Buzdolabı Sorunu Hakkında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyilmaz99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,119
Elektrolux buzdolapları kullanım klavuzları: Aşağıdaki linkte belki kendi buzdolabınızı bulabilirsiniz.

electrolux camping kühlschrank bedienungsanleitung - Google-Suche

Üç sistem buzdolaplarında gaz sisteminin bakımı konusunda aşağıdaki linkte faydalı bilgiler var. Google tercümesinde bazı kelimeler tam uymayabilir. Ben düzeltmeye çalıştım ama bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını bilmediğim için tam düzeltemedim. Anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Wartung Gasanlage Kuehlschrank – Camping-Wiki

Google tercümesi (Word dosya):Ikinci dosyada resimlerde var. Böylece anlaşılmayan kelimelerin karşılığını resimler sayesinde bulmak mümkün olabilir.

Ekli dosyalar

• Üç Sistem Buzdolabı Gaz Sisteminin Bakımı.docx
    14.9 KB · Görüntüleme: 480
  • Wartung Gasanlage Kuehlschrank.docx
    876.9 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme:

Etiketler
Elektrolux buzdolapları kullanım klavuzları: Aşağıdaki linkte belki kendi buzdolabınızı bulabilirsiniz.

electrolux camping kühlschrank bedienungsanleitung - Google-Suche

Üç sistem buzdolaplarında gaz sisteminin bakımı konusunda aşağıdaki linkte faydalı bilgiler var. Google tercümesinde bazı kelimeler tam uymayabilir. Ben düzeltmeye çalıştım ama bu kelimelerin Türkçe karşılıklarını bilmediğim için tam düzeltemedim. Anlamadığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Wartung Gasanlage Kuehlschrank – Camping-Wiki

Google tercümesi (Word dosya):Ikinci dosyada resimlerde var. Böylece anlaşılmayan kelimelerin karşılığını resimler sayesinde bulmak mümkün olabilir.
Yardımınız için çok teşekkür ederim, detaylı inceleyeceğim ama ön izlenim olarak şunu söyleyebilirim tahminimden daha karmaşık gözüküyor, buzdolabını bir yerinden çıkartayım inceleyip çözmeye çalışacağım tekrardan çok sağolun yardımınız için.

Şöyle bir durum oldu, buzdolabını söktüm eve getirdim ve birde baksam ki dolap kompresörlü sistemmiş markasıda indel-b diye bir marka, temizledim boyadım şimdi güneş enerjisi ile çalışabilir hale getireceğim, ben düğmeleri görünce amonyaklı sanmıştım oysaki... Yardımlar için sağolun

Resimleri aşağıda,

7fcc9d83 ed52 436d 97c9 81542e88cc42

2b3a1403 a797 42f9 9290 db54fee7d23e

3fc2242f 887a 438c 9c4c 54222f809ab1

Etiket gözükmüyor, internetten baktığımda Kompressör markası Secon BD35F yazıyor ama iş karışık bana öyle geliyor ki dolabın kompressörü değişmiş, ama üzerinde birden fazla elektrik kablosu var değişmemişte olabilir, sizin yorumunuz nedir? Bende anlam veremedim müsait olduğumda götüreceğim bir servise, son durumu paylaşırım.

885905cb b433 411d 8bad 228e2be601f9

38130023 06f4 4f41 a92c bf6099c71534

Adsz

Etiket gözükmüyor, internetten baktığımda Kompressör markası Secon BD35F yazıyor ama iş karışık bana öyle geliyor ki dolabın kompressörü değişmiş, ama üzerinde birden fazla elektrik kablosu var değişmemişte olabilir, sizin yorumunuz nedir? Bende anlam veremedim müsait olduğumda götüreceğim bir servise, son durumu paylaşırım.

Buradaki görüntü kesinlikle 220 volt diyor. 220 volt kompresörlerde kullanılan role ve termik var.
CA191424 8243 42AF BCBB EA20D8045BC1

Dolabın etiketinde r12 gaz olduğu yazıyor. Bu gazın kullanımı yasaklanalı 15 yıl olmuştur, yani dolabın mazisi 15 yıl öncesine dayanıyor. O zamanlarda 12 V kompresörler ciddi paralardı kasıtlı olarak alınma ihtimalide aklıma gelmiyor değil.

Bu arada 3 sistem buzdolabı yer sıkıntısı sebebiyle satılıktır. Elektromarla tropik serisi , tahminim 65 litre civarında buzluğu mevcut ve buz yapıyor, gövdesinde en ufak bir pas , korozyon yok, dileyen arkadaşlar iletişime geçebilir. Detaylı fotoğraf gönderebilirim. 12 volt ve 220 volt yedek rezistansları mevcut alan kişiye hediye edeceğim.Herkese iyi kamplar dilerim.
Merhaba,

Konuyu hortlatmış olucam sanırım ama satıldı mı acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri