Captiva'lar 4x2 mi 4x4 mü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,602

cicibebeci

Ana Kamp
İlanlara bakıyorum herkes model farketmeksizin 4x4 yazmış ama benim bildiğim 2008 yada bugüne kadar model farketmeksizin araçlar 4x2 satışa sunuldu Türkiye de

Doğru kesin bilgiye ihtiyacım var, bilgisi olan varmı acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Etiketler
Ynt: Captiva'lar 4x2 Mi 4x4 Mü

Söyleyebileceğim tek şey, geçen kış gebzede karda benim xl-7 ile zorlanmadan çıktığım yokuşta arkamdaki beyaz captivanın kaldığıdır.

2012 itibarı ile 4*2. 4*4 opsiyon olarak alınabiliniyor. ama 4*4'nün de pek bir arazi kabiliyeti yoktu zaten.

Captiva'lar 4x2 mi 4x4 mü

Yanlış anlamadıysam 2012 öncesi sadece 4x2 modeli mevcut demek istediniz değilmi ?

Not:cevap için teşekkürler

cicibebeci' Alıntı:
Yanlış anlamadıysam 2012 öncesi sadece 4x2 modeli mevcut demek istediniz değilmi ?

Not:cevap için teşekkürler

tam tersi 2012 öncesi 4*4 2012 sonrası 4*2 ama opsiyon olarak 4*4 alınabiliniyor. ama o araç 2.2 motor oluyor ve fiyatı uçuk. yalnız bulaşmayın zaten captivaya. ne şehir içi kullanım için ideal ne arazi kabiliyeti var. sadece tipi iyi işte.

2013 sonrasi-makyajli kasalarda -artik 4x4 yok bundan oncesindede akilli 4 ceker dedikleri sistem var. Satis elemanlari bile araziye girmeyin bununla diyor. Onun disinda arabanin dibi,makyajli haliyle daha da harika olmus.
Yurtdisi video larinda da soyleniyor. Kabinin muhendisligi cok kaliteli. İyi hesaplanip yapilmis bir arac

Ama arazide sakin!

2013 öncesi 4x4,yeni makyajlanan versiyon ise sadece 4x2 olarak geliyor.
Araç satış rakamlarıyla kendini kanıtladı,çok da güzel ve heybetli ama böyle bir araça 90-100.000 lira verip bir de karda ya da rampada kalmak hiç hoş olmaz sanırım.
Bir de yakıt tüketiminin emsal araçlara göre fazla olduğunu duymuştum.
Selamlar.

2012 nin bir bölümü yani makyajsız olanları 4x4 2012 nin ikinci yarısı makyajlı olanları 4x2 versiyonu.

Kullanıcı olarak yorum yapayım...

bende 2012 model ama makyajsız 4x4 versiyonunu kullanıyorum... yazlık lastikleri ile birlikte bile bir doğa sever olarak limitlerinin üstünde kullandım ve kullanmaya devam ediyorum...
Hatta geçen sene ki Gezenbilir Kış kampı Sarıalan kam bölgesine sorunsuz ulaştım hatta limitlerini fazlasıyla zorladım.

Şuan vakumlu kış lastikleri aldım ve pahalıda değil kumho. kış ve arazi performansı çok farketti... bu konularda bildiğiniz gibi LASTİK FAKTÖRÜ çok önemli. SAFKAN bir 4x4 değil ama kış lastikleri ile karda altına kar dolmadığı sürece kalmıyor. birçok kez plaja girdim gariptir ki çok iyi. zaten youtube da captiva 4x4 veya offroad diye video arattığınızda videolar var... ayağı yere değdiği sürece hiç bir sıkıntı yok. ama offroad amaçlı kullanmak istiyorsanız uygun bi araç değil, çünkü 2 ton, çok yüksek bi araç değil dingil mesafesi uzun gibi. ama hobi amaçlı soft off road yapmak isterseniz fazlasıyla isteklerinize cevap vericektir. bilginize.

Biz 2011 de 2 Tane 4x4 almıştık, biri kendime, diğeri kızıma..
Chevrolet Türkiyeden tamamen çekiliyor lafı çıkınca ben biraz da aceleyle sattım ve bir müddet sonra da 2.0 - 4x4 Ford Kuga Titanyum a geçtim.. Kızım hala kullanıyor.
Captiva karda kışta,kaygan zeminlerde, çok iddialı olmazsanız gayet tatminkar bir verim veriyor..
Yalnız yakıtı gerçekten fazla.
Benim Kuga yı 6-7 Lt/100 Km. kullanımıma göre Captivanın yakışı 9-10 Lt/100 Km.
Kızım hala kullanıyor,yaklaşık 150.000 Km. de.
Ana şikayet direksiyonun biraz ağır oluşu ve dönüş turunun yetersiz oluşu..

Ama hesaplı ve temiz bir 4x4 bulunursa, bence hala alınabilir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri