Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 552,015
Ynt: Bot Tavsiyesi

sgd' Alıntı:
İlgi için çok teşekkür ederim.Verdiğiniz siteyi inceledim.Asolo power matic 200 incelenen botlara göre 1.seçilmiş.Ancak gene bu modeli türkiyede yada internette bulamadım.Ve ayrıca burda çarsak bantı diye yırtınıyoruz ancak 1.seçilen botta benim anladığım kadarıyla bu banttan yok.Ayrıca site eğer gerçekten güvenilir bir site ise diğer incelemelerinede göz attım.Bizim burda şu markamı bu markamı diye tartıştığımız ürünlerin esamesi geçmiyor sitede.Çok ilginç geldi.

Tam bot olayını çözüme kavuşturmama az kaldı derken gene kafam allak bullak oldu.

İncelenen ürünlerin bir kısmı eski tarihli ve artık üretimden kalkmış olabiliyor ne yazıkki. Ayrıca site amerikan sitesi olduğundan avrupa mallarının bilinmesi ve incelenmesi daha az oluyor doğal olarak. Bununla beraber review videolarında tanıdık modellerin incelemelerini bulmak mümkün. Genellikle marka model isimli olan videolar değilde "en iyi trekking botu" videosunda kıyaslama şeklinde bulunuyor.
Daha önce TezzMertek'in belirttiği şekilde yaz kış için yada şehir ve arazi için ayrı bot almak en iyi çözüm.

Etiketler

Shadowjedi' Alıntı:
İncelenen ürünlerin bir kısmı eski tarihli ve artık üretimden kalkmış olabiliyor ne yazıkki. Ayrıca site amerikan sitesi olduğundan avrupa mallarının bilinmesi ve incelenmesi daha az oluyor doğal olarak. Bununla beraber review videolarında tanıdık modellerin incelemelerini bulmak mümkün. Genellikle marka model isimli olan videolar değilde "en iyi trekking botu" videosunda kıyaslama şeklinde bulunuyor.
Daha önce TezzMertek'in belirttiği şekilde yaz kış için yada şehir ve arazi için ayrı bot almak en iyi çözüm.

Merhaba
Evet farkına vardım bazı modeller üretimden kalkmış dediğiniz gibi.Ben o siteyi çok faydalı bulmama rağmen sizlerden genede yaz ve kış olarak 2 ayrı bot tavsiyesi bekliyorum.

Sevgili tezzmertekin dediği bana mantıklı geldi.Önceden tek bot alırım 4 mevsim giyerim diye düşünüyordum ancak 2 bot almaya karar verdim.Şuanda aklımda hiçbir marka-model yok.Lütfen beni daha fazla araştırmaya sevk etmeyin zira kafam almıyor artık.Direk marka-model bekliyorum yaz ve kış botu olarak.Aradığım özelliklere defalarca yazmıştım zaten tekrarlamıyacağım.

Arkadaşlar 4/2'lik bir bot önerir misiniz?

Anladığınız gibi trekking ve kışın şehirde kullanmayı düşünüyorum.

İleride zirvelere odaklanırsam 4/3'lere bakarım artık.

Arkadaşlar
istediğim özellikte bir bot buldum. North face bot ve fiyatı da piyasaya göre iyi geldi bana. Haber vericem demiştim. Buyrun...
http://www.gezginsepeti.net/urun/hedgehog-tall/46936

Nerede kullanacaksınız o bot dedikleri patikleri.
;)

Yanlarında o kadar çok dikiş var ki ben o botu 1 haftada tarumar ederim.

TNF Firması bana dava açar.
;D

hocam ben trekking'te kullanacağım. Etrafımda da bikaç kişide var memnunlar öyle patlama gibi bir şikayet duymadım. İyi marka sonuçta. Ama dediğiniz gibi bi problem yaşarsam onu da paylaşırım :smiley:

Karlı ve engebeli araziden kastın nedir acaba
bu bot
http://www.everestoutdoors.com/urun/the-north-face-wreck-mid-gtx-bot_11226.aspx?CatId=129
çok ağır koşullara gelmez çünkü

Karli ve engebeli araziden kastim mesela karli bir dagda keci patikasini takip ederken. O model hakkinda haklisin bende yakindan inceleyince listeden elemistim. Hepsini inceleyip salomon exit 2 peak mid gtx aldim ve tum ihtiyaclarimi karsiliyor.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Bu güzel siteyi iki bot teknolojisi arasında kalınca buldum. İyi de oldu. Sanırım yardımcı olabilirsiniz. Sizlere bir sorum olacak. Öncelikle alacağım botu günlük hayatta kullanacağım ama burada değil Estonya'da. Yani kışın ortalama sıcaklığın -10 -20 arası olduğu, karın ve yağmurun çok olduğu bir ülkede. Yani bot kapalı mekanda ve dışarda sürekli ayağımda olacak. Yağmur ve karsuyu da geçirmesin istiyorum. Bugün özellikle gidip ürünleri gördüm. Ama profosyonel yardıma ihtiyacım var.
Şu ana kadar iki bot teknolojisi arasında kaldım
Columbia - Omni Heat
Jack Wolfskin - Texapore O3
Bir de ilginç bir şekilde Sorel markası ile tanıştım. Hiç duymamıştım bi kaç gün önceye kadar. Anladığım kadarı ile onların da içinde 9mm keçe gibi bir malzemeden yapılmış inner boot var. Ama keçenin terletme olasığı çok fazla diye düşünüyorum.
Bir bilgiye göre (güvenemedim çok fazla) Omni Heat de dokular Texapore dan daha sık dokunduğu için nefes alması biraz daha zor oluyor ve terletiyormuş.
O kış şartlarında günlük hayatta kullanabileceğim, ayağımda tüm gün kalıp, kapalı mekan ve dışarıda rahatsız etmeyecek (yani terletmeyecek, üşütmeyecek, su almayacak, kar suyu da almayacak) bir ürün tavsiyeniz var mıdır?
Teşekkür ederim şimdiden.

merhabalar..
1 aydır hem günlük hem kamp için bot arayışına girdim herkez gibi..forumlardaki yorumları ve karşılaştırmaları defalarca okudum..uzun süre bot içinde ayaklarım kalınca terleme yapıyordu ..hava alabilen ama su geçirmeyen hava koşullarına uygun ,karda sıcaklığı kaybetmeyen tek bot olarak http://www.spxshop.com/?urun-32721-thermo-6-waterproof bu modelde karar kıldım..şuana kadar hiç bir sıkıntı yok..cokta memnunum..alışveriş sitelerini araştırarak 220 tl-280tl arasında fiyat cıkıyor..ama hersitede istenilen ayak numarası bulunmayabilir(benimki 44) ve özellikle dikkat etmeniz gereken tek şey kalıp dar olduğu için 1 numara büyük sipariş verin ..sitelerde bulduğum 1-2 fiyatı paylaşıyorum..
sevgiyle kalın..
http://urun.gittigidiyor.com/giyim-aksesuar/merrell-j80727-waterproof-faturali-99294203
http://www.n11.com/merrell-thermo-6-waterproof-P15931380
http://www.hepsiburada.com/liste/merrell-thermo-6-waterproof-ayakkabi/productDetails.aspx?productId=outgrj80727&categoryId=22003663&SKU=OUTGRJ8072741&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3doutgrj80727%26fh_lister_pos%3d13%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dmerrell%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%26fh_refview%3dsearch

Aşağıdaki botu her çeşit doğa yürüyüşü aktivitesinde kullanmak için almayı düşünüyorum;
http://www.garmont.com/en/outdoor-shoes/backpacking/tower-lite-gtx

Sizce bu bot iyi midir? Garmont sonuçta ama yinede danışmak istedim. Özellikle kullanan arkadaşların tecrübeleri bize yol gösterici olur.

Yazılan cevaplar için şimdiden teşekkürler..
Saygılar..

11

Herkesin ayak anatomisi de farklı olduğu için herkes kendi rahat ettiği botu tavsiye edecektir tabii ki. Benimki de Dolomite Civetta GTX. 300 TL ödedim ama her kuruşunu hakediyor. 17 km zorlu yürüyüş sonrasında bile hiç yürümemiş gibi rahatım.

2013 11 11 080828

2013 11 11 080914

vsyreee' Alıntı:
Aşağıdaki botu her çeşit doğa yürüyüşü aktivitesinde kullanmak için almayı düşünüyorum;
http://www.garmont.com/en/outdoor-shoes/backpacking/tower-lite-gtx

Sizce bu bot iyi midir? Garmont sonuçta ama yinede danışmak istedim. Özellikle kullanan arkadaşların tecrübeleri bize yol gösterici olur.

Yazılan cevaplar için şimdiden teşekkürler..
Saygılar..
Merhaba, fiyatını bilemiyorum ama botun tam boğazlı, goretex ve vibram taban olması önemli avantaj. Ama bağcık deliklerinin metal olamaması bağcıklarınızı sıkarken deliklerin kopmasına neden olabilir gibi geliyor bana. Uzun yürüyüşlerde bağcıklarınızı defalarca sıkmak ve gevşetmek zorunda kalabiliyorsunuz. Delikleri metal olan ayakkabıların daha sağlam olacağını düşünüyorum.

Bu açıdan bakmamıştım haklısınız.. Ancak bir yandan da en üst kısım metal, sonuçta en hareketli bağcık bölgesi o nokta.. Bilemedim :-[

Garmont'dan bahsediyorsunuz...Öyle bağcık deliği metal değil diye hemen kopmaz... (Ağustos 2013 de aynı botla ağrı zirve yaptılar o kadar çarşakta kayada karda sorun çıkmadı. Dünyanın sayılı kaliteli botlarındandır.)

herkese merhabalar. ben sadece şehir içinde kullanacağım hava alabilen, sıcak tutan, su geçirmeyen, kaymaz bir ayakkabı bakıyorum. çok yüksek bir bütçem de yok en fazla 300 tl. 2 haftadır hergün bot araştırıyorum her botun farklı farklı yorumları oluyor. ben en sonunda
http://www.merrell.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/12464M/29127/Mens/Moab-Mid-GORE-TEX model botta karar verdim acaba bu botla alakalı yorumu olan varsa yardımcı olabilir mi?
çok teşekkür ederim herkese.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR