Çadır Tavsiyesi (hannah)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozanzi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,080

ozanzi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;

Trakya bölgesinde yaşıyorum, çadır konusunda deneyimim yok ama uzun süredir hayalini kurduğum bir aktivite idi. Yakın bir arkadaşım da bu konuda tecrübeli olunca bu hayalimi gerçekleştirmeye karar verdim. Aşağıdaki linklerde görebileceğiniz iki çadırı (Hannah Atol 4 ve Hannah Tribe 4) modelden birini düşünüyorum. Piyasa fiyatına göre epey uygun fiyata alma imkanım da oldu (2200 TL ve 3100 TL) ancak kararsız kaldım.

Tribe biraz fazla büyük geldi ama atole göre zemin kaplaması daha kaliteli gibi.

2 yetişkin 2 küçük çocuk olarak kullanmayı planlıyorum ancak zaman zaman iki arkadaş da kullanabilirim. Trakya ve Ege bölgesinde kullanmayı planlıyorum. Dönem olarak da ilk baharın ikinci yarıısı, yaz ve son baharın ilk yarısı olur herhalde.

Bu işe yeni giren biri olarak tribe fazla mı iddialı olur ancak diğer taraftan da almışken bir defa da iyisini mi almış olayım bilemedim..

Tribe 4: Hannah Tribe Family Tent

Atol 4: Atol 4-Person Family Tent

Teşekkürler.

Çadır konusunda çok tecrübeli değilim ama Arpenaz 4.1'in 4.700 TL olduğu göz önüne alınırsa, 3.100 TL iyi bir çadır için çok güzel bir fiyat. (Hannah çadır iyi mi onu da bilmiyorum, sizi yanıltmayayım)

Gördüğüm kadarıyla konuşulan çadırların hepsi yazlık çadırlar. Sinekten ve biraz mevsimlik yağmurdan korunmak için üretilmişler.

Bahar aylarında geceleri epey serin olabilir. Çocukları kampçılıktan soğutmamak için ilk etapta sıcak havalarda başlamanızı öneririm.

Çadırın görevi sıcak tutmak değildir. Ana görevi, kar, rüzgar, yağmur, böcek, yılan gibi elementlerden korumaktır. Profesyonel çadırlar 3 mevsim, 4 mevsim vb. diye sınıflandırılırlar.

Kendinizi sıcak tutmak için iyi birer uyku tulumuna ihtiyacınız olacak. Ayrıca altınıza da kalın bir mat lazım. Uyku tulumunun içine sıcak su torbası gibi ilave önlemler de fayda sağlar serin bahar gecelerinde.

Çadır konusunda çok tecrübeli değilim ama Arpenaz 4.1'in 4.700 TL olduğu göz önüne alınırsa, 3.100 TL iyi bir çadır için çok güzel bir fiyat. (Hannah çadır iyi mi onu da bilmiyorum, sizi yanıltmayayım)

Gördüğüm kadarıyla konuşulan çadırların hepsi yazlık çadırlar. Sinekten ve biraz mevsimlik yağmurdan korunmak için üretilmişler.

Bahar aylarında geceleri epey serin olabilir. Çocukları kampçılıktan soğutmamak için ilk etapta sıcak havalarda başlamanızı öneririm.

Çadırın görevi sıcak tutmak değildir. Ana görevi, kar, rüzgar, yağmur, böcek, yılan gibi elementlerden korumaktır. Profesyonel çadırlar 3 mevsim, 4 mevsim vb. diye sınıflandırılırlar.

Kendinizi sıcak tutmak için iyi birer uyku tulumuna ihtiyacınız olacak. Ayrıca altınıza da kalın bir mat lazım. Uyku tulumunun içine sıcak su torbası gibi ilave önlemler de fayda sağlar serin bahar gecelerinde.
Teşekkürler yanıtınız için.

Bende Decathlon Arpenaz 3 Fresh&Black XL var.

2 yetişkin 2 çocuk(küçük) gayet net sığıyoruz.

Sıcak havalar için alt bölmeler hava akımını sağlayan yerler var.

Işık geçirgenliği daha az, gündüz vakti ışık düşer düşmez uykunuzu bozmaz.

Bu model tavsiyemdir.

sadece bu iki çadır arasında kalacak olsaydım hafif olanı tercih ederdim. sebebi 9,5 kg ağırlığında 65 cm çanta uzunlugundaki hannah tribe gibi bir çadırı taşımamak olacaktır :smiley: ama tabiki sizin ulaşım ve kamp detaylarınızı bilmiyorum. ikiside ortalama bir yağmur direncine sahip 3000 mm 7000 mm gibi. bu türkiye şartları için oldukça iyi. polleri husky orta model çadırları gibi durawrap polelere sahip, rüzgar direnci nispeten iyi. ama eğer yer ağırlık ve kurulum sıkıntınız yoksa gönlünüze göre olanı alın.

çadır işi ihtiyaçlarınıza göre alınması gereken bir şey. 4 mevsim yüksek irtifa çadırı alıp sadece ağustosta plaj kampı yapanlar var. yada tek tente ucuz bim çadırı alıp sonbaharda karadenizde yağmur altında bekleyenler :smiley: bu sebeple hangi amaçla alırsanız alın ihtiyacınıza uygun olanı alın. tribe nin önünde koca bir salon var ve kış kampı için iyi olur derim. ama karda kışta kamp yapmayacaksanız bir çadırlık extra yük anlamına gelir. şimdiden iyi şanslar bol kamplar dilerim.

sadece bu iki çadır arasında kalacak olsaydım hafif olanı tercih ederdim. sebebi 9,5 kg ağırlığında 65 cm çanta uzunlugundaki hannah tribe gibi bir çadırı taşımamak olacaktır :smiley: ama tabiki sizin ulaşım ve kamp detaylarınızı bilmiyorum. ikiside ortalama bir yağmur direncine sahip 3000 mm 7000 mm gibi. bu türkiye şartları için oldukça iyi. polleri husky orta model çadırları gibi durawrap polelere sahip, rüzgar direnci nispeten iyi. ama eğer yer ağırlık ve kurulum sıkıntınız yoksa gönlünüze göre olanı alın.

çadır işi ihtiyaçlarınıza göre alınması gereken bir şey. 4 mevsim yüksek irtifa çadırı alıp sadece ağustosta plaj kampı yapanlar var. yada tek tente ucuz bim çadırı alıp sonbaharda karadenizde yağmur altında bekleyenler :smiley: bu sebeple hangi amaçla alırsanız alın ihtiyacınıza uygun olanı alın. tribe nin önünde koca bir salon var ve kış kampı için iyi olur derim. ama karda kışta kamp yapmayacaksanız bir çadırlık extra yük anlamına gelir. şimdiden iyi şanslar bol kamplar dilerim.
Detaylı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri