Cam Filmi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan azizbedir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,302

azizbedir

Yeni Üye
Bugün öğlen itirabiyle çıkan karar cam filmi olan araçlar muayeneden kalıyor bilginiz olsun.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

benim araçta arka ve arka yanlar orjinal fabrikasyon koyu. önceki sahibi ön yan camlara da aynı tonda renkli tempered cam taktırmış. bu durumda muayeneden geçer mi kalır mı merak ediyorum..

Duyduğuma ve yazılanlara göre fabrikasyon camlarda sorun çıkmıyor diye biliyorum.

Camın kenarındaki yazıda kodlar var. E.. Vs yazıyor. Bu kod camın özelliğini gösteriyor orjinal bu koda uygun cam normalde kontrollerde sorun çıkarmıyor.

Simdi bu hukumetin burokratlarina inandim, masraf yapip cam filmi taktirdim. Sök diyorlar ama bu sefer de 3 gun sonra hata yapmisiz sokmeyin derler mi? Kemal Sunal filmlerine gulerdik simdi yasiyoruz.

orijinal R43 camlara muayenede ve polis tarafından sorun yok. cam filmi yasak sadece
Yönetmelikte üzerinde 43-R yazan fabrikasyon filmli camlar arka yan ve bagajda olmak şartıyla cezai işlemden men deniyor. Peki trafik tarafından durdurlduğumda 1999 WJ de 43-R yazısı nerededir acaba? Ayrıca merak edildiği için yazıyorum: TÜV TÜRK te filmler hafif kusur iken Trafikte ceza nedeni. Yani muayenede sorun yok.

Yönetmelikte üzerinde 43-R yazan fabrikasyon filmli camlar arka yan ve bagajda olmak şartıyla cezai işlemden men deniyor. Peki trafik tarafından durdurlduğumda 1999 WJ de 43-R yazısı nerededir acaba? Ayrıca merak edildiği için yazıyorum: TÜV TÜRK te filmler hafif kusur iken Trafikte ceza nedeni. Yani muayenede sorun yok.
TÜVTÜRK artık cam filmlerini ağır kusur sayıyor:
Periyodik muayenelerde cam filmi, Camlar: sonradan boyanmış ve Camlar: Sonradan film yapıştırılmış kusur teksti ile "Ağır Kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, ağır kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmektedir.

etraf bilgi eksikliği ile dolu. bakan veya danışmanları iki satır okumadan açıklama yapıyorlar. muhtemelen trafik polislerinin de çoğu konuyu tam bilmeden ceza yazmaya ya da trafikte tartışmaya kalkacaklar.

fabrikasyon cam filmi olur mu. hiç görmedim. hiç bir fabrika araca cam filmi takarak satışa sunmuyor. fabrikasyon olan arka ve arka iki yan camın koyu renkli olmasıdır. film değil..

43-r araba camının rengi ile ilgili bir standart değil. araba camının güvenlik, uygunluk ve ışık geçirgenliği vs.. ile ilgili bir standart. arabalardaki tüm renkli ya da renksiz camlarda 43-r sembolü var ve olmak zorında.

yuvarlak içinde E sembolü avrupa birliğinde standardı ya da gümrükten geçebilme ile ilgili. özellikle ön camınızda E sembolü yoksa ve muayeneyi yapan kişi dikkat ederse muayeneden kalabilirsiniz.

gelelim fabrika çıkışlı koyu renkli camlara. bu camlarda 43-r ve E sembolünün yanında V sembolü olmak zorunda. yani koyu renkli camınızda V sembolü varsa sorun çıkmaz. tabi polis bu konuya vakıfsa.. bir de sadece arka ve arka iki yan cam koyu renkli olabilir. ön cam ve ön yan camlar koyu olamıyor.

Simdi bu hukumetin burokratlarina inandim, masraf yapip cam filmi taktirdim. Sök diyorlar ama bu sefer de 3 gun sonra hata yapmisiz sokmeyin derler mi? Kemal Sunal filmlerine gulerdik simdi yasiyoruz.
aziz nesin hikayesini online yaşıyoruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdide ceza yok muayenede hafif kusur deniyor bakalım sonu nereye bağlanacak cam filminin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri