Camlik Kamping / Ayvalik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SiyahInci10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,474
Ynt: Camlik Kamping / Ayvalik

cantunc' Alıntı:
Fiyat makul,denize girilmiyor..Bu ne yaman çelişki.Şu anda Alexandroupolis Campingteyim.Motokaravan alanı 86 m2.Çim kaplı.Yanımızda elektirik ve su var.İnternet sınırsız ve bedava.
Kamp denize sıfır ve önümüz plaj.Şemsiye ve şezlong bedava.
Duş,Wc,kolaylık tesisleri 5 yıldızlı otel temizliğinde.
Gelelim fiyatına 23 e.Bir hafta kalınırsa %1o,2 hafta kalınırsa %15 indirim var.
Yeme içme Ayvalığın yarı parası.
Bundan sonra Yunanistandaki kamplarda kalacağım.Benim hibi düşünenlerin sayısıda her geçen gün artıyor.Bakalım Aktur veya onun gibiler bir müddet sonra karavancı bulabilecekmi?

Kaldığın kampın koordinatlarını verebilirmisiniz

Etiketler

E iyi de 23 yuro 50 lira. Bilmiyorum kac kisisiniz. Karavan ve kisi bası ile diger ekstra fiyatları yazarsanız sevinirim. Evelki sene oradaydim. Kampın yanındaki boslukta denize sıfır kalmıştık. Hemi de bedava. Tavsiye olunur. :smiley:

e iyide 50 derecede park yerinde kalınmıyor,üç beş vermek gerekiyor.50 lira Türkiyede adı kamping olan yere vermektense adam gibi medeni şartlarda kamp yaparım diyorum.

Şimdi benim anlamadığım birşey var... Yurt dışıyla Türkiye'deki kampları karşılaştırmak ne kadar doğru? Yani, "Yurt dışı standartlarında hizmet veriyorum, bunu uygun fiyata veriyorum veya bu yüzden pahalıyım ama tercih edilmiyorum" diyen bir yerli kamping sahibimiz var mıdır? Ya da bu tarz kamping yapacağım dediler de gitmeyiz mi dedik?

Eğer karşılaştıma yapılacaksa işin içine birçok faktör girer, sadece kamp alanı veya fiyatı değil... Yurt dışındaki mazotun litre fiyatından tutun da karavancılık kültürü; turizme bakış açısından tutun da işletmecilik şekillerine veya alınan vergilere, işletmelerin üzerindeki kira yüklerine vs....

Burada bu işe hevesli, bir şeyler yapmak için fikir bekleyen bir işletmeciye daha çok yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Evet Avrupa'da on numara kampingler var. Bizde yok. Ancak iyi şeyler yapmak isteyene de destek olalım derim ben... Ben ülkemde karavancıyı veya kampçıyı yolunacak kaz olarak görüp, doğru düzgün hizmet vermeyen kamping sahiplerinden bıktım... Bu sebeple hevesli, ilgili ve birşeyler üretmek isteyen, fikir üretmeye çalışan Çamlık Kamping sahibi Ali'nin çabalarını kendi adıma çok değerli buluyorum...

Saygılar

Bende yazılanlardan hiç bir şey anlamıyorum.Türkiyedeki kampingler şekil,şemal,imkan ve fiyat,kalite bakımından en fazla 20-25 Tl.talep etmelidirler.
Amaç bir ağacın gölgesine sığınıp mangal yakmakmı yoksa kamp yapmakmı?
Avrupadaki kamplrıg mukayesedeki amaç adam gibi tatil yapmak.
İşletmeciler haksız kazanç peşinde koşacaklarına kamp yerlerini en azından Titreyengöldeki kamp yerini örnek alarak düzenlesinler.

nuribilgetekin' Alıntı:
Şimdi benim anlamadığım birşey var... Yurt dışıyla Türkiye'deki kampları karşılaştırmak ne kadar doğru? Yani, "Yurt dışı standartlarında hizmet veriyorum, bunu uygun fiyata veriyorum veya bu yüzden pahalıyım ama tercih edilmiyorum" diyen bir yerli kamping sahibimiz var mıdır? Ya da bu tarz kamping yapacağım dediler de gitmeyiz mi dedik?

Eğer karşılaştıma yapılacaksa işin içine birçok faktör girer, sadece kamp alanı veya fiyatı değil... Yurt dışındaki mazotun litre fiyatından tutun da karavancılık kültürü; turizme bakış açısından tutun da işletmecilik şekillerine veya alınan vergilere, işletmelerin üzerindeki kira yüklerine vs....

Burada bu işe hevesli, bir şeyler yapmak için fikir bekleyen bir işletmeciye daha çok yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Evet Avrupa'da on numara kampingler var. Bizde yok. Ancak iyi şeyler yapmak isteyene de destek olalım derim ben... Ben ülkemde karavancıyı veya kampçıyı yolunacak kaz olarak görüp, doğru düzgün hizmet vermeyen kamping sahiplerinden bıktım... Bu sebeple hevesli, ilgili ve birşeyler üretmek isteyen, fikir üretmeye çalışan Çamlık Kamping sahibi Ali'nin çabalarını kendi adıma çok değerli buluyorum...

Saygılar

Nurbilge aliyi ben taktir ediyorum ama o bölgede (çeşmeye kadar aynı şartlardaki 4 kamp da bir hafta içinde kaldım) en yüksek alinin fiyatı idi ben bunu kendine de söyledim haa bu arada Çeşmede daha yüksek fiyatlar görmedim değil ama onlar karavan çok istemiyorlar çünkü otel bahçesinde oluşturulmuş ve yabancılara hizmet veriyorlar türk karavancıları almamak için fiyatı yüksek tutuyorlar. Birde ben geçen seneden beri gördüğüm öyle karavancılar mevcut ki rezalet karavancılığa leke vuran kişiler bu yüzden o otellere de hak veriyorum.

nuribilgetekin' Alıntı:
Biz de bu kampingte bayram öncesi ve bayram dahil 5 gün kaldık. Keskin ağabey ile de 2 gün görüşme fırsatım oldu. Cumhur Bey ve oğlu Ali gerçekten çok ilgililer ve her türlü eleştiriye açıklar. İşlerini sahiplenmişler. Ben de görüşlerimi kendileriye paylaşayım;
1- Özellikle çekme karavan ve büyük motokaravanlar için (alan darlığından) sıkıntı yaşanıyor. Bunun için kampın denize yakın yerinde özel bir alan planlanıyor. Çok sayıda çadır olduğundan hem iç içelik hem de gürültü problemi bu özel alanla, karavancılar için çözülebilir.
2- Fiyat bence de düzenlenmeli... Ancak; Aktur ve Ada Kamping'i bilen birisi olarak (Özellikle işletmecilik mantıkları ve tavırları) çok da abartı değil... Çevre, Duş Alanları, Tuvaletler ve Elektrik-Su Tesisatlarında yapılacak bir düzenleme ile kesinlikle kabul edilebilir hale gelir.
3- Benim için güvenlik, işletmecilerin insani yaklaşımı ve kampta bir arada olduğum insanlar birçok şeyin başında geliyor. Bunları düşününce Türkiye'deki çoğu kampın çok çok ilerisindeler. Eşim ve oğlumla hiçbir rahatsızlık yaşamadık.
4- Denizi içi deniz... Bu sebeple girilecek gibi değil... En iyi çözüm 3-4 km ilerideki Sarımsaklı plajları... Pırıl pırıl ve Türkiye'deki en temiz deniz...
5- Ayvalık ve Sarımsaklı'nın tam ortasındalar... Ulaşım çok rahat...

Sonuçta, burası çadır kampı olarak dizayn edilmiş bir alanken, artık karavancılara da hitap etmek istiyor. Hizmet kalitesini arttırmak onlardan, destek vermek bizden... Ayvalık için düşünülürse ve gerekli düzenlemeler yapılırsa, (bence abartılı bir isim yapmış olan) Ada Kamping'e çok çok iyi bir alternatif olur...

Saygılar

Abim yorumun için çok teşekkürler, konuştugumuz gibi bu sene o yer hazırlamayı planliyorum..inşallah karavanlar için güzel bir yer olucak fiyat konusunda ise daha öncede burdan paylaştiğim gibi düzenleme olucak elbette arkadaş görmemiş heralde düzenleme yapacağim dediğimi kendiside hazır olduğu zaman gelip kaldiğinda kendiside memnun olucaktir eminim..bizim önceliğimiz müşteriyi kazıklamak değil, kişiler sonuc olarak tatil yapmaya geliyor burda rahat etmeleri önemli olan rahat edildikten sonra herşey çözüme bağlanir bir şekilde... Daha öncede söylediğim gibi burdan eleştiri yapmaktan ziyade biraz geliştirmek için yardımda bulunabilirseniz karavancilar için ayvaliktada bir durak haline gelmeyi isteriz, bunu sizlerin sayesinde başarabiliriz.

Herkese yorumlarindan Dolayi Çok Teşekkür Ederim

Saygılarımla

Keskin Ağabeyciğim,

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Fiyatın yüksek olduğunu herkes kabul ediyor. Bence ali ve cumhur beyler de bunun farkındalar. Burada hepimiz hemfikiriz bence... Fiyat düzenlerler mi düzenlemezler mi kendi bilecekleri iş... Bu arada kaliteyi sadece para odaklı düşünürsek bence yanılırız. Ben Türkiye sınırları içerisinde yer alan ve markayım diyen, çok bilindik kamp alanlarında birçok rezalet karavancı da gördüm...

Ben sadece işletmeci olarak doğru yere yöneldiklerini ve kaliteyi arttıracaklarını umduğumu; bunu yaparken bizlerin de bu arkadaşlara önerilerimizle destek vermemiz gerektiğini anlatmaya çalıştım sadece...

Yoksa işin kolayı şudur; "Pahalısınız kardeşim!!!", "Bu para senin hizmetine fazla!!!", "Ne kampingler gördüm ben Avrupa'da !!!" "Giderim başka yerde kalırım !!" Eee sonuç ???

Ben bu insanlarla konuştum, pahalısınız da dedim, gönlümden geçeni, olması gerekini de sizler gibi ilettim; bu arkadaşlar da diğer kamp sakinleri gibi "Gelmezsen gelme kardeşim. Parası bu !!!" demediler. Dinlediler, her türlü projeye açık olduklarını söylediler, fikir yardımı istediler. Bundan güzel bir şey var mı?

Saygılar

Yoksa işin kolayı şudur; "Pahalısınız kardeşim!!!", "Bu para senin hizmetine fazla!!!", "Ne kampingler gördüm ben Avrupa'da !!!" "Giderim başka yerde kalırım !!" Eee sonuç ???

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97716.20#ixzz2c7WHYOPz
Evet,kardeşim ben avrupada ne kampingler gördüm...Bu paraya bu eziyeti çekmek akıl karımı.İyi niyetmiş,yapacaklarmış,mış,mış...Yapana kadar 50 lirayı almayı biliyor.
Fiyat kalite,rezil karavancılar...Anlaşılır gibi değil.
Söylenecek şey şu;Eldeki imkan bu,ederide 15 Tl.Gelecek yıllarda imkanlar geliştirilirse 20-30 Tl.olur.Gelen gelir gelmeyen gelmez..Gelenler ekonomik tatili tercih edenlerdir gelmeyenlerin ise tercihi yüksektir.

cantunc' Alıntı:

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97716.20#ixzz2c7WHYOPz
Evet,kardeşim ben avrupada ne kampingler gördüm...Bu paraya bu eziyeti çekmek akıl karımı.İyi niyetmiş,yapacaklarmış,mış,mış...Yapana kadar 50 lirayı almayı biliyor.
Fiyat kalite,rezil karavancılar...Anlaşılır gibi değil.
Söylenecek şey şu;Eldeki imkan bu,ederide 15 Tl.Gelecek yıllarda imkanlar geliştirilirse 20-30 Tl.olur.Gelen gelir gelmeyen gelmez..Gelenler ekonomik tatili tercih edenlerdir gelmeyenlerin ise tercihi yüksektir.

Arkadaşim Siz türkiyeyi avrupayla kıyasliyorsunuz ya avrupa iyi avrupada kalırım ederim diyorsunuz madem neden burda yasıyorsunuz gidin oranın vatandaşı olun bizde birşeyler yapmaya çalişanlara dokunmayın anlamıyorum nedir bu kadar birşeyler yapmak isteyenlere sataşmak kötülemek
eleştirmek, yapariz olmamiş ise eleştirirsiniz olmayan birşeyi eleştirmek ne kadar akıl karıdır bilinmez.

Türkiyede turizmin gelişmemesinin tek sebebi budur, hiç bir şekilde teşvik yok sen yapamazsın böyle olmaz söyle olmaz hep bir eleştirme..bu şekilde gidersek kamp yapilacak yerde bulamayacak bu insanlar her tarafta oteller oluşacak..

Saygılarımla.

Karavan kampları kendilerini yeniledikçe ve geliştirdikçe gerçek karavancılar onların müşterisi olmaktan büyük zevk alacaktır.
Ali bey umarım düşüncelerinizi hayata geçirirsiniz ve bizlerinde haberi olursa mutlaka misafiriniz olacağız .Kolay gelsin.

SiyahInci10' Alıntı:
Arkadaşim Siz türkiyeyi avrupayla kıyasliyorsunuz ya avrupa iyi avrupada kalırım ederim diyorsunuz madem neden burda yasıyorsunuz gidin oranın vatandaşı olun bizde birşeyler yapmaya çalişanlara dokunmayın anlamıyorum nedir bu kadar birşeyler yapmak isteyenlere sataşmak kötülemek
eleştirmek, yapariz olmamiş ise eleştirirsiniz olmayan birşeyi eleştirmek ne kadar akıl karıdır bilinmez.

Saygılarımla.

Ali bey cevabınız hiç uygun değil, bu ülkenin sahibimisiniz ki kızınca kapıyı gösteriyorsunuz?

Kamp işletmecisi olarak size beklentileri yazan arkadaşları referans alıp işletmenizi düzenlemek
ve nezaket kuralları çerçevesinde kalarak müşteri ilişkilerinizi geliştirmek yakışır.

Tartışmanın büyümemesi adına bir süreliğine başlığı kilitliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR