Bu Karavanda Bİr Şeyler Ters..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,643
Siz üzülmüşsünüz..
Geçmiş olsun.
Kaybeden Mahmut usta olmuş..
Bu tip tavırlarla, ticari olarak fazla bir gelişme sağlanamaz.
NK karavandaki arkadaşımız da bakalım
ne kadar süre daha takla atabilecek...

Ben imalat yapanlara üç şey tavsiye ediyorum.
Adımlar üstten alta veya alttan üste takip edilebilir.

Müşterinize saygı duyunuz.
İşinize / üretiminize / markanıza saygı duyunuz.
Kişiliğinize saygı duyunuz.

Kazanan mutlaka siz olursunuz.

Etiketler
Siz üzülmüşsünüz..
Geçmiş olsun.
Kaybeden Mahmut usta olmuş..
Bu tip tavırlarla, ticari olarak fazla bir gelişme sağlanamaz.
NK karavandaki arkadaşımız da bakalım
ne kadar süre daha takla atabilecek...

Ben imalat yapanlara üç şey tavsiye ediyorum.
Adımlar üstten alta veya alttan üste takip edilebilir.

Müşterinize saygı duyunuz.
İşinize / üretiminize / markanıza saygı duyunuz.
Kişiliğinize saygı duyunuz.

Kazanan mutlaka siz olursunuz.

Teşekkür ederim. Dediğim gibi işçiliklerine hiç bir sözüm yok. Belki çok iyilerdir. Ama ben hiç bir yakınıma dostuma arkadaşlarıma tavsiye etmiyorum elimden geldiğince. Sağlıcakla..

Bende maalesef Yusuf ve Mahmut Gündoğdu yu insan olarak sevmeme rağmen, bende mağdur oldum. Peşin ödemesini yapıp sipariş verdiğim Mavera karavanı iptal etmek zorunda kaldım. Önce hiç sorun değil hemen öderiz dediler, sonra Bayram sonrası geri ödeme yapabiliriz dediler, sonra 1 yıl geçti, karavanı fuarda gösterdik çok beğendiler, firma sıkışık durumda o yüzden karavanı satınca ödeyebiliriz dediler, 2 yıl olacak neredeyse maalesef avukatlar devreye girmek zorunda kaldı hala geri ödeme bekliyorum. Artık benim telefonlarıma da çıkmıyorlar. Çocuklar iyi niyetli cocuklar ama ticaret kafaları yok maalesef. Onlara daha tecrübeli, ticareti bilen, finansmandan anlayan bir ortak daha lazım bence ki onlar üretime odaklansınlar. İyi niyet maalesef yeterli olmuyor.

Yazık olmuş,
hem size hem Mahmut ustaya..
Ancak böyle garabet tipli karavanlarla, bir yere varılamayacağı, baştan belliydi..

Bir de Mahmut ustanın " Ben herşeyi sizden iyi bilirim arkadaş" kafası,
bu kötü gidişin tuzu biberi oldu.

Kimse de böyle başarısız bir işe sermaye koymaz.
Çünki bu kafa ile, ilerisi planlanamaz.
Ortak çalışmak da,zaten çok çok zor iştir.

Geçmiş olsun.
Her iki tarafa da Allah kolaylık versin.

Gündoğdu karavan dan uzak durun, hiçbir sözlerini tutmuyorlar, üretim için belgeleri yok ama var diyorlar karavanı satıyorlar sonra ne fatura ne ruhsat var, telefonlara cevap vermiyorlar, bu kadar sene insanları kandıra kandıra nasıl üretim yapabiliyorlar şaşılacak şey, Allah yolunuza cikarmasin boylelerini, insan olarak uckagitciler, yalan söyleyenler, insanları kandiranlar ne kadar iyiyse o kadar iyiler, aman ha ugramayin bile ben ettim siz etmeyin...

Ge
Geçen haftasonu yerinde gördüm,
benim ve ailemin çok hoşuna gitti, içlerinde her türlü konfor var bence,
fiyatıda diğer markalara göre gayet uygun bizce,
müşteriye yaklaşımları çok sıcak ve açıkcası diğer firmalara oranla daha samimi buldum,
inşallah bu yaz almayı planlıyoruz, kullandıktan sonra yorumlarımı eklerim...
ama fotoğraflarda görmekle kendisini görmek çok farklı, niyeti olan varsa Tuzlaya gidip görmelerini tavsiye ederim...
Geçen sene bu yorumu yazmıştım pişman ettiler... yaklaşık iki senedir ruhsatı geçtik faturasını dahi alamadık karavanın...

Geçmiş olsun;
çok üzücü bir durum.
Hiç olmazsa faturanızı mutlaka alın.
Sahiplik belgesi/Fatura çok önemli
Mahmut ustamız neden bu kadar bozuldu,
hayret ve merak ediyorum..

Çok iddialı başlamıştı.
Muazzam karavanlar yapmaktaydı..!
Diğer markalara göre çook üstün imalatlar yapıyordu..
Bana falan akıl kesmeye çalışmıştı.

Adam üçbuçuk günlük karavan imalatcısı, ben 10 senelik 5 ayrı karavanı kullanmış,
10 yıltecrübeli bir karavancı... Ayrıca, iş adamı, imalatçı mühendis... !
Üstüne üstlük kendisi de, kendi kullanımı için birkaç yük römorku yapmış, + bir de çekme karavan.

Ben 48 yıllık iş yaşamımda,
böyle boş iddialı çıkışları olup da,
doğru dürüst mal imal edemeyen,ayakta kalamayan çok şahıs / firma gördüm.

Nasıl bir zırvalıksa,
daha girdiği işte mürekkebi kurumayan bazı ustalar/firmalar,
birden bire o işte kendilerini uzman/alim zannediyor, tabii ki saçmalıyorlar.

Sanayide yıllar,yani tecrübe çok çok önemli.

Ben iş hayatımda afur tafur yapan,
mürekkebi kurumamış, varlığını, kalıcılığını ve yeterliliğini ispat etmemiş,
eski deyimie rüştünu/ erginliğini ispat etmemiş hiç bir firmayla çalışmadım.
Fiyatı, ödeme şartları ne kadar uygun gösterilse de,
öyle olmadığı sonradan ortaya çıkıyor.

Keşke daha mütevazı davransaydı Mahmut ustamız,
bu işe hiç bir yönden tam vakıf olmadığını bilerek işe başlasa,
ne kendi mağdur olurdu, ne başkalarını mağdur ederdi.

Bence nerede hata yaptığı konusunda,
kendini bir güzel eleştirmeli, mükünse bu hataları telafi yollarını bulup,
böbürlenmeden (İnşallah), gerek bu işin tekniğinin ve gerekse karavan dünyasının
özetle bu işi öğrenmenin başında olduğunu kabul edip
yeni düzenini kurarak, imalatlarına devam etmeli.

O uzay tipi lokomotif dizaynlı harikasından alan oldu mu hiç, merak ediyorum.

İnşallah başarılı olursun Mahmut usta.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Gündoğdu karavan dan uzak durun, hiçbir sözlerini tutmuyorlar, üretim için belgeleri yok ama var diyorlar karavanı satıyorlar sonra ne fatura ne ruhsat var, telefonlara cevap vermiyorlar,
-------------------------------,

Mahmut ustamız üretime yeniden başlamış herhalde..
Zannederim belge de almış..!!??
Bakın ilanda belirtiyor:

MAVERA DIŞI BİZDEN İÇİ SİZDEN TİP ONAYLI TEK VE ÇİFT DİNGİL Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 604417383

Bende maalesef Yusuf ve Mahmut Gündoğdu yu insan olarak sevmeme rağmen, bende mağdur oldum. Peşin ödemesini yapıp sipariş verdiğim Mavera karavanı iptal etmek zorunda kaldım. Önce hiç sorun değil hemen öderiz dediler, sonra Bayram sonrası geri ödeme yapabiliriz dediler, sonra 1 yıl geçti, karavanı fuarda gösterdik çok beğendiler, firma sıkışık durumda o yüzden karavanı satınca ödeyebiliriz dediler, 2 yıl olacak neredeyse maalesef avukatlar devreye girmek zorunda kaldı hala geri ödeme bekliyorum. Artık benim telefonlarıma da çıkmıyorlar. Çocuklar iyi niyetli cocuklar ama ticaret kafaları yok maalesef. Onlara daha tecrübeli, ticareti bilen, finansmandan anlayan bir ortak daha lazım bence ki onlar üretime odaklansınlar. İyi niyet maalesef yeterli olmuyor.

çok geçmiş olsun. İnşallah elde edilen sonuç hayırlı olur. Benimde verilmiş sadakam varmış ki en başından vazgeçtim. Selamlar

Ge

Geçen sene bu yorumu yazmıştım pişman ettiler... yaklaşık iki senedir ruhsatı geçtik faturasını dahi alamadık karavanın...

bende size bunu soracaktım. Fakat sonradan mağdur olmuşsunuz sizde. Çok geçmiş olsun gündoğdu karavan maalesef gerçekten çok kötü. Mağduriyetinizin giderilmesi dileklerimle iyi günler.

Ustamızdan yeni haberler var mı..
Geçenlerde sarı sitede ilanları vardı..
"Motokaravanda Türkiyede tekiz" diye ..
Gene mi suya çizilen hayallerden veya
gerçekten brişeylar yapıyorlar mı..

Firma şu an Kocaeli Uzuntarla da . Adapazarın dan gelirken yol kenarında bir kaç motokaravan ve tabelasını görmüştüm .Eskiden mobilya / kanepe üreten yerdeler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR