Bu Karavanın Markası Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan astalavista3x Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,954
İçinin resimlerini atınca hatırladım sizin karavanı yine bu forumdan bir arkadaş 2013 te Ankarada yapmıştı hatta ismi bile var "Badik" :smiley:

vaaaaaaaaaaaaaaaaay o kadar şaşırdım ki şu an tesadüfe bak gerçekten harika :smiley:
çok sağolun
babam bu arkadaştan almış demek ki, 6 sene önce aldığını söylemişti tarihler denk geliyor :smiley:

bu içeriği okuyarak özellikleri hakkında da bilgi olacağım sayenizde :smiley:

mesela şunları öğrenmiş oldum :smiley:
WIDGET, ile birebir uyumlu,1300cc aracın çekebileceği, -750 kg altı hafif romörk-Trafik tescili istenmeyen
Resimlerde görülen hali 580 kg, Taşıyıcı ROMORK TİP ONAY BELGELİ dir.

Son düzenleme:

Etiketler
vaaaaaaaaaaaaaaaaay o kadar şaşırdım ki şu an tesadüfe bak gerçekten harika :smiley:
çok sağolun :smiley:
babam bu arkadaştan almış demek ki :smiley: 6 sene önce aldığını söylemişti tarihler denk geliyor :smiley:

Seyfettin bey karavan konusunda oldukça bilgilidir. O zaman badik i çok emek harcayarak ve özenerek yapmıştı, yanılmıyorsam hala bu işlerle uğraşıyor.

Seyfettin bey karavan konusunda oldukça bilgilidir. O zaman badik i çok emek harcayarak ve özenerek yapmıştı, yanılmıyorsam hala bu işlerle uğraşıyor.

çok sağolun,

Markasını ve modelini öğrenmek için açtığım "Bu Karavanın Markası Nedir" başlıklı hikayenin de bu şekilde sonuçlanması çok iyi oldu :smiley:

karavanın ilk çizim resmini bile bulmuş oldum :smiley:

CIMG1756

Hepinize çok teşekkür ederim.
Son olarak birkaç söylemek istiyorum.

daha 1-2 gün önce açtığım bu başlıkta amacım satmak istediğimiz bu karavanın, potansiyel alıcılar sorduğunda bilgi verebilmek için markasını, modelini, teknik bilgilerini öğrenmekti. Soranlara yanlış bilgi vermemek için, karavanın da değerini öğrenmek için yaptım bunu. Sonuçta belki de 25-30 bin TL edecek bir karavanı 8-10 bin TL'ye satmak, veya tam tersi 8-10 bin TL bile etmeyecek bir karavanı 25-30 bin TL'ye satmaya çalışmak istemem.

Babama ait karavan hakkında hiçbirşey bilmiyor olmam başlangıçta tuhaf bir durum olarak algılandı, tabi bir üyenin de belirttiği gibi öyle bir devirde yaşıyoruz ki her olayda bir bit yeniği aranıyor. Ancak özelimi paylaştığımda sanırım durum daha da netleşti, hatta samimiyetimi ve satış olayının ardında yatan gerçeği görüp duygulananlar üzülenler oldu sağolsunlar.

marka konusunda bir bilgi alamayacağımı düşünürken herşey bir anda karavanı üreten kişinin bulunmasıyla değişti, Seyfettin beyin karavanı üretim aşamalarını ve görsellerini paylaştığı konuyu okuyarak pek çok bilgi öğrenmiş oldum.

şimdi artık bu bilgilere dayanarak sarı sitede bir satış ilanı açacağız.
umarız bu karavanla ilgilenebilecek, bakımlarını yapıp onu ilk üretildiği zaman resimlerde görülen güzel günlerine döndürecek karavan sevdalısı birisine -her iki tarafı da memnun edecek bir fiyata- ulaştırabiliriz.

ilgilenen olursa Gezenbilir üyelerine iskonto da yapabiliriz, artık karavanın hikayesini biliyorsunuz :smiley:

Gezenbilir forumuna çok teşekkür ederim, açtığım konu başlığı gerçekten çok faydalı oldu
katkı sunan herkese, hepinize tekrar teşekkür ederim.
iyi akşamlar.

Son düzenleme:

arac uzerindeki cekme demiri de yaninda verilecektir. Aracinizla gelin, cekme demiriniz yoksa sanayide taktiralim cekip goturun. 750 kg altinoldanoldugu icin ruhsata isletmenize gerek yoktur.
Merhaba, sanırım sarı sitedeki 873388331 numaralı ilanı siz açtınız.
İlandaki açıklamanızla ilgili birkaç şey söylemek isterim; çeki demiri her araç için farklıdır, her çeki demiri her araca uymaz, sanayide taktırsanız bile ruhsata işletmek zorundasınız.
750 kg; çekilen karavanın ağırlığıyla alakalı bir sınır değerdir. Yani çeki demiri her durumda ruhsata işletilmek zorundadır. 750 kg altı karavanlarda ruhsata gerek yoktur çeken aracın plakası takılarak ya da resmedilerek çekilebilir.
İlanınızı bu bilgiler doğrultusunda yeniden düzenlerseniz daha doğru olur diye düşünmekteyim. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Bu arada aynı karavanın sarı sitede 873255645 ilan numarasıyla bir ilanı daha var ve ilan sahibi kişilerin soyadı aynı. İkizler olarak iki ayrı ilan verdiniz sanırım sebebini anlayamamakla birlikte...

Adsız1.png
Adsz2

Son düzenleme:

Merhaba, sanırım sarı sitedeki 873388331 numaralı ilanı siz açtınız.
İlandaki açıklamanızla ilgili birkaç şey söylemek isterim; çeki demiri her araç için farklıdır, her çeki demiri her araca uymaz, sanayide taktırsanız bile ruhsata işletmek zorundasınız.
750 kg; çekilen karavanın ağırlığıyla alakalı bir sınır değerdir. Yani çeki demiri her durumda ruhsata işletilmek zorundadır. 750 kg altı karavanlarda ruhsata gerek yoktur çeken aracın plakası takılarak ya da resmedilerek çekilebilir.
İlanınızı bu bilgiler doğrultusunda yeniden düzenlerseniz daha doğru olur diye düşünmekteyim. İyi günler dilerim.
Bu arada aynı karavanın sarı sitede 873255645 ilan numarasıyla bir ilanı daha var ve ilan sahibi kişilerin soyadı aynı. İkizler olarak iki ayrı ilan verdiniz sanırım sebebini anlayamamakla birlikte...

Ekli dosyayı görüntüle 580022Ekli dosyayı görüntüle 580025

Tamamdır teşekkür ederim, söylediğiniz gibi gerekli düzenlemeyi yaparım

Daha çok görünür olması için kardeşim de ilan açmış sebebi budur. İkimiz de ilan açtık eğer bu da yanlış anlaşılacaksa yayından kaldırmasını söyleyebilirim.

Son düzenleme:

Tamamdır teşekkür ederim, söylediğiniz gibi gerekli düzenlemeyi yaparım

Daha çok görünür olması için kardeşim de ilan açmış sebebi budur. İkimiz de ilan açtık eğer bu da yanlış anlaşılacaksa yayından kaldırmasını söyleyebilirim.
0850.. ile başlayan telefon numaralı ilanı silerseniz iyi olur. 850 ile başlayan numaralar ile ilgili çok iğrenç bir toplumsal hafıza oluşmuş durumda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR