Çakma Yu-mu Karavan Buda Benim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aktapott Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,886

Aktapott

kafa nereye biz oraya....
Yer
kayseri
merhaba arkadaşlar sitede gezerken yu-mu çekme karavan yusuf beyin yaptığı karavanı uzun uzun inceledim neden olması dedim işe koyuldum yazı geç çekmiş olsamda karavan iskeletini bitirdim melez bir karavan oldu yarısı ahşap yarısı demir bakalım yorumlarınız nasıl olacak.

resim ekleme konusunda acemiyim yardımcı olursanız sevinirim herkes yararlansın yaptığımız işten

Etiketler
0nG2NL.jpg
[/url][/IMG]
4rGRqq.jpg
[/url][/IMG]
JAOEkn.jpg
[/url][/IMG]

Profili bükmek için eskittiginiz yerleri tekrar kaynatıp taslarsaniz daha güzel olur

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba kolay gelsin bende profili kesmek yerine kıvırma makinesinde istediğiniz eğriyi vermenizi daha doğru ve ucuz olurdu diye düşünüyorum bu tür bir çalışma malzemenin yapısını çok zayıflatmakta . 2 olarak makas olmayan bir karavanda amacınız sadece yatak koymak değilse yapılan yolculuk sonrası karavanın içi savaş alanına döner bunun yanı sıra tüm elektronik cihazlar arıza bakımında ciddi bir tehtit altındadır mutlaka süspansiyon olmalı 3 konu ise gördüğüm kadarı ile kullandığınız malzeme ok için yeterli değil çeki demiri başlığının genişlik ve yükseklik ölçülerini dikkate alın bağlantı vidaları krom somunlar krom ve içi plastikli (takviyeli) olmalı aksi halde çok tehlikeli her türlü yol ve arazi şartlarını göz önünde bulundurun asla arzu etmeyeceğimiz süprizleri yaşamanızı istemeyiz

Merhaba kolay gelsin bende profili kesmek yerine kıvırma makinesinde istediğiniz eğriyi vermenizi daha doğru ve ucuz olurdu diye düşünüyorum bu tür bir çalışma malzemenin yapısını çok zayıflatmakta . 2 olarak makas olmayan bir karavanda amacınız sadece yatak koymak değilse yapılan yolculuk sonrası karavanın içi savaş alanına döner bunun yanı sıra tüm elektronik cihazlar arıza bakımında ciddi bir tehtit altındadır mutlaka süspansiyon olmalı 3 konu ise gördüğüm kadarı ile kullandığınız malzeme ok için yeterli değil çeki demiri başlığının genişlik ve yükseklik ölçülerini dikkate alın bağlantı vidaları krom somunlar krom ve içi plastikli (takviyeli) olmalı aksi halde çok tehlikeli her türlü yol ve arazi şartlarını göz önünde bulundurun asla arzu etmeyeceğimiz süprizleri yaşamanızı istemeyiz

Merhaba hüseyin bey önerilerinizi dikkate alacağın dingil torsiyon ama sanki düz gibi çıkmış büklüm yerlerini içeriden lama bükerek destekledim resimlerin devamı yakında sevmediğim noktaları düzelttik ok a gelince ayarlı bir tane alıp takmayı dusunuyorum

Merhaba hüseyin bey önerilerinizi dikkate alacağın dingil torsiyon ama sanki düz gibi çıkmış büklüm yerlerini içeriden lama bükerek destekledim resimlerin devamı yakında sevmediğim noktaları düzelttik ok a gelince ayarlı bir tane alıp takmayı dusunuyorum
Basit tedbirler kullanım ömrünü uzatmakla kalmaz güvenliğide sağlar kolay gelsin bu ilk karavanınız haliyle bir takım eksiklikler olacaktır zamanla ve çalıştıkça düzelecektier sabır ve ve ayrılacak zaman önemlidir maliyet konusuda çok önemli araştırmadan harcama yapmayınz

Kolay gelsin

İmkanlar dahilinde bence elinizden gelenin fazlasını yapmışsınız
Yalıtımını yapabilirseniz dış kaplamayı hafif kontraplak kullanın,araya sıtrafor ve iç kısmıda kontraplak yaparsanız ve bu elemanlar arasına yapıştırıcı uygularsanız sağlam bir paneliniz olur

Krom civata çelikten dayanıksızdır,normal civatalardan vazgeçmeyin mümkünse Norm 8.8 yada 10.9

Kolay gelsin başlamışsınız ya en kısa zamanda bitirmeniz dileği ile.
Bence dingili ortalasanız karavanın içini yaparken ağırlığı dağıtmak (akü, buzdolabı, temiz ve atık su deposu vs) daha dengeli ve kolay olur. İyi çalışmalar .

merhaba uzun zaman oldu girmeyeli tabi karavan yapımı ile uğraştım ilker bey önerinizi dikkate aldım ortaladım daha güzel oldu kaplamayı aliminyum levha ile yaptım ama olmadı bende bakalit yapmaya karar verdiö yüzey pürüzlü olsada su geçirmiyor tadilat gereken yerde bölgesel olarak uygulayabliyorum.ileride belki epoxy macun ile komple düzeltirim.şimdilik bu kadar
3vDkk2.jpg
R1Yjj6.jpg
pXgOOm.jpg
kGk55A.jpg
Nlqjj5.jpg
YqBool.jpg
8PgjjQ.jpg
DBMjj6.jpg
m4P001.jpg
ErYjj8.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri