Caravelle Ile Italya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drhakanokudan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,197
.
İtalya’dan alacağınız internet hazır kartını diğer AB ülkelerinde de kullanabilirsiniz.

İtalya’daki satış yerlerini bulmak için Google Map’a “Tim” yazmanız yeterli oluyor.

Son düzenleme:

Etiketler

Neden almayalım? Ne gibi sıkıntı olur?

Çünkü fiyatları yüksek oluyor.
Sadece Makedonya ve Sırbistanda pek fark etmiyor.

Screenshot 20220627 161250

Almanya'dan bir örnek:
Mazotun otobanda 2,34 € olan fiyatı, köy istasyonunda 2,03 € !

Son düzenleme:

Köy istasyonundaki BİOMAZOT filan olmasın sakın

Almanya'da mazot zaten normalde %7 nebati yağlı biyodizel. Fakat devlet 2013 den itibaren desteğini çekmeye başladı. Zaten Ukrayna savaşı yüzünden ayçiçeği yağının fiyatını da biliyor olmalısınız ?
Şu anda sadece iki şirket ekstra olarak saf mazot da sunuyor. Almanya'da aslında saf mazotun fiyatı ise daha fazla..

Resimdeki fiyatlar ayni yakıt için..

Son düzenleme:

.
Yukarıdaki resim benim üye olduğum otomobil klübünün uygulamasından.
Uygulamada harita, aktuel trafik ve navigasyon da var ama sadece Almanya'nın yakıt fiyatlarını veriyor !

Aşağıdaki adreslerde ise daha kapsamlı bir uygulama var.
Google Play:

App Store:

Almanya,
Fransa,
İtalya,
Luksemburg,
Avusturya,
Portekiz ve
İspanya olmak üzere 7 ülke için istasyon bazlı yakıt fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

...
İki uygulamada da ücretlerde bazen ufak oynamalar olabilir denmekte..

Son düzenleme:

merhaba.
1. yatak işleri bitti
2.elektrik işleri bitti ( inverter 2000 tam sinüs)
3.ninkasi 52 lt buz yapıcı dolap aktif hale getirildi.
4.taban için kalın plastik kaplandı.
5. sygıc yüklendi. sarı yelek alındı :smiley:)
6. yatak altına 4 adet plastik kasa alındı.
7. wc el feneri branda çadır masa sandalye siparişi verildi.
aklıma gelen bunlar...

Günaydın. İşlerin yoğunluğu sebebi ile fazla siteye giremedim . bayramın 3-4 günü Bulgaristan üzeri Belgrad a kadar gitmeyi planlıyorum orada 1-2 güm kalıp Venedik ile gerçek turuma başlamak istiyorum. acaba tek seferde 1000 km gidebilir miyim. teşekkürler.

Ben sabah 5 gibi yola çıkarak Istanbul'dan Belgrad'a rahat gitmiştim. Yalnız Kapıkule'de beklememiştim, kuyruk vs yoktu. Transporter türü araçlarda kısmen dik oturduğunuz için ayaklar yorulmuyor, durmadan uzun süre gidebiliyorsunuz.

Caravelle ile Belgrad-İstanbul yapmıştım. 1000 km rahat gidiliyor. Bayram nedeni ile sınır geçişlerinde bekleme süreleri çok uzamaz umarım. Camp Dunav'da konaklamıştık.

.
Belgrad'da burada kalabilirsiniz. (~3,5 € kart ile ödeniyor)

Screenshot_20220706-110645.png

Tuna'nın kolunun üzerindeki eğlence ve spor adasında bir park yeri. Gece gayet sakin oluyor. Hafta sonunu bilmiyorum.. Otobüs ile şehire inilebiliyormuş..
Park4night uygulamasından bakın.

...
Bu güzergahta tek şöför 1000 km bence birkaç açıdan rizikolu.
Bir gece evvel kapağı Edirne'ye atsanız fena olmazdı..

Son düzenleme:

Geziye çıkıyorsunuz ve çok güzel yerlerden geçerek yol yapacaksınız. Tek sürücü ile hiç bir şey göremeyeceğiniz ücretli yolda 1000km araç kullanmak yorucu ve keyifsiz olacaktır.

Geziye çıkıyorsunuz ve çok güzel yerlerden geçerek yol yapacaksınız. Tek sürücü ile hiç bir şey göremeyeceğiniz ücretli yolda 1000km araç kullanmak yorucu ve keyifsiz olacaktır.
aslında bilerek direk İtalya'dan başlamak istiyorum çünkü seneye sadece balkanlar yapmak gibi bir planım var. ilk 3-4 gün biraz yorucu olacak gibi gözüküyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR