Bu Çılgın Anneye Tepki Yağıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaşif Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,782

kaşif

Hakan Özkaya
Yer
İstanbul
Web
www.dogakolik.com
İngiltere, 2 yaşındaki kızını sırtına alıp sarp kayalıklara tırmanan Menna Pritchard (26) isimli anneyi tartışıyor. 12 aydır dağlara tırmanan üniversite öğrencisi Pritchard, başına kask bile takmadığı kızı Ffion’u sırtına alıp Galler’deki Three Cliffs Körfezi’ndeki kayalıklara tırmandı. Hem bebeğini hem de kendi hayatını tehlikeye atmakla suçlanan Menna Pritchard eleştirilere, “Hayat risk almaktır. Bazı insanlar gereğinden çok risk aldığımı söylüyorlar. Ama ben güvenlik konusunda çok bilinçliyim“ diyerek cevap verdi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/planet/19825093.asp

15690372

Etiketler

Büyük ihtimalle kaya tırmanışında çok deneyimli biri.
Lakin 12 Ayda ne kadar deneyim elde edilebilir ki.??
Ben 1995 den beri doğa yürüyüşleri ve yüksek irtifa tırmanışları yapıyorum ve hala yeni yeni şeyler öğreniyorum.

Güvenlik önlemlerini de çok iyi almış olabilir.
Yukarıdan taş düşme tehlikesi de olmayan bir kaya yüzeyi herhalde.
Yine de küçük bir hata da aşağıya düşmese de duvar üzerinde duvara çarpabilir.
Bilenler bilir. Tutunduğun ya da bastığın tutamak koparsa 1-1,5 metre aşağıya düşersin.

İpe bağlı olduğun için düşüşün durmuş olsa da bu kısa düşüş de duvar yüzeyine sert bir şekilde çarpabilirsin.
Bu çarpışma yüz üstüde olabilir sırt üstüde.
Her iki durumda da bebeğe zarar verme riski içeriyor.

Ynt: Bu Çılgın Anneye Tepki Yağıyor

Güvenlik konusunda gerçekten çok bilinçli (!) bir anne ?!

Anlayamadım gerçekten nasıl bir mantalite nasıl bir güvenlik anlayışı.. ?!

Ben çocukların dogaya çıkmasına ya da kamplara götürülmesine kesinlike karşı değilim,kaldı ki ileride çocuklarımında daha küçük yaşta kamp mantıgı almaları,dogayı sevmeleri için elimden gelen her şeyi yapacagım..

Yalnız yukarıdaki konu gerçekten saçma. ?! Güvenlik konusunda tecrübelisin (!) ama çocugunda kask yok.Kaldı ki sırtında..Böyle bir tırmanış stili yok.Pandül yediğinde o çocuk nereye çarpacak merak ediyorum..Herhangi bir düşüşte yiyeceğin şokun kaçta kaçını o çocuk emecek merak ediyorum..Gerçekten cahillik zor gerçekten ama..Ne diyeyim daha bilemedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri