Çadır Güvenliği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmeteminaltan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,379

mehmeteminaltan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba çadır güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? Çadır kilidi varmış fakat pek bir şey anlamadım.

Bisikletli kampçıyım bisiklet güvenliğini sağlamak istiyorum aynı zamanda önerilerinizi de alabilir miyim?

Teşekkürler.

Sent from my Lenovo S960 using Tapatalk

Etiketler

Bisisklet için kilit taşınmalı ve en yakın ağaç, demir, kaya gibi bir mesnete bağlanmalı.
Hiçbiri yoksa yürütülemez hale getirilerek kilitlenmeli, mesela ön teker sökülmeli (mandallı modeller için)

Çadır, cüzdan, telefon güvenliği için ise gözlerden uzak bir yerdeysen zor bulunabilecek bir yere gizlenmeli.
Kalabalık bir yerdeysen, fermuarını kapatırsın,yine gizli bir yere koyarsın, ki hırsızlık niyeti olan kişinin işi zorlaşsın.

İlla kilit istersen, fermuarların uç kısımlarında geniş bir delik olur. Soyunma odası dolapları için küçük asma kilitler satılıyor. Onlarla fermuarları kilitleyebilirsin.

Tabii ki bunların hepsi tedbirdir. Tedbirin sınırı yoktur. Kamp hayatının riskleri de bunlardır malesef...

Aslında çadırın altına felanda konulabilir cüzdan telefon vs çaktırmadan çadırın altına koysak kim bilecek ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dingonun ahırına mülteci kampına dönen memlekette götü kollamak ayrı bir sanat oldu arkadaşlar. Bende şeffaf boyunda taşınabilir su geçirmez kap var. Bu işler için yapılmış.. Ben arabamla dalış yapacağım yere gelir arabanın anahtarını boynundaki su geçirmez kaba koyarım. 12 metrelerce kadar daldım su almadı. Decathlon dan almıştım. O kaba bir miktar para ve kredikartıda sığar. Sizin de bisiklet kilidinizin anahtarı sığar. Çadırın deliklerinden geçireceğiniz teli bisiklet kilidine dolayabilirsiniz. O telde laptop kaçırmalarına karşı kullanılan kikitli tellerden olabilir. Yada başka bir şey. Ama boyundaki kap iyi iş görüyor edinin derim. Benim kap evde kayıp bu aralar bulursam videosunu çeker atarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri