kalindeyken ufacık saksıya verimsiz toprağa dikiliyorlar.Tel ya da başka bir aletle agacı sıkıca bağlayıp yapısını değiştiriyorlar böyle bir bonsai'nin büyümesi en az 20 yıl dır

Etiketler

Geçenlerde bir fidanlıktan fotoğraftaki bonsai 'yi aldım. Ne satan kişi ne de ben ne tür bir ağaç olduğunu bilmiyoruz. Bilen varsa bana ağacın ne olduğunu ve iç mekan ağacımı dış mekan ağacımı mı olduğunu söyleyebilir mi?

Selamlar...

[attachment=1]

Bonsai

rastanan' Alıntı:
Geçenlerde bir fidanlıktan fotoğraftaki bonsai 'yi aldım. Ne satan kişi ne de ben ne tür bir ağaç olduğunu bilmiyoruz. Bilen varsa bana ağacın ne olduğunu ve iç mekan ağacımı dış mekan ağacımı mı olduğunu söyleyebilir mi?

Selamlar...

[attachment=1]
Fotoğraftaki sanırım Ficus Ginseng. Seneler önce bende de benzer bir tane vardı. Ama öldü ne yazık ki. Su dengesi çok hassas. İyi ayarlamak lazım.Tropik bonsai ler iç mekanlar için uygun ama yaprakları çok hassas olmadıklarından sert bir hava olmadığı sürece dışarı da kalabilir. Sevimli ağaçlar :smiley:

Evet bu bir Ficus ginseng.İç mekanda bakabilirsiniz.Hava ceryanının olduğu yerlerden pek hoşlanmaz.Işık alan bir pencere arkası olabilir.Fazla sulamaya hassasiyet gösterir.Sıcak aylarda yapraklarına su püskürtebilirsiniz.Bonsailerin bakımı kısıtlanmış kök yapıları nedeni ile çok hassastır.Bu konu ile ilgili döküman ve bilgileri takip etmeniz faydalı olacaktır.Eğer bulunduğu yerden hoşnutsa pek yer değiştirmeyiniz.

Bonsai ağacı Japon kültüründen günümüze kadar gelen, Dünya'nın her tarafında ve Türkiye'de bilinen, sevilen bir ağaç haline gelmiştir. Hatta bu ağacın çok fazla çeşidi vardır. Gerçekten merak uyandırıcı ve hoş görünümlü bir bitki. Hediye olarakta çok uygun bence. Seçeneklere ve daha çok bonsai ağacı alternatiflerine göz atmak için Bonsai adresine uğrayabilirsiniz. İyi forumlar

Bonsai ağacı Japon kültüründen günümüze kadar gelen, Dünya'nın her tarafında ve Türkiye'de bilinen, sevilen bir ağaç haline gelmiştir. Hatta bu ağacın çok fazla çeşidi vardır. Gerçekten merak uyandırıcı ve hoş görünümlü bir bitki. Hediye olarakta çok uygun bence. Seçeneklere ve daha çok bonsai ağacı alternatiflerine göz atmak için Bonsai adresine uğrayabilirsiniz. İyi forumlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.