Bu Acemiye Motokros İçin Dostlardan Yardım Talebi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolsungur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,639

erolsungur

Kamp I
arkadaşlar, bir motokros alıp 4x4 ümle gezdiğim yaylaları şimdi motosikletle gezmeyi planlıyorum. bu açıdan bana tavsiye edeceğiniz kros motor ve cc 'si hakkında tavsiyeleriniz olursa sevinirim. aradığım kros, arazide beni tatmin etsin istiyorum. piyasada o kadar motosiklet markası ve çeşidi var ki altından çıkamadım. 4-5 bin tl civarı bir motosiklet düşünüyorum. lütfen marka, dayanıklılık, yedek parça, yakıt, arzi performansı gibi konularda bu acemiyi bilgilendiriseniz. memnun kalırım. şimdiden herkese teşekkür ederim. rizeden selamlar.

Etiketler
Ynt: Bu Acemiye Motokros İçin Dostlardan Yardım Talebi

selamlar.
Evet önceliğiniz kesinlikle doğa gezilerinde, şehir merkezinden uzaklaşacağınız için size problem çıkarmayacak çabuk arıza yapmayacak, motorunuz olmalı. Benim naçizane fikrim limitleri biraz daha zorlayarak Kawasaki KLX250, Honda CRF 250 L Yada Yamaha WR 250 R üçlüsünden birisini tercih etmeniz. 250 kategorisinden gitmemin sebebi de geziler biraz hard olsun ve motorunuz altınızda ezilmesin.
Bu üçlü grup içerisinde de araştırıldığında motor fiyatı, parça fiyatı, servis ağı önceliği de honda'da sizde araştırıp bakın lütfen.

Süleyman bey, tavsiyeleriniz için teşekkür ediyor ve hemen dediğiniz motorları incelemeye koyuluyorum. arkadaşların başka tavsiyeleri olursa mutlaka onları da değerlendireceğim. bu arada sürücünü kilo ve boyu da seçim de etkili oluyor herhalde. bu yüzden belki tavsiyeler için boy 1.78, kilo 75. herkese selamlar.

Süleyman beyin önerisi gayet yerinde, başka modellerle zaman kaybetmeye gerek yok bence de...

Süleyman Bey'e bende katılıyorum. Honda motosiklet konusunda servis ve yedek parçada çok çok üstün. crf 250 iyi bir başlangıç olabilir

arkadaşlar, süleyman beyin tavsiye ettiği motorlara baktım. videolerını seyrettim. fiyat olarak biraz fazla ama gerçekten benim aradığım şekilde. o zaman biraz daha bekleyip almam gerekecek. pekiyi arkadaşlar bu crossların bazıları büyük, kaba ve yüksek. bazıları ise daha küçük ebatta. motordan anlamam ama, ben bu küçük boyutta olan crosların arazide daha kullanışlı olacağını düşünüyorum ne dersiniz? küçüklükten kastım cc leri değil, motorun kilo ve hacmi açsındandır. birkaç aaştırmadan sonra sanırım lifan, moddial, gibilerden uzak durmam gerekiyor herhalde. pekiyi hyosung rx 125 gibi motorlar nasıldır? ya da suzuki ler. size şöyle diyim, şu an arazide bir suzuki vitara 98 model v6 kullanıyorum. motosiklette bu aracımın izdüşümü süleymen beyin ifade ettiği markalar mıdır? eğer öyleyse sizi daha da rahatsız etmeden, söylenen markaları almak için beklicem. dostlara iyi akşamlar dilerim.

Tekrar selam, izdüşüm konusu kesinlikle evet. lifan, kanuni, ramzey, hoysung gibi markalar kullanılmaz diye kesinlikle yazamayız bu markaların ürünleri de kullanılır ama hep bir soru işareti ve gerçek olan kısmı da amatörlükden bir tık yukarı çıkmak olmalı düşünceniz

Motorun hafifliği mutlaka avantaj saglar arazide

Hyosung Rx125, Zongshen 125cc ve Kuba STR250 kullandım. Honda CRF250L kullandım şu an Yamaha XT600E kullanıyorum. Açıkcası en çok memnun olduğum CRF250L oldu. XT600E çok performanslı ama arazide CRF250L kadar kıvrak değil. Hemde yakıt tüketimi fazla olduğundan merkezden çok uzaklaşmak mümkün olmuyor. Ben kesinlikle CRF250L öneririm size. Uygun fiyata ikinci el alıp istediğiniz zaman zarar etmeden satabilirsiniz..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

görülüyor ki çoğunluk honda üzerinde ittifak ediyor. sizleri fazla yormak istememekle birlikte, husaberg ve ktm crosslar hakkında neler söyleyebilirsiniz? araştırdığım kadarıyla biri isveç diğeri Avusturya kökenli. bunların krosları da çok dikkat çekici. sorularımı maruz görün, çünkü bir an önce araziye çıkma hevesim olduğu için bulunduğum şehirdeki arkadaşlarım, boşver bir çin de işini görür deyip beni baştan çıkarıyorlar. biliyorum ki arazide istediğim performansı alamazsan çok üzüleceğim. bu yüzden sizleri rahatsız ediyorum kusura bakmayın. bir de asya 250 ile kuba 250 bunlar da mı çindir? araştırıyorum doğru dürüst ve net bir açıklama göremedim. (bu arada honda crf 250 şu an zihnimde birinci sırada.) değerli yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler, dostlar.

Husqvarna da var zira saydiklarinizin parca temininde sorun yasarsinix. Asya ve kuba safkan cinlidir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri