Buda Benim İlk Defender'im:))

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arif06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,703

arif06

Ana Kamp
Yer
Ankara
İlk mesajımda da bahsettiğim uzun aramalar sonunda aldığım aracım birkaç fotoyu paylaşmak istedim..300 tdi.. rn 380 şanzuman 2" yükseltme kiti.vinç,Ön diff ayırıcı(4x4-4x2 ) çok fena mutluyum..Atölyemizde ön panel yeniden tasarlanacak discovery elekt. koltuk ve otomatik şanzuman takılacak..

Fotoraf 3

Fotoraf 1 1

Ekli dosyalar

• fotoğraf 2 (1).JPG
    fotoğraf 2 (1).JPG
    75.4 KB · Görüntüleme: 269

Etiketler

Ynt: Buda Benim İlk Defender'im:smiley:)

hayırlı uğurlu olsun. ALLAH kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. bol çamurlu günler dileğiyle. :smiley::smiley::smiley:

arac hayırlı olsun kazasız bının:smiley: .. merak ettıgım sey 4x2 derken? ön dif ayrıcı hakkında bılgınız varsa paylasırsanız sevınırım..

Maşallah..kazasız belasız güzel günlerde kullanınız.

4x2 yi bende merak ettim nasıl bir sistemle ayrılıyor,fayda maliyet durumu nedir?

Saygılar,

Series lerdeki gibi hub sistemi. Önleri tamamen boşa çıkartıyor araç 4x2 oluyor. Bir depoda 15 lt. gibi yakıt tasarrufu varmış.
Tabi araç sahibi Arif bey daha detaylı bilgi verecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Anladım,15lt.epey iyimiş tasaruf olarak,tadından yenmez:smiley:

Peki dezavantajları var mıdır bu sistemin,serieslerde ki gibi manuel mi yoksa otomatik mi?

Arazi de arıza verir mi?

Başka kullanan var mı acaba gezenbilir sakinlerinden,deneyimlerini paylaşırlarsa makbule geçer.

Saygılar,

Defender.Wolf' Alıntı:
Anladım,15lt.epey iyimiş tasaruf olarak,tadından yenmez:smiley:

Peki dezavantajları var mıdır bu sistemin,serieslerde ki gibi manuel mi yoksa otomatik mi?

Arazi de arıza verir mi?

Başka kullanan var mı acaba gezenbilir sakinlerinden,deneyimlerini paylaşırlarsa makbule geçer.

Saygılar,
Series lerdeki gibi teker göbeğinde Manuel kilit sistemi. Ama Hüseyin usta nın söylemesi parça şanzuman içinde. Yani hareketi şafta aktarmadan kesiyor. ?? Bundan sonrası bende kafa karışıklığı yaratıyor. :smiley: Kullananlar daha iyi bilgi verecektir.
Dezavantajı bence ; avare şaft aracı yokuş aşağı birden salabilir yada rampada durup kilit açacak vakit olmayabilir. (Yorumum sistemi kötülemek amaçlı değil kullanmadığım için sadece fikir yürütüyorum)
Saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

4x2 moduna dediğiniz gibi ön hub sistemi,teker göbeğindeki kapağın altında on/off şeklinde bir düğme ile yapılıyor..hareketi ön şafttan kesiyor asıl mekanizma sanırım şanzımanda,bağlantısı var-diff içinde..4x2 modunda sessiz daha seri davranıyor,tabiki yakıt ciddi oranda farkediyor.Araç 4x2 modunda normal otomobil gibi tepki veriyor..sistemin maliyeti 500-750 $ civarıymış ama net bilmiyorum sorar size bilgi veririm. Otomatik vites discovery I'inki olacak tam uyum sağlıyormuş..Hüseyin usta uygulamayı yapacak inşallah..Türkiye deki 3. otomatik def olacak..:smiley:orta konsol vites kollarının olduğu yer yükseltiliyor.yeni tasarlayacağımız ön gögüsle birlikte araçın konsolu sanırım Rr sportlar gibi olacak.büyük ekran cd çalar ve navigasyonla birlikte kalorifer çıkışlarını yine orta gögüsten vereceğiz ızgaralar hazır.İnsan araca baktıkça bişeyler yapmak istiyor ya:smiley:)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR