Çakı ve Bıçak Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan epineprin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 284
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,720

Etiketler
Kabar,Sog,Cold steel gibi kaliteli ve pahalı bıçaklarımı normalde kullanmam sadece seyrder bakar severim. kıyamam

alta görülen memleketen aldiğim 40 TL biçağı hem bıçak hemde balta yerine kullanıyorum dövme el yapımı çelik. 40 cm uzunlukta

her biçağımı severim ama bunun yeri farklı.

1000

2000

yatağan kılıçları ile dünya nam salmiştir.osmanlı ordusunun vazgeçmez silah güçü.(yeniçeri)

emrekipmen' Alıntı:
Merhabalar,
İlk mesajım, kusuruma bakmayınız eğer ukalalık yapıyor isem. Sağolsun Eylem Bey benim ve bazı arkadaşların çalışmalarını sergilemiş,
...

Selam Emre,

Benim gösterdiklerim denizin belki bir iki damgası olabilir. Bence bir tanışma mesajıyla birlikte yaptıklarına bir iki örnek verebilirsin diye düşünüyorum. Biz nasıl bir imece halinde bildiklerimizi, tecrübelerimizi paylaşıyorsak burada da aynı gaye hakim. Örneğin ben de internetten görüp öğrendiğim pratik bir ocak yapma örneği vermiş, hayatı idame kiti, ateş yakma, EDC bıçaklar hakkında bir şeyler karalamıştım.

Hoşgeldin

kabar tanto ve kabar d2 uc kesimi ve düz olan kısmı kolay bilenmesini sağlar tam gövde sağlamdır sap tutuşu güzeldir. . Yinede üzerine daha iyi bıçaklar var araştırmakta yarar var

488325916

1322717327

bıçağı geçen haftaiçi aldım.kaar tanto modelini s&w cskurt diye ambalajlamışlar satıyorlar.hafta sonu az da olsa deneme şansım oldu.
sap kısmı ile bıçağın birleştiği yerde hafif bir oynama söz konusu alırken fark etmedim (heyecandan) korkum ileride dahada artması.ilk defa böyle bir bıçak kullanmamdan dolayı çok zorlamaya cesaret edemedim ancak ağırlık ve elime oturmasıyla oldkça tatmin etti beni....

Resim 041

Resim 043

Resim 053

Merhaba
S&W kaça aldınız?
S&W cinde üretiliyor ve adı kadar kaliteli değil bence. normal için yerterli zor durumlar için dayanıklı değil bence.

68 tl'ye silah dünyasından.

cold steel,kabar gibi markaları yakından görmediğim için bir şey diyemeğeceğim.ama yakın zamanda sonuna kadar zorlamak istiyorum.bir de yapı itibariyle askeri bir bıçak olduğu için pek doğada kullanmayada uygun değil gibi sanki..yani sadece gözlem olarak.mesela arkadaşımda aitor diye bir marka vardı o ağırlık olarak daha ygundu sanki

merhaba

Bende birkaç S&W biçak ve çakı aldım pek memnun kalmadımişin gerçeği. Dşğer markalrda 200 300 tl arsında o kadar para verincede

Kullanmaya kıyamıyorum sevip okşayıp yağlayıp duruyor bir kösede :smiley:
ormana giderken yukarda görülen biçağimi alıp gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

işin açıkçası benimde kendi ülkemizin bıçaklarına karşı bir sempati oluştu.biliyorduk ama işte forumlarda görüyoruz kabar,cs,sog şöyle böyle kendi öz nimetlerimizi bilmez beğenmez olmuşuz.utandım kendimden.mesela aldığım yerde ilgilenen kişi bora bıçaklarının çeliğiin aldığım bıçağın çeliğinden daha iyi olduğunu söyledi.daha önceden karar verdiğim için bu bıçağı aldım.en kısa zamanda bir adet bora bıçağı sahibi olup daha sonrada bıçak yapımıyla uğraşan büyüklerimle dahaçok irtibata geçmeği düşünüyorum.

Yusuf Biçer' Alıntı:
arkadaş bıçağa balta muamelesi yapmış :D

büyüklüğü kullanım alanlarının genişliğinden ileri gelir yinede önemli olan boyutları değil işlevselliğidir. ira balta yerine nacakçalı çırpı için maşet yada sallama bıçak yerinede av bıçağı kullanılır ki bir çok iş bir arada çıksın. tırnak çakısıyla kamp a gidilmez sonuçta. (oda bunların yanında cepte durması gerekli bişey)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR