Bursa Nilüferde Mükemmel Kamp Ve Piknik Yeri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaşif16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,530

kaşif16

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Doğa, beton yığınları arasından sıyrılıp kendimizi bulduğumuz yerdir.. Sizlere öyle biryer tavsiye edeceğim ki mutlaka gidip görmelisiniz. İsterseniz kamp çadırlarınızı tulumlarını alıp gidin, isterseniz aracınız ile ailenizi/arkadaşlarınızı alın gidin..

Bursa'nın Nilüfer İlçesine bağlı Fadıllı Köyü, Ayva Köyü arası bir bölgeden bahsediyorum.Dünyanın yaşayan 80 kadar gölünden birisi olan Uluabat Gölü'nün yürüyerek 5-10 dakika mesafesi bahsettiğim yer. Çoğu yere aracınızdan inmeden gidebilirsiniz, bölgenin halkı traktörleriyle yollar açmışlar. Dilerseniz aracınızı biryerde bırakıp yürüyerek gidebilirsiniz. Gerçekten mükemmel bir yer. Şehirleşmenin henüz ulaşmadığı fakat 5km kadar yakınına geldiği bir yer..Resimlerle ve haritayla bu yeri tarif etmeye çalışacağım.

Ayva Köyünde bulunan Ayva İni Mağarası görülmesi gereken doğal mağaralardan birisi.Ayva köyünden başlayan dere dağların arasından akarak Uluabat gölüne ulaşıyor.Dere içerisinde yengeçler, Bazı balık türleri mevcut. el değmemiş bir yer.Derenin hemen yanından uzanan yolu izlerseniz -arabanızla gidebilirsiniz bu yoldan- uluabat gölüne ulaşırsınız. Uluabat gölünde sazan,turna balığı, yayın, kerevit, kefal gibi balıklar mevcuttur. Çevre köylerde balıkçılık ile geçinen insan çoktur zaten. Ayrıca Göl kenarında ördek,meke,yelve,balıkçın gibi kuş çeşitliliği fazladır.Avlanmak için izin belgesi gerekiyor denetim biraz sıkı diye biliyorum hergün jandarmalar var kuş avı için. Balık avı için kimseye birşey dendiğini görmedim. Fadıllı köyünün meydanında balık satan insanlar var,market ile bakkal arasında alışveriş yapabileceğiniz yerler var. Benim kamp yeri olarak tavsiye ettiğim yer köylünün "ayazma" diye adlandırdığı yerdir. Fadıllı köyünde yeni kurulan havacılık tesislerinde yamaç paraşütü yapılıyor.Buralar Spor bakanlığının kullandığı kamp alanlarıydı fakat son zamanlarda uğramıyorlar duyduğum kadarıyla daha büyük yerlere gidiyorlar.

Ayva İni Mağarası ile ilgili 1-2 resim ile anlatamayacağımı bildiğim için Googleda "Ayva İni Mağarası" Yazıp görsellere bakmanızı tavsiye ediyorum. Fadıllı köyüne ulaştıktan sonra isterseniz tabelaları takip edin isterseniz köylüye sorun ayvayı bulmanız kolaydır. Google Maps'de çıkıyor. İşte bahsettiğim yerlerin resimleri..

Adsz

Adsz2

1

2

3

Etiketler
Ynt: Bursa Nilüferde Mükemmel Kamp Ve Piknik Yeri

Uluabat gölünden bir görüntü.Yamaç Paraşütleri buradan atlıyor.

481260 3481994921832 1337287829 n

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KEkSt9IdfpQ[/youtube]

youtube'dan izleyebilirsiniz bu bahsettiğim bölgeyi kuş bakışı.. Forumda dikkatimi çeken birşey oldu.El değmemiş, insanların sık gitmediği ve kolay gidilebilir yerler arıyor herkes.Belki hep bana denk geliyor böyle yerler diye düşünüyorum :smiley: Bahsettiğim kamp,piknik yeri "ayazma" neredeyse kimsenin gitmediği çöpe dair birşeyin bulamayacağınız biryer halini almış.temiz, insan eli değmemiş..Şehir merkezine 30km kadar mesafesi var en azından 1-2 gün kalınacak aileyle gidilebilecek bir yer..imkanım olursa yeniden oraya gitmeyi düşünüyorum.1 ay kalın ateş yakma ve balık tutma tekniklerini bilin aç kalmazsınız kesinlikle..

Teşekkürler hocam, sayende güzel bir yer daha öğrendik.. O tepelerde çok gezdim motosikletle, muhteşem yerler var o civarda. Ilk fırsatta bahsettiğiniz noktalari görmeye gideceğim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri