Carpento 360 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Accipiter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,525

Accipiter

Ana Kamp
Herkese merhaba. Çekme karavan konusunu araştırmaya başladım arkadaşlar. Orta vadeli planlarım içerisinde kısmet olursa var ama satın almadan önce hem kaliteli hem de makul olsun istiyorum. Şimdilik kafamda netleştirdiğim tek şey 750kg altı bir çekme karavan almak istediğim. Aracım Kia Sorento 2009 model bir araç. Öncelikle ilk sorum bu araçla bahsettiğim karavanı çekmekte bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağım.

İkinci olarak dün Boatshowa gittim ve karavanları da inceledim. Bahsettiğim özelliklere sahip Carpento 360 modelini çok beğendim. 48.000 gibi bir fiyat veriyorlar. Bu karavan iyi midir? Bu fiyat iyi midir? Bilgili, tecrübeli arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

11111111

22222222

Etiketler
Fotoğraflara göre güzel buluyorum. Ancak ön kısım çok alçak tasarlandığı için iç mekanda raf olarak değerlendirilebilecek alan küçülmüş. Bana göre bu kampta karavanın özellikle 4-5 günden fazla kullanımında karavana yerleşmek açısından biraz sıkıntılı olabilir.
Selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fotoğraflara göre güzel buluyorum. Ancak ön kısım çok alçak tasarlandığı için iç mekanda raf olarak değerlendirilebilecek alan küçülmüş. Bana göre bu kampta karavanın özellikle 4-5 günden fazla kullanımında karavana yerleşmek açısından biraz sıkıntılı olabilir.
Selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle cevabınız için teşekkürler. o halde benim açımdan sıkıntı çıkarmayacaktır çünkü ben en fazla 5-6 günlük tatiller şeklinde karavanı kullanmayı planlıyorum. o alçalan bölümde masa olduğu için karavanın içine girince hiç tuhaf gelmedi bana. yine de karavan deneyimim olmadığından sizin gibi tecrübeli karavancıların yorumları benim için çok değerli.

Bahsettiğim özelliklere sahip Carpento 360 modelini çok beğendim. 48.000 gibi bir fiyat veriyorlar. Bu karavan iyi midir? Bu fiyat iyi midir? Bilgili, tecrübeli arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

Merhaba.
Şu andaki fiyatını merak ediyorum?
Şimdi herhalde 60 ın üzerinde istiyorlardır,
ki kanaatimce bu fiyatlara değecek bir karavan değil.

Bir de karavan yatak kapasitesi 4-5 kişilik demişler..
Avuç kadar karavanda 4-5 kişi yatarsa,
havasızlık sorunu çıkar.:(

Bu tip küçük karavanlar en fazla 2 kişiyi kaldırır.
Üzeri iddiaları, ancak karavan kullanmamışları aldatır.

Son düzenleme:

" Bu arkadaşımız iyi bir yolda,
ama öğreneceği epey şey var gözüküyor.
Abdullah Bey in incelemesinde iyi gözlemler, tespitler var!
Usta olmak, üstad olmak o kadar kolay değil.

Ama mevcut halini takdir ediyor ve zamana saygı duyarak
ilerlemesini öneriyorum /bekliyorum.
Bir de benim bu kadar küçük karavanlara allerjim var ! :smiley:
Bunun yanında daha büyüklerini de yapar inşallah.
Benim ideal şablonum Weinsberg 4.80 QDK dır ! "

Mayıs 2018 de başka bir arkadaşımız açmış bu konuyu...
Sizin yazılar yeni.
Ama 48 de değmez benim kanaatim. :rolleyes:

Ama beğeni ve değerlendirmeler farklı olabilir tabi..

Standart fiyatı 47.900 tl, opsiyonel donanım tutarı ısıtma hariç 13.900 TL idi. Opsiyonel donanımda Alko Şase için fren tertibatı, alko amartisör, Alko stabilizatör, Can kapaklı ocak, kapı sinekliği, CBE100 kontrol paneli vs vardı. Seri üretime geçmişler. Ana pazar yurtdışı gibi gözüküyor. Sıkıntı olabilecek konu, açılabilir camlar, oturma grubu üzeri heki ve arka ranzaların orada bulunan arka cam. Başka açılabilir camı yok şu an. İleride tuvalet oluşumunun üzerindeki havalandırmayı yan duvara alıp yüksekliği azaltmaya çalışacaklarmış, bu sayede kapalı otoparka girebilen bir karavan üretme planları da. Bence en güzel özelliği bu kasada 680 kg olması. Üreticisi ve tasarımcısının endüstri mühendisi olması ortaya çıkan karavanda kendini gösteriyor.

52917508 986839604836371 3196956789358723072 n

Sizin yazılar yeni.

teşekkürler yorumlarınız için. aslında hemen almayacağım ama alacakmış gibi incelerken bile o kadar çok detay çıkıyor ki. bu bile keyifli bir süreç..

Standart fiyatı 47.900 tl, opsiyonel donanım tutarı ısıtma hariç 13.900 TL idi. Opsiyonel donanımda Alko Şase için fren tertibatı, alko amartisör, Alko stabilizatör, Can kapaklı ocak, kapı sinekliği, CBE100 kontrol paneli vs vardı. Seri üretime geçmişler. Ana pazar yurtdışı gibi gözüküyor. Sıkıntı olabilecek konu, açılabilir camlar, oturma grubu üzeri heki ve arka ranzaların orada bulunan arka cam. Başka açılabilir camı yok şu an. İleride tuvalet oluşumunun üzerindeki havalandırmayı yan duvara alıp yüksekliği azaltmaya çalışacaklarmış, bu sayede kapalı otoparka girebilen bir karavan üretme planları da. Bence en güzel özelliği bu kasada 680 kg olması. Üreticisi ve tasarımcısının endüstri mühendisi olması ortaya çıkan karavanda kendini gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 511115

bu iyi haber. kapalı otoparka girebilirse benim sorunum da kalmaz.

Sizin yazılar yeni.

O zaman ki incelemeyi yapan Anbdullah bey, şu an karavanı öve öve bitiremiyor. Yazısını aşağıya ekliyorum
FUARIN EN İYİ ÇEKME KARAVANI...
Dün bu yazıyı yazmak istemedim... Pek çok çekme karavan ve motokaravan gördük... 15-20 kişilik bir grup halinde gezdik fuarı... Ve bir yıldan uzun zaman önce gidip ziyaret ettiğim CARPENTO karavana hepimiz tam puan verdik...
Köşe bucak eksikliklerini aradım... İlk ziyaretimden bu yana çok şeyler değişmiş daha doğrusu gelişmiş... İç dizayn ışıklandırma BENCE AVRUPALI RAKİPLERİ GERİDE BIRAKMIŞ...
Mobilya kalitesi daha da önemlisi görünüm çok şık, o gün ilk gördüğümdede zaten bunu belirtmiştim...
2 farklı karavan mevcut birisi 2 kişilik diğeri 4 kişilik ben hiç düşünmeden 4 kişiliği alırdım EĞER ÇEKME KARAVAN İSTESEYDİM... Hatta kendilerinin kullandığı 4 kişilik test karavanı olsa alıp kaçıracaktım bir haftalığına...
Ve ve ve en önemli en güzel yanı bu karavanların 4 kişilik olanı tamı tamına 680 kg evet evet yanlış okumadınız 680 kg... Fiyatı Avrupalılardan çok daha UCUZ... Tamamı ALKO kullanılan bir 4 kişilik karavanın FULL hali 10 bin Euro altında... ALINIRMI EVET ALINIR...
Ben alacak olsam tek bir değişiklik isterim Arka ranzanın alt katına konumlandırılan pencerenin baş ucunda olmasını ve 1 adette benzer bir pencerenin üst kata konulmasını...
EĞER 4 KİŞİLİK ÇEKME KARAVAN ALACAKSANIZ BEN FUARDA bundan daha şık kaliteli bir karavan görmedim...

