Çadırlı Kampta Isınma Problemi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Transporter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 108
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 80,540

Transporter

Kamp III
Yer
izmit
En iyi çözüm Webastodur...Uygun bir kagıt hortumla gerekirse araçtan çadır içine sıcak hava verilebilir..Kuru tipleri için Bin ytl civarı yatırım gerektirir.Gece boyunca maksimum 2 litre civarı mazot yakarak çadırın içinde halvet getirtir..

Etiketler
Eski çadırlı kamplı avcılık günlerimde bildiğimiz tek yöntem mangal iyice közlendikten sonra çadırın içine almaktı. ;D
Şu anda bu satırları yazabildiğime göre çok da sakıncalı değilmiş.Ayrıca köz içinde demlenen çayın keyfi de hiç bir şeyde olmaz.
Şaka bir yana unimogu ilk aldığım zamanlar minibüs kasanın içine kuvvetli bir ısıtma sistemi düşünmüştüm.Etrafımda otobüs ve nakliye işleri ile uğraşanlar bol miktarda olduğu için bana Webasto'yu tavsiye ettiler.Kuru ve sulu olan bu ısıtma sisteminin oldukça büyüklerini modern ve klasik yolcu otobüslerinde görmektesiniz.En büyük avantajı bağlı olduğu aracın sisteminden bağımsız çalışması , aynı araç motoru gibi sadece ilk çalışma için elektriğe ihtiyaç olması ve timer'lı olanları siz evde veya arazide iken saatini ayarlayıp aracınıza binmek istediğiniz saaatte içerisinin hamam gibi olması.Yakıt sistemi bağımsız bir boru ile depodan beslenmekte ve mazot ile çalışmakta.Fabrikası veya servisi Esenyurt Evren Sanayi Sitesinde.
Benim bildiklerim bu kadar.Arkadaşım çok temiz çıkma bir örneğini büroma getirdi ama ben almaktan vazgeçtim.
Şu anda Unimog içerisinde 3 Adet Çorum kaloriferi var.Adedi 90 YTL ve benim işimi fazlası ile görüyorlar.

Ama konu ile ilgilenen arkadaşlar biraz araştırma yapsınlar ve iyi bir ustaya bu konuyu danışsınlar

Webasto

649286

Evet Nadir Agabey..Ama siz ayrıntılı açıklamışsınız...Ben Uluslarası nakliye sektöründe oldugum için devamlı işimiz oluyor Webasto ile..Araçların webastoları arızalanıyor falan..En son Nigde Aksarayda uygun buldum montaj dahil 850 ytl idi..Ama bizim kullandıklarımız daha küçük boyuttalar..Kabaca tarif etmek gerekirse bilgisayar kasasının yarısı kadar..Benim önerecegim 2 marka var ebespacher yada webasto...İstanbulda defender için 1200 ytl fiyat verdiler montaj dahil..Ama dizel arazi aracına sulu tip daha iyi olur diye düşünüyorum karda kışta ilk çalıştırma için...Tabi sulu tipin yakıt ve elektrik sarfiyatın fazla olacagınıda bilmek lazım.Motor suyunu ısıtıp devirdaim yaptırdıgı için..

Ynt: Çadırlı Kampta Isınma Problemi?

..jel kutular var 1ytl 3.5 saat yanıyo çadırın içindeki soğuğu bayağı kırıyor.altına tahta yada kalın gazete koymak gerek çünkü ısınıyo..tüm av-doğa marketlerde var..

jel yakıt dışında bir adet klasik bakkalda satılan mumlada 3-4 derece ısıtıldığını biliyorum çadırın ama ben jeli daha çok seviyorum sürekli çay içmekte zevkli oluyor çünki :D

amerikeda 90 dolara 12v ile çalışan mini elektrik sobası buldum bitane istettim geliyor çadırda yanarak ölmezsem fikirlerimi yazma imkanı bulurum e bay dede resimleri ve bilgisi var :smiley:... Şileye jeneratör götürdüm diesel 400w lık soba (bulduğum en ufak) çadırda yatamadım sıcaktan mat ın üstünde tulum falan giymeden tişörtle yattım bi ara iç çamaşırımın lastiği neredeyse eriyip üzerime yapışacak tı :smiley:... vazgeçip eski sisteme döndüm ...

http://search.ebay.com/12v-heater_W0QQ_trksidZm37QQfromZR40QQpqryZ12VQ20heatrer

isteyen olursa getirtme kanalım var çantayla ucuz yollu ...

Eyvallah..Bir dene bakalım..İlk binişte camdaki buharı çözsün yeter..Markada fena degilmiş..

Ben de soğuk bir kamp gecesinde çadırın içinde kamping tüple çalışan küçük lüksü yakıp bir nebze ısınmıştım.
Tabi mutfak malzemelerini sakladığım alüminyum kutunun içinde yakmıştım, devrilme riskine karşı.
Gece çıkılan zokada (lüfer avı), piknik tüplü lüksün kapağında yapılan yemlik taze istavritin ızgarasını duydunuz mu hiç?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri