Bozcaarmut-sülüklügöl-eğriova-şirinyaz-aladağ Alternatifleri?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cgokhana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,662

cgokhana

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,
21 temmuz haftasonu için 2 çift ve bebek olmak üzere 2 çadırımız ile ilk kampımızı yapacağız. Ankara'dan sabah erken hareket edeceğiz. Daha yeşil olmasını istediğimizden Bolu tarafına gitmek istiyoruz. Seçenekleri internet üzerinden araştırdım. Hepsi güzel yerler, yakından uzağa sıralıyorum. Tecrübe edenler fikir verirse memnun olurum. Ayrıca araçla gideceğimiz için tulum yerine kalın battaniye vs götürmek istiyorum. Henüz tulum almadım ayrıca tulumda darlanırım diye düşünüyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1. Aladağ Göleti: Yaklaşık 2,5 saat mesafe, Gölcük'e yakın olması nedeniyle daha sakin. Wc var.
2. Şirinyazı Göleti: Yaklaşık 2,5 saat mesafe, wc var. Daha küçük bir yere benziyor, biraz yoğun olabilir.
3. Eğriova Göleti: Yaklaşık 3 saat mesafe, wc var.
4. Sülüklü Göl: Yaklaşık 4 saat mesafe, sabah piknikçiler gelmeden varmış olmak gerek. Çadır yeri sorun olur mu bilmiyorum.
5. Bozcaarmut Göleti: Yaklaşık 4 saat mesafe, her ne kadar uydurma olsa da wc olduğu yazıyor. Giriş ücreti alınıyor.

sülüklü göl için size bilgi verebilirim. güzel bir yer edinmek için sabah erken gitmenizi tavsiye ederim, köyden alana gidiş yolu 9.5km ve belli yerleri bozuk bilginiz olsun.

wc ler gerçekden pis herhangi bir temizlik yapılmıyor, alanda çeşmeler var içilebilir su , size çadır kurmak için alana girişde wc lerin hemen sagından dönüş yapın 50m ilerde aracınızı park edip orda uygun buldugunuz yere kamp kurun, wc lerden düz devam ettiginizde küçük bir alana çıkıyorsunuz ve genelde haftasonu gece içmeye gelip gürültü yapan tipler geliyor ailenizde gideceginiz için rahatsız olabilirsiniz.

gece soğuk oluyor bilginiz olsun, ben giderken yanıma termal içlik, polar ve uyku tulumu ile gittim bu yüzden tedarikli olun

manzarası mükemmel biryer ; ayrıca 2 tane daha gezilmesi gereken küçük göller var yaklaşık 3km. ziyaret ederseniz seversiniz umarım

iyi tatiller

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.