Captiva Araç Üstü Çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jaspers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,536

Jaspers

Yeni Üye
Merhabalar,

2011 Captiva aracım var ve buna araç üstü çadır yaptırmak istiyorum. Ancak bir kaç yerde Captiva'nın bunu taşıyamayacağı yönünde bir kaç yazı görmüştüm. Bu konuda yorumu veya tecrübesi olanlar var mı ?

Teşekkürler

Etiketler
Araca bağlı değişken bir bilgi olarak daha önce duymamış olmamla beraber her aracın statik olmakla beraber 200 kg'dan fazlaca ağırlığı taşıyabileceğini duymuştum.
Elbette daha yararlı kesin bilgiler verilecektir bu başlıktan.
Selamlar.

servis kitapcığında "Portbagaj için azami yük miktarı 100 kg'dir. Aracınızı yüklerken azami araç kapasitesini aşmayın." ifadesi var. Buna göre değerlendirin.
En iyisi yetkili servise danışın.Bu 100 kg sınırını, araç hareket haline olması sebebiyle verilen yükün üst sınırımı yoksa tavan saç ve çıtalarının dayanımı ile mi ilgili net yanıt isteyiniz.

Merhaba. Duyduğunuz bilgi yanlış. Aracın tavanı araç devrildiğinde kendi ağırlığını taşıyacak güçtedir. Benim aracın üstünde hem port bagaj hem de 150*250 çadır var.

servis kitapcığında "Portbagaj için azami yük miktarı 100 kg'dir. Aracınızı yüklerken azami araç kapasitesini aşmayın." ifadesi var. Buna göre değerlendirin.
En iyisi yetkili servise danışın.Bu 100 kg sınırını, araç hareket haline olması sebebiyle verilen yükün üst sınırımı yoksa tavan saç ve çıtalarının dayanımı ile mi ilgili net yanıt isteyiniz.
Bence esas sıkıntı tavanın taşıma kapasitesinden çok yukari ağırlık koyulduğunda, aracın ağırlık merkezi yukari doğru çıkacağı için virajlarda savrulma riskinin artması.

Son düzenleme:

Merhaba. Duyduğunuz bilgi yanlış. Aracın tavanı araç devrildiğinde kendi ağırlığını taşıyacak güçtedir. Benim aracın üstünde hem port bagaj hem de 150*250 çadır var.

Duyduğum bilgi değil ,araca ait servis kitapcığında yazan bilgidir.
Bu 100 kg sınırı aşıldığında arac hareket halinde olabilecek olan ve yukarıda teoman beyin belirttiği gibi salınım ve savrulma ile ilgili olması büyük ihtimal.
fakat dediğim gibi servis kitapcığında yazan bu uyarının sebebini yetkili servise sormasında sakınca da olmamalı.

Duyduğum bilgi değil ,araca ait servis kitapcığında yazan bilgidir.
Bu 100 kg sınırı aşıldığında arac hareket halinde olabilecek olan ve yukarıda teoman beyin belirttiği gibi salınım ve savrulma ile ilgili olması büyük ihtimal.
fakat dediğim gibi servis kitapcığında yazan bu uyarının sebebini yetkili servise sormasında sakınca da olmamalı.
Tabiki bu normal araç yükseldiğinde ağırlık merkezi değişir. Biraz rüzgar sesi de artar. Yakıt artar. Ancak araç hareketsiz halde tavan 1 tona yakın taşır. Çadır taktırmayı düşünüyorsanız endişelenmeyin derim. Kütahya da Zümrüt çadır hesaplı ve kalitelidir. Çadırın boş ağırlığı boyutuna göre 60-80kgdır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR