Çadır ve Uyku Tulumu Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kulturlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,449

kulturlu

Yeni Üye
kışın hariç diğer zamanlarda kullanmak için uyku tulumu almayı düşünüyorum anacak soğuktan koruma ısı derecesi hangi aralık içerisinde olmalı. tecrübeli arkadaşlar aralık hakkında yorum yapabilirler mi?

Etiketler
Ynt: Çadır ve Uyku Tulumu Tavsiyesi

Sayın kulturlu,
Doğa sporları-Teknik ekipman başlığı altında" uyku tulumu" yazıp aratırsanız uyku tulumunun seçimi, yapımı,kullanılması,saklanması başlıkları altında en az 20 konu başlığı var.
kolay gelsin

Öncelikle merhaba arkadaşlar
Kasım ayında kamp yapmayı düşünüyorum aşağıdaki linklerlerdeki malzemeler işimi görürmü bütün yağmuru yemek ve donmamak için hangi malzemeleri almalıyım bütçe olarak en fazla bu kadarına gücüm yetiyor bu bütçeye daha iyi bir malzeme alabilirsem paylaşırmısınız şimdiden teşekkürler

çadır evolite summit dış tente 5,000mm taban 8,000mm
http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=185&id=9084

uyku tulumu -5 -10
http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=31&alt_kat_id=198&id=5917&isim=Eusebi-POLARLITE-KAZ-TÜYÜ--10ºC--Kaz-Tüyü-Tulum

husky -9 -15
http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=31&alt_kat_id=195&id=3182&isim=Husky-Magnum---15-C-Uyku-Tulumu

tulumlar arasından hangisini alırsam işimi görür ?

Soru 1

Kasım ayında nerede ve kaç metre de kamp yapmayı planlıyorsunuz.??

Foruma üye olmuşsunuz. Daha kendinizi tanıtmadan bir hoşbulduk mesajı yazmadan İlk mesajınız hemen soru sormak olmuş.

Teşekkürler Paylaşımınız için.

adım mustafa yaşım 26 istanbuldanım

Büyükada yı düşünüyorum kamp yasağı oldugunu biliyorum yinede bi şansımı denemek istedim
İstanbul dışına şimdilik gidemeyecegim ileride belki oda olur
kaç metre demişsiniz çaylağım desem anlarsınız çaylaktanda öte :smiley:
Bir sorum daha olacak Kasım ve Aralık aylarında kullanabileceğim çadır ve uyku tulumu tavsiyeniz varmı
ilginiz için teşekkürler

92 kere görüntülenmiş hiç bilgisi olan yokmu arkadaslar
bu arada murat öz e teşekkürü borç bilmek lazım

Sn. Tazman1a

Belki burası aradığınız yer değildir...Murat Öz'ü de tanımam... sadece ismini bilirim ve bir iki defa da forumdan yazışmışızdır... Ama kritik ve teknik konularda verdiği kıymetli bilgiler sanırım forumun tozlu sayfalarında hala duruyordur... Aratırsanız bulacağınıza eminim...
Öncelikle , forumda kimsenin herhangi bir mecburiyetinin olmadığının ayırdında olmanız gerek.... Yani kimse bir şey karşılığı cevap yazmıyor.. Sanki yazmak zorunda imiş gibi imada bulunmuşsunuz....Lütfen biraz daha dikkat ve nezaket....

Gelelim sizin sorununuza....Sizin içinde bulunduğunuz koşulları ve amacınızı buradan kimse bilemeyeceği için yapılacak öneriler de sizin işinizi görecek nitelikte olmayabilir... Örnek;
Kardeşim çadıra ve tuluma ne para vereceksin....Nalburdan alacağın 3x3 mt. naylonu çadır niyetine, babadan kalma Uşak battaniyesini de tulum niyetine ..... desem ... bu bir öneridir...
http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=28&alt_kat_id=171&id=8948

http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=31&alt_kat_id=198&id=8719&isim=Carintha--ECC-EXPEDITION-1200--65-C-Tulum

Bunlara da bir öneridir..... Umarım farkı ve anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.....

Saygılar....

Öncelikle kusura bakmayın sanırım bir özür borçluyum elbetteki kimse yazmak zorunda değil. Benim ima da bulundugumda pek söylenemez bunu uzatıpta polemik yaratmakta istemiyorum yanlış anlaşılmışda olabilir dediginiz gibide olabilir bu yüzden kusura bakmayın.
Yaklaşık 2 haftadır gerek çadırları gerek tulumları gerekse forumdaki yazıları inceledim. Daha önce çadır ve uyku tulumu almadıgımdan hangi ürünün iyi olup olmadıgını bilemiyorum bütçe olarak çadır için 200 tl tulum için 150 tl ayırabilirim. Kullanacagım yer ilk olarak Kasım ayı içerisinde İstanbul Büyükada daha sonra ufak bir Karadeniz turu olabilir. Sıcaklık değerlerine gelince geçtiğimiz dönemlerde İstanbul için en düşük sıcaklık olarak -8 c derece görülmüş şu anlık -10 c derecenin altında bir yerde kamp yapmayı düşünmüyorum. Arabam olmadıgından fazla yükümün olmamasınıda göze almak zorundayım.
Saygılar...

uyku tulumlarında 3 derece wardır sizin bakmanız gereken konfor yani ortadaki derece 10/1/-10 dereceli bir tulumda konfor derecesi 1 derecedir
yanı hava 1 dereceyken tulumunuzda evinizdeymiş gibi yatablirsiniz =)

Evet ,

Bu başlık altında ki diğer yazıları okumanız lazım. Sürekli aynı şeyleri yazıyoruz her yeni gelen üye için.
:(

Armut piş....

Belki aradığınız ürün olabilir. 930 gr ufak bir ürün. Kaz tüyü. Başka bir modelini almıştım bu markanın ancak daha deneme şansım olmadı. Yalnız ilk izlenimim olumluydu.

http://www.hepsiburada.com/Liste/inesca-cocoon-300-kaz-tuyu-10%C2%BAc-uyku-tulumu/productDetails.aspx?productId=outvd1509&categoryId=1300947

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri