Carpento 360 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Accipiter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,541
Boyunuz nedir? Yatağı kaç kişi kullanacaksınız? Karavanın bir çok detayı güzel olmakla birlikte öne doğru daralan tasarım sebebiyle yatak gerçek anlamda çift kişilik olmaktan çıkıyor. Örneğin ben 1,84, eşim 1,78 ve ikimizin oturma grubunun yatağa dönüştüğü haline sığmamız çok zor.

yorumunuz için teşekkürler. boyum 1.80
karavanda 3 adet yatak var. birisi masa kapatıldığında yatağa dönüşen karavanın ön kısmı. arka tarafta da ranza şeklinde iki yatak mevcut.

Etiketler
Ben de çok beğendim,bugün firma yetkilisini aradım
47900 tl lik standart karavanda
Fren yok,ocak yok,lavabo yok,sineklik yok,spot aydınlatmalar yok,perde yok,portatif wc yok,akü yok
Kendisine mail attım
4 kişilik ranzalı model için
Sineklikli perdeler,spot aydınlatmalar,ocak,lavabo,su ve elektrik tesisatı olan bir model için fiyat istedim
İşim gereği sadece hafta sonları kullanacağım
220 v buzdolabı,100 amper jel akü,inverter,akü şarj cihazı,portatif wc ve vebastoyu ben kendim ekleyeceğim
Eğer anlaşabilirsek
Bakalım nasıl olacak
Sizce 680 kg lik bir küçük karavan için fren illaki gereklimidir

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öndeki oturma grubundan oluşacak yatağın boyutları ne kadar oluyor acaba

Ben de çok beğendim,bugün firma yetkilisini aradım
47900 tl lik standart karavanda
Fren yok,ocak yok,lavabo yok,sineklik yok,spot aydınlatmalar yok,perde yok,portatif wc yok,akü yok
Kendisine mail attım
4 kişilik ranzalı model için
Sineklikli perdeler,spot aydınlatmalar,ocak,lavabo,su ve elektrik tesisatı olan bir model için fiyat istedim
İşim gereği sadece hafta sonları kullanacağım
220 v buzdolabı,100 amper jel akü,inverter,akü şarj cihazı,portatif wc ve vebastoyu ben kendim ekleyeceğim
Eğer anlaşabilirsek
Bakalım nasıl olacak
Sizce 680 kg lik bir küçük karavan için fren illaki gereklimidir

gelecek fiyatı zahmet olmazsa bana da bildirirseniz çok sevinirim.

450 kilonun üzerinde bir karavanda benim fikrime göre fren hayatidir. Yola tutunmanın azaldığı ıslak şartlarda frenli olmasına rağmen karavanımın arabamı daha çabuk kızaklattığını çok iyi hissedebiliyorum.
Selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu karavanın 0 belgesi hangi sınıfta..
01 ise kantar sorunu ile karşılaşıabilirsiniz, yaşam yükü konusunda dikkatli olun.

Boş ağırlığı 680 Kg olan karavanın kullanım ağırlığı 740 Kg ı rahat geçer.
tartışmalı olan ağırlık tolerans konusu var, +%7 kabul etsek, 792 Kg. eder.
Yükleme, ki bunda mutfak takımları,asgari su miktarı, karı koca elbiseleri
az miktarda içilecek su stoku, yaşam aküsü v.s. rahat 120 Kg ı buluyor.

680+120 = 800 Kg. 01 Belgeli ise bu hususa dikkat etmek gerekir.
Aşırı yolculuk yükü olmaması önemli.
Biz uzun yolculuklara çıktığımız için, bu yükümüz çok oluyor.
Ben de bir de, portatif masa takımı, piknik koltukları, büyük yaşam aküleri v.s.
Bu yük rahat 200 Kg. ı aşıyor..
Tek yaşam aküsü 55 Kg. yedeği 35 Kg. .... :(

Bir diğer husus 180-184 lük genç arkadaşlarımız bu 195 cm uzunluğa (Ki net mi-brütmü??)
sıkıştırılmış ranzaya nasıl sığacak! Brüt ise, içgenişlik en fazla 189 cm e iner.
Yatak boyuna en az 25 cm yastık payı bırakmak gerekir.
Baş ,yastığın sonunda da duvara tam dayanmaz, en az 10-15 cm ferahlık payı düşünmek gerekir.

Bu açıklamalar, tecrübeler konusu edinilmiş bilgilerdir.
İsteyen değerlendirir veya kaale almaz !

Son düzenleme:

Bazı yükleri aracımda taşıyarak fazla yüklenmesini önleyebilirim diye düşündüm
(Akü,yorgan, vb)
Temiz su deposunu kamp yerine yakın bir yerde doldurmak daha iyi olur
Oturma grubundan oluşan yatak 130 cm en,190 cm uzunluk
Aylarca yatmak için ferah olmayabilir,ancak hafta sonu kampı için 2 yetişkin sığar
Benim asıl amacım hafta sonu karavanı şeklinde kullanmak
Fren konusunda sizin düşünceniz nasıl akmühendis
yücel bey şart olduğunu söylüyor
Daha önce frensiz caretta karavanım vardı
Hiç karavanda frene ihtiyaç duymadım
Büyük ve ağır karavanlar için fren şart tabii ki

Aylarca yatmak için ferah olmayabilir,ancak hafta sonu kampı için 2 yetişkin sığar
Benim asıl amacım hafta sonu karavanı şeklinde kullanmak

Bence bu kullanım için, zarif bir karavan.
Bu amaç doğrultusunda, kanaatimce uygun bir karavan bu.
En azından anlatıldığı kadarı ile,
şişirilmemiş, kaytarılmamış düzgün işçiliği mevcutmuş.
Bu da insana kullanım zevki verir.

Bir de ümit ederim, büyük dekaratör ustamızın karavanları gibi,
süs güzeli değildir, sağlamdır.

Alıp kullanan arkadaşlarımızın tecrübelerini öğrenmek isteriz.
Alanlara hayırlı olsun.

Arkadaşlar hepinize merhaba, bende bir teardrop(caretta 1500) kullanıcısıyım fakat artık istiyoruzki içinde oturup kalkabilelim yağmurlu havalarda tente işleriyle uğraşmayalım.
İsteklerime uygun iki model var bunlardan biri pino 280 ve diğeride burada konusulan Carpento 360 ve 310
Pinoyu hepimiz biliyoruz artık ismini duyurmuş bir firma Carpentoyu görene kadar kararım pino 280 olucaktı fakat şu an kararsızım.
Aklıma takılan sorular
*Carpento pazara yeni girmiş bir firma satış sonrası müşteri ile ilgi alaka nasıl olur?
*Malzemeler kaliteli çoğu avrupa ama sonuçta hareket eden bir nesne vurulma kırılma gevşeme olabilir.
*En büyük endişem ise ön pencerenin çok güzel bir tasarım panoramik bir görüş sağlıyor fakat araçla 90-100 km hıza ulaşıldığında esneme ve kırılma durumu?
*Avrupa ve Koreye ithalat gerçekleştiğini söyledi firma sahibi fakat internet de herhangi bir döküman bulamadım(fotograf,yorum vs.)bulan varsa paylaşsın lütfen .
*Türkiyede henüz satışı olmamış ve ilk kullanıcı olmak nasıl olur? Yani tecrübeyi pahalıya edinmeyelim, bununla beraber öyle görünüyorki ikinci el piyasası en az 1-2 a yayılacağı için alırken kısa vade düşünerek alınmamalı .
Fiyat konusuna gelince yukarıda bahsedilen fiyatlar KDV siz fiyatlar.
ekte detaylı fiyatlar var artı kdv ile 72900 tl yapıyor
Fiyat biraz yüksek kalıyor ,bide bu fiyatlara güneş paneli ve akü de ekledik mi 80.000 i rahat bulur.
Bence pazara yeni giren bir üretici, ürün ne kadar kaliteli yapılmış olsada fiyat biraz daha makul tutulabilirdi...

IMG 7204

Opsiyonların hepsini almayabilirsiniz;

Örneğin stabilizatör: güzel ve güvenlik için faydalı ancak bu hafiflikte bir karavan için lazım mı? bence değil. Frenli dingil yeterli

Örneğin Truma Boyler: ben 2 günlük kamlarımda duş aramam. yazın ihtiyaç olursa da zaten su tankındaki su soğuk değil ılık olmuştur bile

KDV konusunda da güzellik yapacaklarını sanıyorum ısrar edin :smiley:

Opsiyonların hepsini almayabilirsiniz;

Örneğin stabilizatör: güzel ve güvenlik için faydalı ancak bu hafiflikte bir karavan için lazım mı? bence değil. Frenli dingil yeterli

Örneğin Truma Boyler: ben 2 günlük kamlarımda duş aramam. yazın ihtiyaç olursa da zaten su tankındaki su soğuk değil ılık olmuştur bile

KDV konusunda da güzellik yapacaklarını sanıyorum ısrar edin :smiley:

Bahsettiğiniz stabilizatör ve boiler çok rakam değil zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu karavanın konusunu açan benim ama gözden bence harika bir karavanı kaçırmışım. Şimdi ona yoğunlaştım. Bu tarz küçük çekme karavan düşünen arkadaşlar Saly'nin bu modelini de incelesin bence:

Saly Carabinata: KDV dahil fiyatı 46.610TL miş arkadaşlar.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=c5ucpDoxz1w

Şimdi az çok hepimizin estetik anlayışı farklı olabilir ama ben sally e de baktım kıyas kabul etmez Carpento daki özellikleri ekleyince sally e fiyat 55000 denmişti bana fuarda.
Ahşap kalitesini kapı kollarını aydınlatmaları şaseyi kıyasladınızmı?
Carpento dan beklentimiz hem paArda yer edinebilmek hemse satışlarını hızlandırması için biraz daha indirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim fuar ziyaretimde de edindiğim izlenim, Carpento karavanların diğerlerinden açık ara önde olduğudur.
Akıllıca çözülmüş birleşim detayları, masanın etrafındaki çepeçevre pencere ve işçilik kalitesi dikkat çekiyordu.

Tabii özgün tasarımı da ürünü farklılaştırmıştı.

Masa üstündeki heki nin küçük kaldığını konuştuk, bu konuda çok kişi aynı fikirde olduğu için büyüteceklerini söyledi yetkili.

Dikkatimi çeken negatif bir konu, buzdolabının çok küçük olmasıydı.

Bu ve birkaç başka örnekle fuar bana yerli üretim konusunda oldukça umut verdi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR