Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 551,992
arkadaşlar fiyatta sıkıntınız yoksa HAİX bot tavsiye ederim.
askeri bot olduğu için 4 mevsim kullanılıyor kendimde HAIX Airpower P9 Desert Bot | avfoni.com
bu bot var ve yaklaşık 5 senedir kullanıyorum herhangi bir yırtılma sökülme parçalanması olmadı hatta daha yeni gibi duruyor kullanıma bağlı olarak en az 10 sene gideceğini düşünüyorum ayrıyetten yazında kullandığım oluyor sıcak yaz günlerinde ayağınızı yakmıyor içinde hava değişimi için bırakılan boşluk sayesinde yazın serin kışın sıcak tutuyor
( sıcak tutması için bot alacak arkadaşlara öneri aldığınız bot ayağınıza yarım numara fazla olmalı eğer ayağınıza yapışırsa kan dolaşımını yavaşlatacağı için ayaklarınız üşüyecektir yani en pahalı en kaliteli botuda alsan üşür onun için bot alırken ona özen gösterin.)
her 2 senede 1 bot için 200-300 tl verip nasıl olacak rahatmı diye düşünüceğime birkere 1000tl verip 10 sene rahat bir şekilde kullanıyorum bundan önceki kullandığım bot ASOLO idi oda sağlam bir bot ama HAİX kadar memnun etmedi asolo yu 4 sene kullandım siyah renk olduğu içinmi bilmiyorum çok solmuştu yani eskimişti ama haix 5 sene olacak hayla sıfır gibi tavsiyem haix bot biraz askeri sert bi görünümü olduğu için çoğu kişinin tercihinden çıkıyor eğer daha sport bi bot istiyorsanız GARMOND var onuda abim kullanıyor kendisi 7 sene oldu hayla aynı botu kullanıyor ve oda çok sağlam
Merhaba, botun 5 yıl kullanımdan sonraki durumunu göstermek için birkaç fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Etiketler
arkadaşlar fiyatta sıkıntınız yoksa HAİX bot tavsiye ederim.
askeri bot olduğu için 4 mevsim kullanılıyor kendimde HAIX Airpower P9 Desert Bot | avfoni.com
bu bot var ve yaklaşık 5 senedir kullanıyorum herhangi bir yırtılma sökülme parçalanması olmadı hatta daha yeni gibi duruyor kullanıma bağlı olarak en az 10 sene gideceğini düşünüyorum ayrıyetten yazında kullandığım oluyor sıcak yaz günlerinde ayağınızı yakmıyor içinde hava değişimi için bırakılan boşluk sayesinde yazın serin kışın sıcak tutuyor
( sıcak tutması için bot alacak arkadaşlara öneri aldığınız bot ayağınıza yarım numara fazla olmalı eğer ayağınıza yapışırsa kan dolaşımını yavaşlatacağı için ayaklarınız üşüyecektir yani en pahalı en kaliteli botuda alsan üşür onun için bot alırken ona özen gösterin.)
her 2 senede 1 bot için 200-300 tl verip nasıl olacak rahatmı diye düşünüceğime birkere 1000tl verip 10 sene rahat bir şekilde kullanıyorum bundan önceki kullandığım bot ASOLO idi oda sağlam bir bot ama HAİX kadar memnun etmedi asolo yu 4 sene kullandım siyah renk olduğu içinmi bilmiyorum çok solmuştu yani eskimişti ama haix 5 sene olacak hayla sıfır gibi tavsiyem haix bot biraz askeri sert bi görünümü olduğu için çoğu kişinin tercihinden çıkıyor eğer daha sport bi bot istiyorsanız GARMOND var onuda abim kullanıyor kendisi 7 sene oldu hayla aynı botu kullanıyor ve oda çok sağlam
Üstat asolonun mu tabanı rahat. Haix in mi ?

-BOT-
Arkadaşlar trekking ve dağ kullanımı için bot arayışındayım. Ağır hava şartlarında şehirde de kullanırım. İyi bir bot edinmek istiyorum. Bütçe max 750 TL :smiley: Farklı iyi marka bot önerileriniz varsa onlara da açığım. Yazdığım botları kullananlar deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum. Özellikle Vasque ve Lomer markaları hakkında... Teşekkürler.
1- Vasque St. Elias Goretex - 700 TL Vasque VASQUE 7160 ST. ELIAS GTX BOT
2- Dolomiti Tofana GTX – 674 TL Dolomite Tofana Gore Tex Trekking Botu K2 Outdoor, Doğa Sporları Malzemeleri, Go Pro ve Aksesuarları, Dağcılık, Tırmanış, Kamp, Trekking, Arama Kurtarma
3- Asolo Trekker GTX – 630 TL Asolo Trekker GV GTX Trekking Botu K2 Outdoor, Doğa Sporları Malzemeleri, Go Pro ve Aksesuarları, Dağcılık, Tırmanış, Kamp, Trekking, Arama Kurtarma
4- Lowa Ranger II GTX – 599 TL Lowa RANGER II GTX Bot
5- Lomer Pelmo GTX – 400 TL LOMER Pelmo Kahverengi Erkek Bot | avfoni.com
6- Boreal Atlas - 399 TL BOREAL ATLAS BOT
6- YDS Brisa GTX – 349 TL YDS 22-BRISA (DERİ) GTX UK3

Merhaba arkadaşlar bot araştırması yaparken kafam çok karıştı ve ne alıcağıma karar veremedim bu yüzden sizin görüşünüzü alayım dedim. kırklarelinde öğrenciyim yürüyüşlerde giyebileceğim sıcak tutucak ve kesinlikle su geçirmeyecek ayağımı terletmeyecek rahat bi bot arayışındayım bütçem sınırlı 400 450 ye çok zorlarsam 500 e çıkabilirim. amazon dan veya sportdirect gibi yurt dışı sitelerden daha uygun fiyatlı ürünlerde önerebilirsiniz türkiyeye gelsin yeter. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba,

Kıyı balıkçılığı nda, kayalıklardan spin olta ile avcılık yaparken yosunlu kayalarda da ayağımın kaymasını minimuma indirebilecegim ayakkabı - bot önerilerinize ihtiyaç duymaktayım

Saygılarımla,

Arkadaşlar merhaba, Bestard Spider kullanan varsa tecrübesini paylaşabilir mi? Trekking için uygunmudur ağır mı gelir ve taban sertliği hakkında bilgi verirse sevinirim teşekkürler...

Askeri bir çok bölgede kullandığım LOWA botlarını tavsiye ederim "sat,sas,mak ve ÖZEL KUVVETLER"personellerinin güvenerek giydiği, gore tex açısından asla sizi üzmeyecek ve uzun ömürlü en güzel arazi botudur.
Haix diye bir marka vardır bilen bilir, paraşüt için kullanmıyorsanız " incik desteği sağlar,5 nokta taklasında hayati önem taşır" tavsiye etmem.LOWA nın 2 katına yakın pahalıdır ve çok da bir farkı yoktur.

Askeri bir çok bölgede kullandığım LOWA botlarını tavsiye ederim "sat,sas,mak ve ÖZEL KUVVETLER"personellerinin güvenerek giydiği, gore tex açısından asla sizi üzmeyecek ve uzun ömürlü en güzel arazi botudur.
Haix diye bir marka vardır bilen bilir, paraşüt için kullanmıyorsanız " incik desteği sağlar,5 nokta taklasında hayati önem taşır" tavsiye etmem.LOWA nın 2 katına yakın pahalıdır ve çok da bir farkı yoktur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri