Bu Araç Hakkında Fikirleriniz. (gittim Gördüm Resimlerini Çektim ) Lütfen Yardım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bjorn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,547

Bjorn

Temiz Abiden Temiz Defender Aranıyor
Yer
istanbul
Değerli abilerim ablalarım arkadaslarım ve kardeşlerim. Dün gece metrobüsle eve dönerken bir bayinin önünde duran BEYAZ defender gördüm ve gidip bakmak istedim. Bugun aracın yanına gittim aracı gördüm sahibini aradım biraz bilgi aldım ama aklımda soru işaretleri kaldı. Sıfır motor sıfır döşeme yazılmış ilanda ama döşemeler özellikle tavan ve kapılar berbat durumda ve koltuklarda bana göre DMO dan çıktıgı gibi orjinal ama aradığım kişi ben kapladım gayet iyi diye tutturuyor. bu sorunları gectim yapilir dedim kendimi avuttum ama arka camlar sökülmüş çokomastik ile yapıştırılmış nerdeyse 1 cm alt köşe ve üst köşelerde açıklık var ( daha efektif duruyor diye yaptim dedi arkadaş. onuda geçtim sol ön sürücü tarafindaki kapinin sol ayagin durdugu yere denk gelen yerinde nerdeyse 2 cm uzunlugunda 1 cm genişliginde açıklık var ve siyah plastik fitil yok. Bir endişem daha arka taraf diger baktigim defender larda daha geniş gibi duruyo fakat bunda arka karşılıklı koltuklar hem daha kücük hemde alt taban yukarı doğru daha yüksek yani alan baya küçük geldi gözüme ( acaba sonradan çevirme mi diye sordum yok orjinal dedi ) birde kupadaki aleminiyum puntalarin yerine bir şeyler çakılmış ( başları tıpkı çivi başı gibi. ) daha sonra boyasında kabarmalar çatlamalar var lastikleri orta durumda arkadaki stepne ise tamamen bitik durumda , ön radyatör de bir yamukluk gördüm onunda resmini çektim vuruk var sanırım ön panjurda kırık var. altına yattim arac sahibini beklerken dif lere ve şaseye baktım eğiklik göremedim fakat 1 2 yerinde kaynak oldugunu farkettim.
Bütün bu kusurlara rağmen sahibini beklerken arabadan uzak tutamadim kendimi ve sonra sahibi ben sizi avcılardaki araca bakıyosunuz sandım ordakide bizim arac dedi gelemedigini söyledi. Edindiğim bilgiler ve çektiğim resimlere bakarak, siz degerli üstadlarımdan fikir istiyorum bu araca nederece bir fiyat uyar ve daha detaylı nerelerine bakılması gerekir. ilk kez bir arazi aracı alıcam ve defender hastalık haline geldi bende 1 yıldır araştırıp okuyorum bilgi ediniyorum arıyorum varsa bana bir iyilik yapabilicek birisi beylikdüzünde araca birlikte bakabilicegimiz bir eş dost yardım edebilirmi.
1988 Model 2.5 Düz Dizel Devlet malzeme ofisi çıkışlı 83.000 km de Beyaz defender istenilen fiyat ise 23.000,00 (23 Bin TL)

Fotoğrafları yükleyemiyorum boyutu büyük diye hata aliyorum. fotoğrafları başka bir yere upload edip link versem oluyormu acaba ?

DSC 0027

DSC 0028

DSC 0029

DSC 0031

DSC 0032

Etiketler
Ynt: Bu Araç Hakkında Fikirleriniz. (gittim Gördüm Resimlerini Çektim ) Lütfen Yardım.

bunlarda diğer resimler

DSC 0039

DSC 0045

DSC 0040

DSC 0034

DSC 0036

Ynt: Bu Araç Hakkında Fikirleriniz. (gittim Gördüm Resimlerini Çektim ) Lütfen Yardım.

bu araç sanırım yeni toplandı,hatta sahipleri 2araç topladı hatırladığm kadarıyla,,avrupa yakasında low2 garaj var evren oto sanayide bahçeşehirde,,defender servisi oraya götürün ayhan usta her şeyi söyler size

Abi zaten fiyat önce 24.500 dü sonra 23.500 oldu dahada inmem yok söyle böyle dedi durdu abi. Sahibindende ilanını gördüm 20.000 lira yazmıs. Benimde icim sinmedi bu saatten sonra. Arayisa devam. Fiyatlarda artti nedense abi hayirlisi bakalim

Bu fiyata bu araba için direk koşarak en uzak noktaya kaçmak gerekir. O arka camlar sebebiyle zaten bedavaya verilse de alınmamalı. (O camdan yaptıranlardan özür diliyorum ama berbat bence)

Defender başlığının altında aşağılarda 4 tane çekme belgeli benzinli 110 2.5 var bence gayet güzel araçlar fiyatlar da fena değil. Bu araçtan çok daha iyiler. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=108791.0
Bir kere araç nasıl olursa olsun satıcının tutarlı ve dürüst olması lazım. 25 yaşında araba satıyorsun kardeşim neyse o. Bu tip araçlar fazla kilometre yaptırmaz emanet tutturulan yerleri patır patır dökülür. Görünmeyen daha neleri var kim bilir...

Haklısın Ünal abi. Yahu anlamıyorum bu insanlardaki ticaret mantığını, kimisi ihaleden alır üzerine 7 8 bin lira para koyar ilan acar, kimisi olmayan şeyleri var gösterir, kimisi araç konusunda bilgi sahibi degildir kulakdan dolma bilgilerle fiyat şişirir, kimiside fazlasıyla kurnazlık sergileyip insanların emeğini çalar. Bu gibi durumlar Defender sevdamı baltalıyo Ünal abi. Yinede kendime boşver takma buluruz temiz bi abiden temiz bir araç deyip geçiştiriyorum.

fiyat konusunu hiç anlayamadım 87 model için 35 40 bin istiyor arabaya bakıyorsun bir artısı yok rabbim alıcılara yardım etsin inşallah bulursunuz sabır işi diyelim

Haklısın Erdal abi. yapıcak birşey yok, insanlar ile uğraşmak cidden çok zor. Hayırlısı artık aramaya devam :smiley:

arayışa devam bu araç o fiyata alınmaz. yaptım dediği her yeri ve ilaveten aracın gerisi aldıktan sonra siz yaparsınız.

üstelik aynı fiyata 92 model 130 benzinli var. İlanı Facebook taki gruplarda görebilirsiniz.

iyi niyetli yardımsever yorumlarınız için teşekkür ederim.

mrdnmz' Alıntı:
arayışa devam bu araç o fiyata alınmaz. yaptım dediği her yeri ve ilaveten aracın gerisi aldıktan sonra siz yaparsınız.

üstelik aynı fiyata 92 model 130 benzinli var. İlanı Facebook taki gruplarda görebilirsiniz.

Rica etsem FB link atabilirmisiniz acaba üstad.

Bjorn' Alıntı:
iyi niyetli yardımsever yorumlarınız için teşekkür ederim.

Rica etsem FB link atabilirmisiniz acaba üstad.

yok valla silindi sanırım... ya da ben bulamadım. FB de Land Rover Defender Türkiye sayfasında idi...

Malum sitede bir ilan vardı 94 model 3,5 24900 yazıyordu gri renkli. Duruşu oldukça iyiydi, sahibi güneş yanıklarından dolayı boya ister yazmıştı. Aracı ben çok beğenmiştim ama ilanı kalkmış belki tekrar gelir. Kilometreside düşüktü. Başlangıç parası yüksek olsa da çok iyi bir proje aracıydı. Sonuçta 3,5 V8 börn börrrnn... :smiley:

unlztrk' Alıntı:
Malum sitede bir ilan vardı 94 model 3,5 24900 yazıyordu gri renkli. Duruşu oldukça iyiydi, sahibi güneş yanıklarından dolayı boya ister yazmıştı. Aracı ben çok beğenmiştim ama ilanı kalkmış belki tekrar gelir. Kilometreside düşüktü. Başlangıç parası yüksek olsa da çok iyi bir proje aracıydı. Sonuçta 3,5 V8 börn börrrnn... :smiley:

baktım o araca üstad söz verilmisdi satıldı sanırsam yakalayamadık. söyle uygun bi 3.5 bulsam havada karada atlıcam 130 dur 110 dur hic bakmicam. Hic bisey olmadi alicam bi Series 3 109 inc ona 3.5 motor atıp öyle kullanıcam kafayı okadar yaktım abi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR