Çadırda Yaşamak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan canaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,559

canaydemir

Ana Kamp
Yer
Izmir
Herkese Selam,

Şu an Almanya'nın doğusunda küçük bir kasabada okuyorum ve gerek buradaki yurtların gereksiz pahalılığı, gerekse doğanın güzelliği sebebiyle Mart ayından itibaren bir çadırda yaşamayı düşünüyorum. Yakınlarda, göl kenarında, tellerle çevrili özel bir kamp alanı var ve duş, çamaşır odası gibi imkanları var; yani yapacağım şey tam olarak vahşi doğada kamp değil :smiley: Ancak 3 ayı aşkın bir süre tamamen çadırda yaşayacağımı da göz önünde bulunduralım...

Ne dersiniz, yapılabilir mi..? Genel olarak tavsiyeleriniz ve malzeme tavsiyeleriniz nelerdir vs..? Uyku tulumum var; çadır olarak da aşağıdaki seçeneklerden (özellikle Lafuma'lardan) birini düşünüyorum. Sizce hangisi iyi? 50€'yu pek geçmemek kaydıyla, bunların dışında bir tavsiyeniz varsa da lütfen buraya yazın.

- Lafuma Easy Summer (30€)
- Lafuma Baia (54€)
- High Peak Kansas 3 (43€)

Şimdiden herkese teşekkürler,

Can

Etiketler
Ynt: Çadırda Yaşamak

Konu ilgimi çekti, daha önce 3 aylık bir çadır tecrübem olmadı ama bahsettiğiniz kamp alanında bungalov tipi konaklama seçeneği mevcutsa daha mantıklı olabilir.
Çadırı siz belki sadece yatmak için düşünüyor olabilirsiniz ama bunun yanında uzun süreli konaklamada, kişisel eşyalarınızın mevcudiyeti, muhafazası, ders çalışma alanı, banyo vb etkenleride göz önüne almanızda fayda var.

arkadaşlar ben yine aynı şeyi diyeceğim dışarıdan kampçılık ürünü almayın ben mke den bir çadır aldım gayet geniş içinde her şey var fiyatıda 150 tl bütçeniz uygun ise tercihim bu taktir sizin

Tuvalet, Sıcak su, duş gibi imkanları olan bir kamp alanında neden olmasın? Ayakta durabileceğiniz bir çadır alırsanız daha iyi olur. Kampta genel kullanıma açık ısıtılan bir alan varsa ders çalışma ve dinlenme ihtiyacınızı bu mekanda giderebilir, Çadıra sadece yatmaya giderseniz olabilir. Veya ucuz yollu bir çekme karavan veya camper edinirseniz ve ısıtıcı kullanabiliyorsanız daha rahat edersiniz.

Malmalak' Alıntı:
arkadaşlar ben yine aynı şeyi diyeceğim dışarıdan kampçılık ürünü almayın ben mke den bir çadır aldım gayet geniş içinde her şey var fiyatıda 150 tl bütçeniz uygun ise tercihim bu taktir sizin

mke neresi oluyor ??? ::smiley:

slm çadırda yaşamak okardarda zor degil 3 aygibi bir süre yaşanır ..ben erikilide 5 ay yaşadım belediyenin kamp alanı vardı oradada. tuvalet duş elektirik mutfak çamaşır hane vardı yaz ayı oldugu için çok rahat yaşadım...malzrme konusuna gelince .. onları shoplardan birebir görerek araştırırsan daha iyi olur....başarılar.

slm can, uzun süre çadırda yaşayacaksan tavanı yüksek olmalı bence ve çadırın önüne küçük de olsa bir masa koyabilmelisin. Bu koşullar düşünüldüğünde de aile çadırları öne çıkıyor. Husky nin baul ve boston modellerine bir göz at ferah bir yaşam alanı sunduğunu göreceksin.

Selamlar, Ahmet

İklim elverdiği sürece neden yaşanmasın? Yalnız Mart Nisan ayları oldukça yağmurlı aylardır, aman dikkat.
İçinde ayakta durabileceğiniz bir aile tipi böyle bir çadırla rahat edersiniz: Çocukluğumda 4 kişilik bir aile böyle bir Mehler marka çadırda ev konforunda 1 ay tatil yapardık.[attachment=1]

508 4 campingzelt

Malmalak' Alıntı:
Bu çadırları nerde görebiliririz acaba

RedlinE' Alıntı:
http://www.mkek.gov.tr/

mke arkadaşlar..

bu sitede top, tüfek, ağır silah, tabanca vs gibi şeylerden başka bir şey göremedim ben çadırın buradan alındığına emin misiniz ???

takip edelim derken mke nin içine yol gidiyor.hemen U dönüşü .şimdilik.

cadırda gecıcek 3 aylık yasam ıle ılgılı ...cadır hayatı vs..tavsıyelerı kastetmıstım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.