Yurt içi aynı donanımdaki karavanlara bakınca fiyatı güzel gözüküyor, benim kendi görüşüm.

O zaman ki incelemeyi yapan Anbdullah bey, şu an karavanı öve öve bitiremiyor. Yazısını aşağıya ekliyorum
FUARIN EN İYİ ÇEKME KARAVANI...
Dün bu yazıyı yazmak istemedim... Pek çok çekme karavan ve motokaravan gördük... 15-20 kişilik bir grup halinde gezdik fuarı... Ve bir yıldan uzun zaman önce gidip ziyaret ettiğim CARPENTO karavana hepimiz tam puan verdik...
Köşe bucak eksikliklerini aradım... İlk ziyaretimden bu yana çok şeyler değişmiş daha doğrusu gelişmiş... İç dizayn ışıklandırma BENCE AVRUPALI RAKİPLERİ GERİDE BIRAKMIŞ...
Mobilya kalitesi daha da önemlisi görünüm çok şık, o gün ilk gördüğümdede zaten bunu belirtmiştim...
2 farklı karavan mevcut birisi 2 kişilik diğeri 4 kişilik ben hiç düşünmeden 4 kişiliği alırdım EĞER ÇEKME KARAVAN İSTESEYDİM... Hatta kendilerinin kullandığı 4 kişilik test karavanı olsa alıp kaçıracaktım bir haftalığına...
Ve ve ve en önemli en güzel yanı bu karavanların 4 kişilik olanı tamı tamına 680 kg evet evet yanlış okumadınız 680 kg... Fiyatı Avrupalılardan çok daha UCUZ... Tamamı ALKO kullanılan bir 4 kişilik karavanın FULL hali 10 bin Euro altında... ALINIRMI EVET ALINIR...
Ben alacak olsam tek bir değişiklik isterim Arka ranzanın alt katına konumlandırılan pencerenin baş ucunda olmasını ve 1 adette benzer bir pencerenin üst kata konulmasını...
EĞER 4 KİŞİLİK ÇEKME KARAVAN ALACAKSANIZ BEN FUARDA bundan daha şık kaliteli bir karavan görmedim...

Yurt içi aynı donanımdaki karavanlara bakınca fiyatı güzel gözüküyor, benim kendi görüşüm.

çok güzel detaylar. sağolun..

bu iyi haber. kapalı otoparka girebilirse benim sorunum da kalmaz.

Daha önce karavan kullanmadığınız için, bu konuyu çok öne almışsınız.
Bu özellik karavanı daha da sıkıcı/ bunaltıcı hale getirir.

Günü birlik kullanacaksanız, önemli değil.
Ama 5-10 gün gezecekseniz, ferah karavan almaya bakın,
bu özellik, park yeri sorunundan çok daha önemli.

Ben hanımla 4.25 karavanlarda bile uzun sürelerde sıkıldım.
Bu nedenle, yıllara dayanan kendi karavancılık tecrübelerimle,
özel, ferah 4.72 bir karavan imalatı yaptım.(Yaptırdım)
Ama bu yolu da asla,önermiyorum.
Ustalarla uğraşmak dert.
Akıllı seçimle alınmış hazır karavan en iyisi.

Kararınız hayırlı olsun.
Karavan hayatı çok renkli ve çok güzeldir.

Boyunuz nedir? Yatağı kaç kişi kullanacaksınız? Karavanın bir çok detayı güzel olmakla birlikte öne doğru daralan tasarım sebebiyle yatak gerçek anlamda çift kişilik olmaktan çıkıyor. Örneğin ben 1,84, eşim 1,78 ve ikimizin oturma grubunun yatağa dönüştüğü haline sığmamız çok zor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri