Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 551,638
Ynt: Bot Tavsiyesi

http://www.sporpasaji.com/HEAD-TREKKING-913-HIGH-TR-BROWNBLACKORANGE,PR-804.html
http://www.n11.com/karrimor-erkek-bot-ksb-blencathra-event-k355-P31427799

Herkese Merhaba. Hakkaride yaşıyorum malumunuz buralarda çok kar yağıyor günlük kullanım için 200 TL civarında HEAD TREKKING 913 HIGH TR ve Karrimor Erkek Bot Ksb Blencathra Event K355 modellerini buldum. 9-10 saat ayakta kalıp en fazla 1 saat karda yürüyüş yaptığım zamanlar olabilir terleme yapmayacak bir ürün arıyorum. acaba bu ürünleri kullanan, bu iki modelden veya başka bir bot fikri olan varsa paylaşabilir mi?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Etiketler

Selamlar, 43 sayfayı da okudum ve bana uygun botun nasıl olması gerektiği hakkında bilgi sahibi oldum diyebilirim. Yazan arkadaşların ellerine sağlık, bilgilerini paylaştıkları için teşekkür ederim iyi gezmeler...

Herkese Merhabalar. Forumda da Treking de yeniyim ve önümüzdeki yıllarda Treking ve hiking sporuna giriş yapmak istiyorum. Bu doğrultuda mont polar pantolon baton çanta vb. Biçok alanda epey araştırma yaptım açıkçası bu forumun da faydası oldu ancak nerdeyse tüm sayfaları okumama rağmen keen markası hakkında pek bilgi daha doğrusu tavsiyeye rastlamadım. Açıkçası keen Durand modelini çok beğeniyorum ve fiyat performans olarak çok iyi şeklinde yorumlar aldım Biçok outdoor mağazadan ama burdan da ayakkabıyı özellikle yaz kış 4mevsimde kullanılabilecek durumda olup olmadığı ve şehir yada araziye uyumu konusunda başarılı olup olmadığını kullanan arkadaşlar var ise burdan da duymak isterim.

Bir diğer konuda gene keen Durand modelinde 45 numara ayak parmak ucuma dokunur durumda olduğundan 46 denedim ancak onda da arkadan bağlıyken bir parmak girecek kadar bir yer kalıyor botta sanki ayak biraz fazla geziyor içinde. Acaba bu konuda sıkıntı yaşarmıyım yada 45 alıp çok az da olsa parmak değerken bikaç kullanımdan sonra illa açılır diye düşünerek alıp beklemelimiyim bunu da sormak isterim.. Şimdiden tüm cevaplar için teşekkürler..

Botunun dar olması büyük sıkıntı bence. Zaten kullandığın çoraplar kalın trekking çorapları olacak yarım numara büyüğü olması bence daha doğrudur.

Merhabalar, Lafuma Atakama Climactive bot aldım. Botun kalıbında deformasyon yok ancak ilk defa suyla karşılaştığında hepsini içmeye çalıştı, o yüzden yağmurda dikkatli olmak lazım. Şimdi Asolo almaya karar verdim...

Merhaba günlük kullanım için sağlam karda buzda kaymayan üşütmeyen bi bot almayı düşünüyorum izmir manisa sinop gibi ege ve karadenizde yaşayan biri olarak erzurumda yaşamak benim için çok zor bir durum kışın çok kar yağmıyor ama o karlar üst üst birikip çiğnendikçe buza dönüşüyor ve şehir benim için buz pistinden farksız karda buzda yürümesini bilmiyorum ama aldığım greyder botunda etkisi var sanırım kayıp düşmekte bu benim için fobi ye dönüştü resmen sağlam bi bot almak şart oldu taksitle atlaskamp tan bi bot almayı düşünüyorum 500-600tl ye kadar çıkabilirim ama benim için buzda kaymaması çok önemli yds nin asker postalı var kalahari gtx yeşil renk ona bile razıyım ama burdaki yazıları okuduktan sonra bir sürü marka olduğunu öğrendim hazır yaz geldi indirimlerde başladı bi tane alıyım kışa hazırlık olsun dedim bide buzda kaymamak için ekstra sprey yada ayakkabıya takılan çivili tabanlık gibi bişey önerebilirmisiniz şimdiden teşekkürler mindell,boreal,asolo,colombia,salomon markalarını düşünüyorum

birde bu botlarda 1 numara yada yarım numara büyük alın muhabbeti nedir acaba 39 numara greyder botum var çok memnunum yağmurda su geçirmiyor kaymıyor ıslak kayganzeminde sıkıntı yaşamıyorum 1 senedir kullanıyorum rengi biraz soldu ama 1 sene daha giyerim colombia bugoobot almayı düşünüyorum önerirmisiniz acaba bu modeli taban resminide koydum buzda kayarmı dersiniz

Yalıtımlı Omni-Heat ısı yansıtıcı,
Tam su geçirmez kapalı dikiş
Hafiflik, konfor ve esneklik için Techlite kabuk ve orta taban
Çift bileşik pabucu ile tam uzunlukta Omni-Grip taban
Eşsiz sıcaklık için su geçirmez deri
Belden yaka tasarım koruması ödün vermeden hareket özgürlüğü
200 gram yalıtım : -25F / -32C
Şaşırtıcı hafiflik : 9, ½ çifti = 24 oz / 680.39g
ÜST : Tam su geçirmez dikiş mühürlü deri
YALITIM :200 gram Omni-Heat teknolojisi
Orta taban : Techlite hafif teknolojisi
Taban : OMNI-GRIP

Gri 41195
Gri 41194

Konu açtım fakat oradan cevap alamadığım için şansımı birde buradan denemek istiyorum. Açtığım konudaki mesajı aynen atıyorum.

''İyi geceler diyerek başlayım saat geç oldu. İki gündür fikir almak için okumadığım yer kalmadı açıkcası kafam allak bullak oldu. Ne alacağımı da ne almayacağımı karıştırır oldum. Artık bi markayla karşılaşınca ya bu iyimiydi kötümüydü şimdi diyerek ne olduğunu bilmemeyecek hale geldim ondan üyelik açıp sizlere sormak istedim. İhtiyacım olmayan birşey istemiyorum. Tam olarak dağcı botu istemiyorum anladığım kadarıyla bunu şehir içi kullanmak kar lastiğini yazın kullanmaya benzeyecek. Genel kullanım olarak Ankaranın karına kışına ayazına dayanacak üşütmeyecek su almayacak ayrıca kamp alanında çamurun içindede sıkıntı yaratmayacak yürürken zorlamayacak bir bot önerisi istiyorum. Belki hafif tırmanmak gereken yerlerde olabilir bilmiyorum. Ayağımda koşu ayakkabısıyla Ferhat ile Şirin tepsine çıkmıştım. Her an ne olacak bilmiyorum. Her ihtiyacı karşılayacak bir ürün olmadığını biliyorum. Dediğim gibi ilk öncelik karda kışdaki işlevselliği. Bütçe olarak 350 430 arası düşünüyorum ama almak zorunda kalırsam 500e kadar da çıkacağım sanırım. Bir kaç sorum daha olacak askeri botlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Birde yds firmasının ürünlerinden güncel olarak kullanan varmıdır. Eski konularda bazı modellerde üretim hatası olduğu yazıyor ama 2013te filan açılmış konular. O yüzden güncel olarak kullanan var mı bilmek istedim. Eski konularda çok öneri var ama eski konulardaki botlarda eski oluyor ya üretimi olmuyor yada olanında depoda kaldığı cürüme durumunun olduğunu okudum. O yüzden güncel olarak bot konusunu tekrar açmak iyi bir fikir gidi geldi.''

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben de burda devam etmek istiyorum
Linkte verilen botun tabani karda buzda kayma yapar mi ? Ya da genel olarak KIS kullanimi icin uygun mudur ?
Degerli yorumlariniz gercekten cok onemli ona gore butcemi zorlayip bot alacagim

[xtable]
{tbody}
{tr}
{td} {/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]
Mercury Mid II GTX® Men | Mammut

Buzda kayar falan derseniz

MEN’S BACK-TO-BERKELEY REDUX LEATHER BOOTS | United States

Haftasonu sizin yorumlariniza gore 2sinden birini alacagim
Ilginiz icin tesekkur ederim

Linkte verilen botun tabani karda buzda kayma yapar mi ? Ya da genel olarak KIS kullanimi icin uygun mudur ?
Degerli yorumlariniz gercekten cok onemli ona gore butcemi zorlayip bot alacagim

[xtable=skin2]
{tbody}
{tr}
{td} {/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Kış için istiyorsanız kar botlarına bakmanızı tavsiye ederim. Tabanları ona yönelik karda ve buzda kaymayacak malzemelerden yapılıyor.

Enes Bey oncelikle yonlendirmeniz icin tesekkur ederim.Sizin de dediginiz gibi kar botlarina yogunlastim.
Konuyla ilgili elimden geldigince arastiriyorum.Soyle biseye rast geldim ve kendi soruma yine kendim cevap verecegim.ilerde birilerine bilgi anlaminda yardimci olmayi umarak paylasiyorum.
Alttaki video ve bu videoya "Pierre C"adli kullanicinin yaptigi yorum kafamdaki soru isaretini tam olarak giderdi.O yuzden Mammut'un bu urununu dusunmuyorum.

Enes Bey oncelikle yonlendirmeniz icin tesekkur ederim.Sizin de dediginiz gibi kar botlarina yogunlastim.
Konuyla ilgili elimden geldigince arastiriyorum.Soyle biseye rast geldim ve kendi soruma yine kendim cevap verecegim.ilerde birilerine bilgi anlaminda yardimci olmayi umarak paylasiyorum.
Alttaki video ve bu videoya "Pierre C"adli kullanicinin yaptigi yorum kafamdaki soru isaretini tam olarak giderdi.O yuzden Mammut'un bu urununu dusunmuyorum.

Rica ederim elimden geldiği kadar bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Bu marka ürünleri hiç kullanmadım. Bestard markasının mitjorn ii modelini kullanıyorum. Kış kampında da kullandım. Baya dize kadar kar olan yerlerde vardı. Taban açıkcası kaydırmazlık olarak iyiydi yine ama ısınma konusunda yalıtım olmadığı için üşütebiliyor. Ne için ve nerede kullanacağınıza yönelik ürün seçmeniz çok önemli. Kar botlarında ısı yalıtımıda olduğu için ısınma konusunda sıkıntınız olmaz. Aynı şekilde buz ve karda kaymada yapmaz. Ama kar botuyla taşlık arazide dolaşmanız durumunda tabanın çok çabuk yıpranması söz konusu olabiliyor. O yüzden kullanacağınız yere yönelik ürün seçmenizi öneririm.

[xtable=skin2]
{tbody}
{tr}
{td} {/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

north face back to berkeley modelini kullanıyorum üst seviye ürün değil kalite olarak iyi ama nefes alabilirlik sıfır ayağınızı terletirseniz bir süre sonra üşüme yapıyor tercihini solomon ,dolomite, kullanmanı tavsiye ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR