Böylesi Henüz Yok..gökçetepe Tabiat Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,261

cygnet

Kamp I
KARTURa ait GÖKÇETEPE TABİAT PARKI burası.

Saros'a yakın evi olan bir arkadaşımda misafirdik. Sohbette bu tabiat parkından bahsedilince "e.hadi kalkıp gidelim" şeklinde ani bir kararla yola çıktık.Yanıma kamera almayı bile akıl edemeyecek kadar hızlı yola revan olduk. Tabiat parkına gelince kamera almadığıma çok dövündüm ama iş işten geçmişti.
Ekte ki fotografları tesisin broşüründen kopyaladım.
Kısmetse Eylülde geleceğiz..2 karavanlı olarak.

Anlatmaya nereden başlayayım bilemiyorum.
550 dönüm olduğunu öğrendiğim bir arazi ucu bucağı yok..
Nerede değil mi?
Keşan'a bağlı Gökçetepe köyün'de Zeytinli mevkiinde diye geçiyor. Ulaşımı kolay ve sorunsuz.
3,5 km uzunluğunda bir SAROS sahili ve 6 adet muhteşem minik minik koylarla süslenmiş bir tatil cenneti.
Bir kere arazi sırf ormanlık ve gölgeden nasibini tam almış. Tam anlamıyla tabiattasınız.
Biz karavancıların bir kere gidince pek kolay vazgeçemeyeceği bir yer olacağına eminim.
Kamp alanının personeli sanki 50 senedir bu işi yapıyor gibi eğitimli,yardımsever,sevecen...Tam profesyonelbir kadro.
Tam anlamıyla bir avrupai kamp köyü.
Mangal için ayrı bir bölüm temin edilmiş , kimse duman altı olmuyor.
Saros'un denizini anlatmaya gerek yok zaten. Eğer yakınlardaysanız aman kesin gidin , eminim en az 1 ay kalırsınız :smiley:
Köy çok yakın..Köyde üretilen yumurtadan sebze meyveye dek hepsi organik ve felaket ucuz. Şehirde alıştığımız süt meğerse ne kadar farklı bir gıdaymış , burada anladım.:smiley: .. Kampta restorant ,kafe gibi gıda temin edecek her imkan var..Siz yine de içme suyunuzu gelirken getirin.
Dalış beceriniz varsa , ATV kullanabiliyorsanız işte tam yerine geldiniz..Artık siz yazı burada bitirirsiniz..Bi de iklim izin verirse tabi.
Denizin altı , üstünden daha eğlenceli ve insanı büyülüyor/muş.Ben dalmadım , öyle söylediler :smiley:
Ama inanırım..Çünkü insan eli değmediğindendir.
Bir kaç yabancı plakalı motokaravan ve çekme karavan gördüm.. Çadırın daniskası vardı. Hele bir de hafta sonuna yakalandınızsa civardan gelenin sayısı saymakla bitmez..Ama tenha köşe o kadar çok ki. 550 dönüm nasıl dolacak ? Sonra 3,5 km lik sahili siz hayal edin. Ne yürümekle biter ne yüzmekle ne de.....

Gelirken rezervasyonu arayın ve bilgi alın..İyi olur.
TEL.LER : 0530. 762 9961 İNANÇ BEY 0506. 469 9038
karavan fiyatı 32 TL.

Ben en iyisi fotograflara geçeyim. Bakalım sistem ne kadar izin verecek.
Sisteme " kaydet" komutunu verdim ama ancak 15 dk sonra kaydetti. maşallah :smiley: iyi yüklemiş yani.

G1

G2

G3

G6

G7

Etiketler

Ynt: Böylesi Henüz Yok..gökçetepe Tabiat Parkı

Karavanların elek.+su dahil fiyatı 35 TL olarak düzelteyim.
Plajda şezlong için 3 TL alınıyor.
Yemek konusunda da bir ek bilgi : Örnek olarak kaşarlı karadeniz pidesi 7 TL......diğer pideler 12 TL ye dek gidiyor.

Gerçekten güzel yerdir eskiden daha bakir fazla keşfedilmemiş bir kamp alanıydı ağaçların hasalığından dolayı üç beş yıl kapalı kaldı.geçen sene yeniden açıldı yalnız hafta sonları biraz kalabalık ve gürültülü oluyor.ayrıca dalış meraklılarıiçin ilerdeki ibrice mükemmel

geçen hafta gökçetepe ye arkadaşımın yanına gittim eşim ve kızımla arkadaşım güneş sitesinde kalıyo dediğiniz gibi ailece bizde kampı gezelim dedik inanç beyle tanıştık sohbet ettik eşim ve kızım hayran kaldı bu hafta sonu ve bayramı kamp yaparak geçireceğiz herkeze tafsiya ediyorum mutlaka gidilip görüleçek bir yer doğa ve deniz sevenler için mükenmel bir yer orda buluşmak dileği ile

Biz geçtiğimiz bayramda gitmek gibi bir gaflette bulunduk. Bir gece kaldık ve kaçtık. Bayram ve sezonda haftasonları gidilecekse çok şey beklenmemeli bence.

Gökçetepe kamp alanının fiziksel yapısı şöyledir; sahil boyu 4 km, eni 200 mt...Karturun işlettiği yeni kamp alanı kampın en sonudur, burada wc, büfe-bakkal, duş imkanları daha çoktur ama buna karşılık kalabalıktır, kamp alanında ESKİ kamp alanı ise tam orta kısımdaydı yani girişten 2 km, şu günlerde eski kamp alanında 4 tuvalet, musluk ve 2-3 noktada elektrik prizi vardır, bakkal büfe yoktur, yani orta bölge ilkeldir, durum böyle olunca bir ekmek için bile 2 km bisiklet kullanmanız gerektiği için, bu kısım sakin ve güzeldir..Çünkü insanlar alış veriş kolaylığı için büfe-bakkal etrafında kümelenirler, eski kamp alanı bize özel kalır, elektrik, su, wc burada da var zaten, sadece alışveriş biraz uzak, ama sakin ve huzurlu..Yeni kamp alanıda eski kamp alanıda aynı alanın içerisindedir, aynı kartur işletir..Bilginize.Kısmet olursa kurban bayramı tatilinde bende gökçetepe ESKİ kamp alanında olacağım, (eski kamp alanı girişden 2.km, yeni kamp alanı girişten 4. km)

20130808 062257

20130810 063032

Gökçetepe'ye eskiden beri gidenlerdenim kapanıp açıldıktan sonra bu sene ilk defa 30 ağustosta gittim çöplerden geçilmiyordu görevliye şikayet attim ama nafile.bulaşık yıkama yerleri felaketti tuvaletlere bakmadım ama tahmin ettim insanlar gece el feneri ile tuvalete gidiyordu.deniz kenarıda pet şişeden geçilmez durumdaydı.deniz bile kirlenmiş geldi bana.geç saatlerde geldiğimden bir gece mecburen kaldım sabah kahvaltıdan sonra hemen terkettim.işletmeci kapıda deli dumrul gibi para almaktan başka hiç bir şey yapmıyor

cygnet' Alıntı:
Karavanların elek.+su dahil fiyatı 35 TL olarak düzelteyim.
Plajda şezlong için 3 TL alınıyor.
Yemek konusunda da bir ek bilgi : Örnek olarak kaşarlı karadeniz pidesi 7 TL......diğer pideler 12 TL ye dek gidiyor.

gittiniz mi merak ettim. biz eskişehirde yaşıyoruz. 7 saatlik bir yolculuktan sonra oraya varacağız. izlenimlerinizi öğrenmek isteriz.

grisakallı' Alıntı:
gittiniz mi merak ettim. biz eskişehirde yaşıyoruz. 7 saatlik bir yolculuktan sonra oraya varacağız. izlenimlerinizi öğrenmek isteriz.

Büfeden yararlanabiliceğiniz alan gereksiz kalabalık ve rahatsız edici bence. Girişten sonra ilk veya ikinci koyda konaklarsanız memnun kalma ihtimaliniz yüksek fakat wc-büfe-elektrik gibi imkanlardan feragat etmeniz gerekiyor.
Not: Şuan sezon kapalı olduğu için son koyda yani büfe-elektrik-wc olan koyda rahat edebilirsiniz. Yola çıkmadan önce işletmeyi arayıp hava durumu almakta fayda var.

Uzun zamandır gitmeyi düşündüğüm Gökçetepe konusunda
epey bilgi edinmiş oldum. Bildiklerini paylaşan herkese teşekkürler.
Bir soru da ben sormak istiyorum. Eğer yazılmış ise gözümden kaçmış olabilir.
Gökçetepe Tabiat Parkı, Çakıl koyunda mıdır?

Macit Şekerci

macits' Alıntı:
Uzun zamandır gitmeyi düşündüğüm Gökçetepe konusunda
epey bilgi edinmiş oldum. Bildiklerini paylaşan herkese teşekkürler.
Bir soru da ben sormak istiyorum. Eğer yazılmış ise gözümden kaçmış olabilir.
Gökçetepe Tabiat Parkı, Çakıl koyunda mıdır?

Macit Şekerci

Tabiat parkının içinde iki küçük bir büyük koy var. (büyük dediysek kadırga koyu aklınıza gelmesin ;) )
Gökçetepe, keşan , edirne olarak aratırsanız doğru yeri bulursunuz.

selamlar,konu geçen temmuz ayında açılmışve çok şey değişmiş...
.keşke anlatılanlar kadar olsaydı,şuan durum hiçte öyle değil.
tabiat parkından çok mesire alanına dönmüş.her köşede mangal yanıyor.alanın yerleşimi belli bir düzende ve sayıda olmalı bence.istiap haddini fazlasıyla aşmış bir vaziyetteydi bu haftasonu gidişimizde.hayal kırıklığıydı bizim için.işletme sahibinin herşeyi ben bilirim tavrı ve saçma bir fiyat mantığıda cabası.çadıra ayrı arabaya ayrı ücret istemesi başka bir uyanıklık.2 gece 2 çadır bir araba 160 tl.görende botanik parkta okaliptusların arasında yatacaksın sanır.

kusura bakmayın biraz sert yazdım ama kapıda bizimle dalga geçer gibi konuşan yaşlı beyfendinin tavrına hala inanamıyorum.

çadırı anladım araç için neden 20 tl alıyorsunuz dediğimde 'ya ne bekliyordun demesi benim için son noktaydı.parkı dolaşabilirmiyiz dediğimde nesine bakacaksın deniz orman işte cevabını kapıya yazıp asmalılar...
sonuç; gökçetepe milli parkını geç arka taraflarda 10 numara sessiz sakin koylar var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri