DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Çadır Tavsiyesine İhtiyacım Var!

'TEKNİK EKİPMAN' forumunda huzursuz tarafından 30 Kasım 2018 tarihinde açılan konu 392 kişi tarafından okunmuş, 0 cevap yazılmıştır

 1. huzursuz

  huzursuz Yeni Üye

  Mesaj:
  8
  Alınan Beğeni:
  0
  Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bir süredir kendime yeni bir çadır almak için arayış içindeyim, fakat kafam fena halde karıştı. Forumda çadır seçimiyle ilgili pek çok başlık var. Özellikle yürüyüş ve kamp konusunda çok tecrübeli kullanıcılar var. Dolayısıyla mümkünse fikir almak istiyorum.

  İlk çadırımı Likya Yolu'nda yürümek üzere Evolite Trip Mono Dome 2 olarak almıştım. Tek tenteli, çok hafif bir çadır. Özellikle hafifliği bakımından çok memnun kalmıştım. Ancak tek tenteli oluşu ısı değişimlerini tolore etmiyor. Dahası yüksek irtifa için hiç uygun değil. Bu çadırı 3 yıl kadar kullandım. Açıkçası pek de itinalı kullanmadım. En son geçtiğimiz yaz, bazı dikiş noktalarından, şiddetli sağanak altında, çok hafif sızma şeklinde su aldığını fark ettim. Böylece yeni bir çadır arayışına girdim.

  İhtiyaç duyduğum şey, yaz döneminde yüksek irtifa kamplarına uygun bir çadır. Kış ya da erken baharda kamp yapmıyorum. Özellikle rüzgar dayanıklılığını önemsiyorum. Bu zamana kadar alçak irtifada uzun mesafe yürüyüşleri yaptık. Bu yaz Medetsiz Tepe'ye çıkmayı planlıyoruz. Burada Karagöl kenarında kamp kuracağız. Kamp noktasının rakımı yaklaşık 2600 metre. Ayrıca Trans Aladağlar yolunu takip ederek Demirkazık'tan Barazama'ya geçmeyi ve Hacer Ormanı'nda kamp atmayı planlıyoruz. Bu irtifalardaki rüzgarda sorun çıkartmayacak bir çadır arayışındayım. Alçak irtifada havalandırma problemini sorun etmiyorum, çünkü en nihayetinde dış tenteyi çıkartarak sineklikle yatılabilir. İki kişilik çadırlar işimizi görüyor, ağırlık konusuna dikkat etmek zorundayız. Aradığım şey bir parça, yüksek irtifa yürüyüş ve kamplarında çok da sorun çıkartmayacak, aynı zamanda Likya Yolu gibi daha steril yerlerde de kullanabileceğim fiyat performans ilişkisi makul bir çadır. Mümkünse 500 TL'nin üzerine çıkmayı planlamıyorum.

  Bu bağlamda Evolite Turtle modeli dikkatimi çekti, ama forumda sinekliğinin kötü olduğunu okudum. O yüzden onu eledim.

  Arpenaz fresh&black iki kişilik çadır, bir fiyat performans ürünü gibi duruyor.

  Loap Foos 2'yi gördüm, markanın beğenildiğini okudum internette, ama hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

  Son olarak sormak istediğim şu: Bu şartlar altında yukarıdaki gibi fiyat performans ürünü çadırlar işimi görür mü, yoksa Husky'ye mi yönelmeliyim? Şayet "Husky'ye yönel." diyen kullanıcılar olursa hangi modelleri tavsiye edebilirler? Çok fazla model var ve ben hangilerinin benim şartlarıma uygun olduğundan emin değilim.

  İlginize şimdiden çok teşekkür ederim. Selamlar.
   

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...