Çadır Içi Sıcaklık, Nem Ve Havalandırma???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanrevan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,880
Husky nin 4 kişilik bir modeli var. Boyard plus. Boyut olarak bu 3 xl ile aynı gibi. Hiç onu araştırmış mıydınız gerçi Fresh and black kadar karanlık oluyor mu bilmiyorum

Etiketler
Husky nin 4 kişilik bir modeli var. Boyard plus. Boyut olarak bu 3 xl ile aynı gibi. Hiç onu araştırmış mıydınız gerçi Fresh and black kadar karanlık oluyor mu bilmiyorum
Açıkcası ben husky nin bir kaç modeline baktım. Ama yurtdışı fiyatı ile aşırı şişirilmiş fiyatlar gördüm e ticaret sitelerinde. Bu nedenle vazgeçtim. En azından decathlon un quechua modellerinde bu anlamda tek yerde satıştan dolabı şişirme fiyatlar olmuyor. Bir anlamsız bir husky sevenler grubu ile karşılaştım. Sonra farkettim ki quechua husky gibi modeller zaten öyle çok üst düzey çadırlar değiller. Biri yanılmıyorsam çek cumhuriyeti diğeri Fransa menşeili. Çok daha yüksek kalite ve haliyle pahalı ürünler var. Ancak yine söylediğim gibi bu ürünler ne yazık ki bizim gibi sadece yaz kamplarında yılda 1 ay kullanacaklar için bence anlamsız.

Ben bu kampta son 3 gün Bim de geçen ay satılan FREE cadırda da yattım. 😀 İkisi arasına elbette dağlar kadar fark var. Hele hele gece uyurken ışıkları içeri filtreleme ve sabah güneşini engelleme gibi özellikleri müthiş. Açıkcası düz family modelleri bu anlamda biraz zayıflar.

Açıkcası ben husky nin bir kaç modeline baktım. Ama yurtdışı fiyatı ile aşırı şişirilmiş fiyatlar gördüm e ticaret sitelerinde. Bu nedenle vazgeçtim. En azından decathlon un quechua modellerinde bu anlamda tek yerde satıştan dolabı şişirme fiyatlar olmuyor. Bir anlamsız bir husky sevenler grubu ile karşılaştım. Sonra farkettim ki quechua husky gibi modeller zaten öyle çok üst düzey çadırlar değiller. Biri yanılmıyorsam çek cumhuriyeti diğeri Fransa menşeili. Çok daha yüksek kalite ve haliyle pahalı ürünler var. Ancak yine söylediğim gibi bu ürünler ne yazık ki bizim gibi sadece yaz kamplarında yılda 1 ay kullanacaklar için bence anlamsız.

Ben bu kampta son 3 gün Bim de geçen ay satılan FREE cadırda da yattım. 😀 İkisi arasına elbette dağlar kadar fark var. Hele hele gece uyurken ışıkları içeri filtreleme ve sabah güneşini engelleme gibi özellikleri müthiş. Açıkcası düz family modelleri bu anlamda biraz zayıflar.
Fresh and Black olması lazım diyorsunuz.
Çadır içi fazla oturma düşünmüyorsanız 3 xl yeterli olur diyorsunuz?

Hocam birkaç foto daha alabilir miyim özelden de olabilir çadırın genel görünüşü VS gibi. Şu an 690 tl olan çadır bu değil mi?

Fresh and Black olması lazım diyorsunuz.
Çadır içi fazla oturma düşünmüyorsanız 3 xl yeterli olur diyorsunuz?

Hocam birkaç foto daha alabilir miyim özelden de olabilir çadırın genel görünüşü VS gibi. Şu an 690 tl olan çadır bu değil mi?
2second 3xl hocam bizdeki. Ben 1100 tl ye almıştım. Şuan fiyat hala aynı. Foto ekleyemiyorum mobilden yazıyorum kusura bakmayın.

Ben 2 seconds olanı düşünmüyorum hocam normali alırım herhalde
Evet Arpenaz 3xL sanırım 2second 3 XL ile aynı hacimde. Fiyat olarak oldukça iyi. Arada 400 tl fark var. Kurulumu da çok zor değildir. Bu çadırı da görmüştüm bu kampta. Güzel bir çadır. Resimdeki gergiler olmadan olmuyor mu acaba? Kamp yaptığım alan biraz dardı. Bu çadırın gergilerine takılıp düşen veya sendeleyen çok kişi olduğunu gördüm. 2seconds da çok fazla gergiye gerek yok. Sadece üst havalandırma gergisini çaktım. Dar alanlarda gergi olayı biraz sıkıntı.

Selamlar 3 kişilik yazın (sıcak ve nemli yerlerde) kullanılacak terletmeyen hava alan bunaltmayan bir çadır arıyorum bütçem 1000 tl. Arabada taşınacak taşıma sorunumuz yok yani önerilere açığım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri