Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 552,069
Ynt: Bot Tavsiyesi

sadece kış faaliyetlerinde karlı arazide kullanmak için bir bot almak istiyorum. öneride bulunabilir misiniz?

-dayanıklı ve yeterince sıcak tutan (çok terleyen biriyimdir normalde.)
-krampon takılabilmesi lazım.
-ayakkabının ağır olması benim için sorun teşkil etmiyor.

bütçem 300 lira.

Etiketler

lanetlik' Alıntı:
sadece kış faaliyetlerinde karlı arazide kullanmak için bir bot almak istiyorum. öneride bulunabilir misiniz?

bütçem 300 lira.
lanetlik' Alıntı:

bütçem 300 lira.
http://www.merrell.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/10414M/0/Mens/Thermo-6-Waterproof ben bu modeli kullanıyorum çok memnunum..(1 numara büyük al ..kalıp dar)

Model değil ama marka önerebilirm Lowa çok çok iyi bir markadır, söylediğiniz şekilde kullandığım krampon uyumlu tam taban bir botum vardı eskiden, kar buz performansı gerçekten takdire şayandı, lowa modellerine bir bakın isterseniz belirttiğiniz fiyat aralığında bir modeli vardır elbet.
Saygılar.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba ben boreal in moab ve atlas modeli arasında ne gibi bir fark var onu merak ediyorum bir de bu modellerde çarşak bandı yok sanırım ama yorumlardan anladığım kadarıyla boreal çok tavsiye edilen bir marka kafam karıştı?? ayrıca bu botlarda krampon takılabilir olduğunu nasıl anlıyoruz daha önce kullanmadım ama dağcılık ve trekking sporlarına başlamak istiyorum uzun ömürlü olacak ve pişman etmeyecek bir seçim yapmak istiyorum..

Öncelikle herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım, temmuz ayında likya yolunda 10-15 gün kadar yürümeyi düşünüyorum, ayakkabı için 200 TL bütçe ayırdım. Bu yürüşümde beni idare etmesi yeterli eğer devam etme kararı alırsam seneye daha iyi bir ayakkabı almayı düşünüyorum aşağıdaki ayakkabıları buldum, pek çok yerde farklı yorumlar yapılmış birinin harika dediği ayakkabıya başkası 5 kuruş etmez demiş. Aşağıda verdiğim linklerde 2 farklı ayakkabı buldum ve her türlü fikre açığım, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim,

http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-erkek-bot-ksb-blencathra-event-k355/productDetails.aspx?productId=outvd9968&categoryId=22003663&SKU=OUTVD9968-42

http://www.hizlial.com/evolite-flexion-su-gecirmez-bot/10328502

Okuduğum bazı yazılarda yaz için likya yolunda astarlı bir ayakkabıya ihtiyaç yok gibi şeyler okudum. Astarlar her ne kadar hava alabilir olsa da yine de astarsız ayakkabıların daha az terlettiği yönünde yazılmış yazılar var. Bu konuda ne tavsiye edersiniz. Vibram tabanlı astarsız ayakkabı pek rastlamadım.

Bot alırken tavsiyelerin yanında denemekte çok önemlidir. Alacağınız botu mutlaka deneyin. Ayrıca Likya yolunda sandaletle yürüyende gördüm botlar yürüyende. Bu tamamen insanların nasıl rahat ettiğine bağlı. Mesala ben özellikle taşlık bölgelerde botsuz asla yürümem.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ayrıca Temmuz ayı Likya yolunu yürümek için pek uygun bir zaman değil. Rotalar üzerinde su sorunu var ve yazın çok sıcak olur. Biz bu Nisan'da gittiğimiz halde çok sıcak geldi. Tavsiye edilen zamansa sonbahar sonu yasa bahar ayları. Faaliyetin keyifli geçmesi için bence tarihi bir gözden geçirmenizi öneririm.

Cevabınız için teşekkürler okul olduğu için zaruri bir tarih oldu temmuz ayında nerede olmak daha doğru olur sizce teşekkürler

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

Bence Karadeniz daha keyifli bir tercih olur. Ayrıca Haziran sonunda daha öncede katıldığım Ereğli -Çamlıyayla toros transını ( 4 gün kampı) kesinlikle tavsiye ederim. Bu senede katılacağım bir aksilik olmaz ise. Bunun yanında Aladağlarda trans faaliyet için güzel bölgelerdir.

Temmuz da Likya zorlar evet zaten tüm yolu bir seferde yürümek yerine ki bu 1ayı rahat alır kısım kısım yürümek daha mantıklı bence, birazını da seneye bırakın temmuzda ölüdeniz olympos arası sıcak ama canlıdır güzel de bir tatil olur iki yaz o rotayı yaptım, ölüdeniz-kelebekler vadisi-kabak koyu-Patara-kalkan-olympos zaten Likya yolunun kıyı kısımları bunlar, ayakkabı bakımından ben iyi bir ayakkabıdan uzak dur derim sandalet fazlasıyla iş görür, ağırlık çok önemli o nemde ve sıcakta bir tshirt bile ağırlığını hissediyorsun, eski ama hafif bir spor ayakkabı dağlık kısımlar için yeterli aslında, ben çok gördüm arazi ayakkabısı veya tırmanış botlarıyla gelipde getirdiğine pişman olan, hem sıcaktan giyilmiyor hemde çok ağır, ama hafif hava alan trekking ayakkabılarından bulursan iş görür dediğim gibi en önemlisi hafif bir sandalet çünkü yolun sahil ve hafif arazi kısmı ağırlıklı sırf bu yol için tonla para verip kaliteli birşey alma derim dandik hafif bir.spor ayakkabı iş görür ben eski adidaslarımla yürümüştüm biraz da tırtırlıydı altı sıkıntı çekmedim hiç. Kolay gelsin :smiley:

Icman aktivite güzel ancak biraz fazla bütçe gerektiriyor gibi geldi.

voyvoda4 sanırım son planımız seninkine benziyor olymposta konaklayıp günübirlik yürüyüşler yapmayı planlıyoruz sıcak ve su korkutuyor. Yürümek istiyoruz ama ilk aktivite olduğundan biraz tecrübesiziz ve korkuyoruz. :smiley: Cevaplarınız için teşekkürler

Arkadaşları ikna edemiyorum yuruyeceğiz anlaşılan oludenizden başlayıp 200 km kadar yuruyeceğiz yukarıda ki botlardan birini almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

Haydaa kaç kere diyecem boğazlı bottan uzak dur, Yürüyemezsin, bir gün iki gün sonrasında başlasın ayakta yaralar, terler, mantarlar.. Temmuzda akdenize gidiyorsunuz bu botlar temmuzda karadeniz için daha uygun hatta onada fazlaya neyse, yukarıdaki iki bottan birini alırsan sana garanti ederim tatil boyu sırtçantanın kenarına bağlı şekilde ağırlıktan başka bişi olmaz, ayağında da bulduğun ilk 10 tllik ayakkabı ile yürür bulursun, demedi deme de sen yine alacaksan evolite al derim.bu ikisi arasında :smiley:

Yazın spor sandalet salomon techamphibian veya merrel Aqua tarzı modelleri arazi için en iyisi. Hem su da hem arazide kullanılabilecek modellerdir. Bn techamphibian 3 ü kullanıyorum tavsiye ederim

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yazın spor sandalet salomon techamphibian veya merrel Aqua tarzı modelleri arazi için en iyisi. Hem su da hem arazide kullanılabilecek modellerdir. Bn techamphibian 3 ü kullanıyorum tavsiye ederim

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar, dagcilikla yeni ilgilenmeye başladım. Sadece yaz faaliyetlerine katilmayi düşünüyorum. Aladağlar, ağrı, kackarlar gibi dağlar için yazin nasil botlar gerekir. Illa 3/4 tabanli dagci botlari gerekir mi yoksa sert tabanli sağlam trekking botlari yeterli olur mu?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.