Bursa Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koza Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,245

koza

Kamp III
Yer
İstanbul
SARIALAN KAMPI

Uludağ Milli Parkı/BURSA

Tel:(+90-224) 211 12 35-211 42 86
Fax:(+90-224) 211 22 30

Lavabo, WC, duş, büfe,su, elektrik, Motokaravan yeri, Karavan yeri, Çadır yeri.

Süre: 1 Haziran - 1 Eylül

Etiketler
Ynt: Bursa Kamp Alanları

Sarıalan için kamp alanı demek isterdim, ama maalesef baştan aşağıya doğayı mahveden pisliğini,yediğini içtiğini oralarda bırakan piknikçi-mangalcı dolu. Oraya her gittiğimde insanlığımdan utanıyorum. Bilinçsiz insanların ve ticaret kaygısıyla çevreyi katledenlerin, doğanın muhteşem güzelliğini bu kadar kötü hale nasıl getirdiğini görmek istiyorsanız sizi tutmayayım. Şehiriçindeki piknik ve mesire alanlarından bir farkı kalmamış.Araç sesleri,müzik gürültüsü,etraftaki çöpler..... her çeşit doğa kirliliği burda.Sessizlik ve doğanın kokusuna-sesine hasret biri iseniz bu bölgeyi tavsiye etmem. Herkese iyi eğlenceler.

Uludağ milli parkı içerisinde ''Sarıalan'' ve ''Çobankaya'' mevkilerinde iki ayrı kamp alanı bulunuyor. Sarıalan bölgesi teleferiğin son ulaştığı noktadır. Teleferik ile kolay ulaşım nedeniyle günübirlik piknikçilerin, et-mangal türü restaurantların ve yaz aylarında da arap turistlerin akınına uğramakta.
Daha sakin bir kamp alanı arayanlara çobankaya mevkiini tavsiye ederim. Tabi halka açık kamp ve piknik alanı olması sebebiyle çok bakir bir doğa ile karşılaşacağınızı sanmayın. Özellikle pazar günleri doluşan, her 30m.de bir yerleştiriliş çöp kovaları yerine çöplerini, poşetlerini, pet şişelerini oturdukları yerlere saçan insan müsveddeleri buranın da hakkından geliyor. Çobankaya hakkında ayrıntılı bilgiye bir haftasonu kampımızı anlattığım aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=35610.0

Sevgili Dostlar;

Bursa hemen her yerinde yuzlerce kamp alanı olan bir kenttir...Bursa, coğrafi şekil olarak çevresi dağlarla çevrili bir koridorda yer alan bir ovadır. Bursa'yı bir tarafta Uludağ(İzmir Yolu üzerinde Bursa'ya neredeyse 40 km uzaklıkta M.K.Paşa İlçesi'nde yükselerek, İnegöl İlçesi tarafına dek uzanan) diğer tarafta da Katırlı Dağları ile çevrilidir...Uludağ Milli Parkı içinde de onlarca kamp alanı mevcuttur ancak bir çoğu wc gibi yapılar içermemektedir. Bursa ve civarında faaliyet yapmayı planlayan dostlarımızın bir süre önceden biz NAK Arama&Kurtarma Ekibi ile iletişime geçmesi durumunda beklentiler doğrultusunda kamp alanı tavsiye edebilir, hatta gezenbilirci dostlarımıza refakat dahi edebiliriz...selamlar

Malesef bizim insanımız pis üşengeç ne var sanki bi tane boş poşet götürsen yanında dönerken toplasan attığın pislikleri çokmu zor bi daha gitmeyecek sanki neyse söylenecek çok söz varda anlayana......

osman karatepe' Alıntı:
Malesef bizim insanımız pis üşengeç ne var sanki bi tane boş poşet götürsen yanında dönerken toplasan attığın pislikleri çokmu zor bi daha gitmeyecek sanki neyse söylenecek çok söz varda anlayana......

teşekkür ediyorum zaten kendi pisliğini atsa temizlemeye gerek kalmaz

çevre her geçen gün kirleniyor.. ancak yürüyerek ulaşılabilen yerlerde bile poşet ve ambalaj artıkları, meşrubat şişe ve kutuları gördükçe şaşkınlığım daha da artıyor ve keyfim kaçıyor.

arkadaşlar bu işin kal yıldır içindesiniz bilmiyorum ama dağcılık kampcılık vs bütün aktıviteleri 8 yıldır yürütüyorum. Çoğusuda sizin dediginiz gibi bizim insanımız pis yada mekan çöplük deyıp gecıyosunuz.... türkiyenin her yerınde her ilinde kamp yaptım.. hayk yaptım ...ama gittigim yerlerde sizin gibi demedim.ben egerki kampcıysam yada dagcıysam yada her hangi bi doga sporu farketmez gordugum alanları düzelttim .... yapılanlardan bende hiç hoşnut deildim ..Ama bizim insanımız koyun deil,ası üstünde TÜRK... bir şeyi anlar uygular söylemesini saygıyla yaparsan...SARIALAN şu anda gidilmesi gerek ilk 5 yerden biridir... hatta uludağ....uludağın her karışını gösteren nerde hangı hayvan var ,hangı bolgelerde ayı ini var hangı bolgelerde mahsur kaldıgınızda gıdılcek barakalar nerde sıgıncak magara var ben size haritasını yollıyım..(tabi herkese deil çünkü buda benım elımde bir jandarma genel komutanı tarafından gecti)..Lütfen ricam uludag veyatta baska doga aktıvıtelerı yapılcak yerleri kotulemıyelım ...her yer bizim ve biz istedikçe güzel olur..herkese saygılar

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir kamp faaliyetlerine katılmasamda bilgileri paylaşmakta fayda vardır sanırım. Kamp hayatım Uludağ ve çevresinde geçtiği için sadece uludağdaki kamp yerlerinden bahsetmek isterim. Öncelikle geleneksel kamp alanları dışında çadırınıza uygun olan her yerde kamp yapabilirsiniz.Kamp alanı olarak belli başlı zaten yaylalarımız var. Kadı yayla - tonoz - sarı alan - çobankaya ve çoban kaya karşısı softa boğan - kirazlı yayla - yılanlı kaya gibi. Buralara ulaşımda kolay ve bir çok kampçının piknikçinin tercih ettiği yerler. Ama yok ben ıssız yerlerde kamp yapmak istiyorum derseniz ve bacaklarınıza güveniyorsanız sayısız kamp yeri var gidebileceğiniz. En basit gökdere ve kaplı kaya derelerinin bulunduğu vadi ve çevresinde bir çok yer mevcut. Onun dışında Cenk kayası, kız pınarı, ayı pınarı, bakacak mevkisinde bazı yerler, balkon kaya gibi çok ıssız ve daha rahatsız yerlerde var. Önemli olan nasıl bir kamp yapmak istediğiniz sanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri