Bursa Lada Niva Tamirci

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpaslanuzan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,110

alpaslanuzan

Yeni Üye
Selamlar 2005 enjektörlü beyinli lada niva var bende 3-4 yıldır kullanıyorum 2-2.5 yıl kadar sorun çıkarmadı ancak bu ara başım belada uğraşmayı da bıraktım aslında, üzerinde vikars sıralı sistem gaz var, motor soğukken tekleme gaz yememe patlama yapıyor hararet 50 ye gelince normale dönüyor bir daha tekleme olmuyor, bir türlü.çözüm bulamadım çok tamirciye gittim birçok parça değişti hava akış metre oksijen sensörü.krank mili sensörü buji.buji kabloları ateşleme bobini hava filtresi.akü hepsi.değişti ama değişen bişey olmadı, anlayan da pek yok zaten uğraşmak ta istemiyor tamirciler, ayrıca frenlerde de sorun var kilitleme yapıyor hafif bassam bile 2-3 frenciye gitti sonuç aynı, hız 90 a geldiğinde aşırı.titreme oluyordu, komple şaftları değiştirdim biraz azaldı ama tam bitmedi.zaten tam bitmiyormuş, tekleme ile ilgili şunu söyleyeyim akü kutup başını sökünce bi.süre en fazla 1 gün düzeliyor motor uyarı ışığı da sönüyor sonra gene aynı acaba beyinde mi.sorun var asıl sormak istediğim bunlar için Bursa da tamirci.bilen var mı servis e de gittim birkaç.kez bilgisayar bozuk deyip kabul etmedi.teşekkürler

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri