Çadırda Konaklayarak Araç ile Seyahat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan anstel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,514

anstel

Kamp I
Arkadaşlar bir süredir özelliklede aracımla balkan gezisi yaptığımdan beri ailecek bir çadır alıp avrupada kamp yerlerinde konaklayarak gezmeyi düşünüyorum;
şimdi bu konuda görüşü bilgisi olan artısını eksisini bilen arkadaşlardan yardım istiyorum balkanları, slovenya ve italyanın kuzeyini kapsayacak bir gezi için ne dersiniz.
2 yetişkin
2 çocuk (16 ve 8 yaşında)
station wagon aracımız var.

Etiketler
Ynt: Çadırda Konaklayarak Araç ile Seyahat

Öncelikle çocuklarınız olmakla beraber, ailenize mükemmel bi tecrübe yaşatırsınız. Ruhunuzu dinlendirirsiniz. Ama çokta zorlamanın alemi yok çocuklar bitkin düşmesin diye düşünüyorum.

Saygılar. Şimdiden iyi eğlenceler.

Biz değişik yerlerde kamp kurarak uzun turlar yaptık daha önce, Ama çocuklarımız yoktu, ikimiz de bu işe alışkın olduğumuz için kampımızı hızla kurup kaldırabiliyorduk.
Ama Birkaç sene önce Erdek AntKampta station araçla (MeganeSTW idi) seyehat eden bir fransız aile ile karşılaşmış ve birkaç gün aynı kampta kalmıştık,Bahsettiğim ailede yetişkinlerin bir çadırı çocuklarınsa kendilerine ait havaya atılarak açılan küçük çadırları vardı,
Çok iyi organize olan ve her işi çok güzel bir uyum içinde yapan bir aileydi, Bu yüzden kamp yerinde çok rahat bir şekilde günlük işleri yapıyorlar ve sonrasında da herkes kendi özel zamanını çok güzel değerlendiriyordu. Çocuklar kendi çadırlarının hem temizliği henm de toplanması vb işleri kendileri yapıyorlardı, Bir sabah 15 dk içinde toplanıp gidiverdiler.
Aile için organizasyonunuz iyiyse, Bütün aile bireyleri kamp yapmaya alışkın ve seviyorsa bunu yapabilirsiniz.
Ailecek hiç deneyiminiz yoksa yakın yerlerde birkaç kamplı geziler yapıp hem deneyiminizi hem de aile bireylerinin yatkınlığını arttırbilirsiniz.

Siz yeni çadır alacağınızı söylediğiniz için, özellikle çocuklarla çok uzun süre alacak bir geziye çıkarak, bu gezide tüm bireylerin ilk kamp deneyimini yaşayacak olmasının biraz sakıncalı olabileceğini, Bu tarz konaklamayı sevmeyecek aile bireyleri için uzun sürecek yolculuk boyunca defalarca yapılacak pek çok işin bu kişiler için bir zulme dönüşebileceği ve sonuçta çok güzel olabilecek bir geziden tat alınamayabileceği, Bu durumun çocuklarınızın kamp yapmaktan nefret etmesi ve bir daha yapmak istememesiyle sonuçlanabileceği konusunu da düşünmenizi tavsiye ederim,
Bence eşinize ve çocuklarla en azından birkaç kampa giderek biraz deneme ve alıştırmalar yapın önce.. Hatta ardışık olarak birkaç farklı şehirdeki kampa gideceğiniz bir kamplı turu mutlaka yapın, Çünkü işin en zor tarafını bir yerden kampınızı alıp aynı gün belli bir yol alıp başka bir yere kamp kurduğunuz günler yaşayacaksınız, Bunu düşünerek kolay kurulan ve toplanan pratik çadır veya çadırlar ve hem boyut hem de ağırlık ve sayıca da az ve hafif eşyaları yanınıza almanız kampınızın hem toplanmasını hem de kurulmasını kolaylaştıracaktır.
En iyi kamp eşyası, Birden çok işe yarayan, en küçük, en hafif ve en az olandır. Ama hepsinden önemlisi ise gerçekten lazım olandır. Gerçekten lazım olmadığı halde o arabada bulunacak her şey bir noktada boşu boşuna ayağınıza takılan bir şey olacaktır. En güzel kamp kolay kurulan, kolay toplanandır. Bunlara da dikkat ederseniz uzun turlarda daha rahat edersiniz.
Selamlar,

Tesekur ederim cevaplarınız icin, evet bahsettiginiz gibi malesef hayatımda daha once hic çadırda yatmadım tabi ailemde, çadıra ve kampa ilgimi bende uzun yıllardır geze geze Fransa üzerinden Almanya'ya gitme arzusu kamciladi, bundada maksadım doga sevgisinden ziyade maliyeti düşürme düşüncemin olmasıdır, 1 haftalık bir sürede ipsaladan başlayarak Slovenya'ya ulaşmak akabinde 1 haftadada İtalya Fransa yaparak Almanya'ya ulaşma hayalim var, ne kadar uygun olsada 4 kisi ortalama 50-70 Euro gunluk konaklama vermemiz gerekecek bunu kampcilikla üçte bir oranına indirebilirim gibi duruyor veya ben oyle sanıyorum.
Bu gun fırsatım oldukça istanbula yakın daha dogrusu Marmara bölgesi icinde kamp yerlerine baktım net'den benimde niyetim söylediğiniz gibi ucundanda olsa bir çadır hayatına adım atıp yapıp yapamayacağımızı denemek, izmit, saroz ve silivriydi yanılmıyorsam bunlar benim icin yakın mesafeler insallah en kısa zamanda deneyeceğim.
Forum istanbulda dechatlon diye bir mağazada onde balkon arkada 4 kisinin kalabileceği bir çadır yatma alanı 2.40 m-2 m ebatlarında, tavsiye ettikleri yataklarla beraber masa sandalye 640 tl ye mal oluyor çadır kolay kurulan cinsten.
Evet durumum kısaca boyle artık tecrübeli arkadaslar ne derlerse ona göre kendimize bir yon çizeriz insallah...

Yerinizde olsaydım, Böyle bir kamplı gezi için,
3 veya fazla sayıda bildiğimiz kırma pollü, büyük bir çadır yerine
Otomatik açılan üç kişilik çadırlardan iki tane almayı tecih ederdim.
Ben böyle yapardım.
Bir başka nokta: çadır veya çadırlarınızı ve kamp araç gereçlerinizi ailece beğenerek alırsanız takım ruhuna ve herkesin kamp yapma fikrini benimsemesine katkısı olabilir.
Selamlar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.