Bürstner Premio Life 430 Ts Mi Yoksa Weinsberg 390 Qd Mi? Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozen_12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 215
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,309
2 Sene Ortiz 3.90 kullandıktan sonra bu hafta Bürstner 460TS siparişi verdim. Çeşitli markaları inceledim, weinsberg de bunlardan biri. Kalite olarak bir farkı olduğunu düşünmedim, kullanıma göre karar verilebilir.

Etiketler
Hocam Çok haklısın ,
Yalnız bir konuda yanılmışsın. Bu yaz Antalya Alanya Manavgat v.s. Sahillere inseydin yakıt 7,5-8 tl iken inecektin.
Şimdi 10 oldu seneye 17 olacak diye söylenti var.
Şu anda Karavanı 1000 km uzağa götüreyim getireyim desen 5* otelde 2 gece kalırsın zaten.
Karavanı çekme stresi yanına kar. Millet Karavanı ucuz birşey sanıyor. Karavan tatilini filan ucuz zannediyorlar.
O söylenti doğru çıktı
Şu anda 15 TL'ye yakın
Yaza yakıtın litresi 17 TL'yi geçer

Screenshot 20220207 110634

Almanya’da haftada 40 saat ҫalısan bir asgari ücretlinin aylık maaṣı ortalama 1702 €. Asgari ücretli bir karavancı ayda 950 litre motorin alabilir ama, gezecek parası kalmaz.:sweatsmile:

.
Almanya üzerine olan düşüncelerinin yerine oturmasından rahatsızlık duymak istemeyenlerin, aşağıdaki resmi istatistik sayfasını Türkçe'ye çevirmemesi yerinde olurdu.. :yum:

Ben de Merih'te falan yaşamıyorum. Tabi ki Almanya ile Türkiyenin karşılaştırılmaz derece olan farklarını gayet iyi biliyorum. İkisi arasında mekik dokuyandan da başkası beklenmezdi zaten.
Fakat bazen öyle cümleler kuruluyor ki insan yerine oturtmakta zorlanıyor..

Karşılaştırma ülkenin kendi içinde de yapılmalı. Şu anda Almanya'da 2 milyon kişi evini ısıtamıyor. Onlara Türkiye'de şartların daha uygun olmasının bir faydası yok şeklinde düşünmeli ?

Umarım yazdıklarımı "Türkiye bu açıdan cennettir" dediğim şekilde anlayıp cevaplamazsınız ? ;)

Son düzenleme:

Mesut bey çok haklısınız, ben de zaten Merkel'in oturduğu evi, kullandığı arabasını , alış veriş yaptığı marketi filan görünce çok üzülmüştüm, Doğu Alman ne de olsa, itibarsiz geldi, öyle de gitti.
Orada insanlar fakirler, bedava devlet okuluna gönderiyorlar çocuklarını , Burada biz zenginiz, en az senede 50 -60 bin veriliyor okullara, ki ucu açık, 150 bine dek çıkıyor. Para vermem derseniz normal okul da var , sadece sınıflar biraz kalabalık. Çocuklarda egitim eşitliği olmasa da olur. Biz 40 sene önce Almanya gibiydik, yabancı dilde eğitim olan Devlet okulunda bizzat kendim bedava , hemde yatılı okudum, yatak , yemek içinde idi. Şu an çok ilerledik.
Yağlı kıymanın kilosu 100 TL en az, peynir 70 TL den başlıyor. Süt litresi 20 TL filan. Maaşlar biraz az ama olsun. Protein almadan da çocuklar büyür nasılsa.
Herkez elektrik faturası çok geliyor diyor, ben mutfağın kaloriferini kapatttım, buzdolabı az tüketmeye başladı, Kafamız da çok çalışmaya başladı nasıl evde elektriksiz yaşarız diye. Karavandan tecrubeliyiz. TV çok tüketir diye tabletten seyrediyorum örneğin. Her şey mükemmel . Gaz biraz pahalı ama Zonguldak'ta çıktı, yakında onu yakıcaz.
Isınmayan da kalmayacak.

Son düzenleme:

.
Fakat bütün yazdıklarıma rağmen Teoman beyin beni öyle anlamak istemesine şaşırdım.
Onu kıracağıma, dişimi kırayım daha iyi..😋

Bir de tam anlayamadık
Almanya'da yoksulluk arttı mı?
Gerçekten Almanya bizi kıskanıyor mu? :smiley:
Bakın bu benim fantezim değil..

Bereket hangi noktadan sonra konuya devamın anlamsızlığını kavrama melekemi hala kaybetmedim.
Benden buraya kadar, devamı yukarıdaki web sayfasında..😋

Son düzenleme:

.
Fakat bütün yazdıklarıma rağmen Teoman beyin beni öyle anlamak istemesine şaşırdım.
Onu kıracağıma, dişimi kırayım daha iyi..😋

Bakın bu benim fantezim değil..

Bereket hangi noktadan sonra konuya devamın anlamsızlığını kavrama melekemi hala kaybetmedim.
Benden buraya kadar, devamı yukarıdaki web sayfasında..😋
Aktüel durum bizde şöyle;
Hiperenflasyon yaşanıyor
Elektrik, doğalgaz petrol ürünleri,içki, sigara aşırı pahalı
Diğer herşey de çok pahalı
Ucuz birşey yok
Halkın yarısı açlık sınırında
emekliler açlık sınırının altında yaşıyor
Demokrasi, hukuk ve insan hakları yok
İlk seçimde iktidar gidici

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri