Çamkoru Tabiat Parkı [temmuz 2020]

Mesajlar
23
Tepkime puanı
16
Yer
Ankara
Web
www.ataturk.net
S.A/Merhabalar,

C.tesi günü Çamkoru'daydım. Bilmeyenler için bir kaç bir şeyde ben paylaşayım.

114 km Ankara'dan (Google Haritalar).
Giriş ücreti yok.
WC var.
Çeşme var (içilebilir).
Güvenlik var (Anfa Güvenlik[Ankara B.B'nin]).
Yol güzel, sıkıntı yok.
İklim serin, gece soğuk olabiliyor.
GSM çekiyor.

Göleti var, Ağ görsel arama sonuçlarında görürsünüz ancak bu alana çadır kurmak yasak. Sadece yürüyüş yapabilirsiniz. Kamp alanı üst bölgede. Yolun sağ tarafı gölet, sol tarafı ise kamp alanına gider (1.5 km ~~)

Kamp alanı aslında piknikçilerle karışmış gibiydi. Girişte T.C kimlik numaraları alınıyor ama sağlıklı bir işleyiş tarzı değil.

Kamp alanının üst kısımları çadırlar için ayrılmış. Genelde çadır kuranlar var. Hafta sonu piknikçiler daha çok alt kısımdalar. Bu yüzden araçlarınız için park alanı bulmak belli bir saatten sonra zor. 2 gece 3 gün kaldım.

Kamp için haftaiçi gidin dinlenin. Hafta sonu gidecekseniz erken kalkan yol alır hesabı. Haftaiçi çok güzel, sessiz. Hafta sonu çadır kuranlar da çok fazla.

Yabani hayvan göremedim.- Sebebi -Ancak köpek sayısı ciddi fazla. Köpeğin olması artı eksi durumu gibi. Gece kavga gürültü köpeklerde mutat bir durum malum. Sakin temiz hayvanlar, ne yediysem onlardan verdim. Alışmışlar başınızda beklemiyor alacağını aldıktan sonra.

Eksik bir şeyiniz olursa Kızılcahamam yakın. Et gibi bozulabilecek gıda maddeleri buradan alınabilinir. Ben köpük getirmiştim. İçinde buz kalıpları vardı. Buz kalıpları 2 gün idare etti.

Piknikçiler olmadığı hafta içinde çocukların deyimiyle Ormanlık Alan keşfi yapılabilinir.

Genel anlamda etraf temiz. WC için görevli var ama peçeteleri WC içinde atmayalım. Görevli habire tıkanan borular için geldi ilk geldiğim gün.

Etrafı temiz bırakmayan hain primatlarda mevcut. Korona günlerinde biraz daha dikkatli olmamız gerekirken münferit sıkıntılı tiplerde gördüm.

Küçükte olsa çocuk parkı var. İki salıncak bir kaydırak.

camkoru-01.jpg


camkoru-02.jpg
 
Son düzenleme:


Forum istatistikleri

Konular
100,200
Mesajlar
1,479,824
Kullanıcılar
168,111
Son üye
Rokoğlu

SON KONULAR

Üst