Çekme Karavan Alarm Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezgin adam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,955

gezgin adam

Ana Kamp
çekme karavan emniyetini sağlamak için alarm ihtiyacımız var .kaplin ve lastik kiliti dışında ne tür alarm tavsiye edersiniz .örneğin motorsiklet alarmı kullanan karavancıları duymuştum.

Etiketler

Merhaba ben çekme karavanımda inwells marka oto alarmı kurdum. Karavanım Güney 440 klasik. Ana kapı veya yüklük kısmındaki kapı açıldığı an alarm ötmeye başlıyor. Montajı çok basit

Merhaba ben çekme karavanımda inwells marka oto alarmı kurdum. Karavanım Güney 440 klasik. Ana kapı veya yüklük kısmındaki kapı açıldığı an alarm ötmeye başlıyor. Montajı çok basit
selamın aleyküm arkadaşım bende bir alarm alıp takmak istiyorum bu konuda sizden bilgi alabilirmiyim benimde cekme karavanım var nasıl bağlarım bilmiyorum.. az çok elektirik bilgim var. sizinle müsait bir zamanda konuşmak isterim 5309338323 sms atarsanız dönüş sağlarım

selamın aleyküm arkadaşım bende bir alarm alıp takmak istiyorum bu konuda sizden bilgi alabilirmiyim benimde cekme karavanım var nasıl bağlarım bilmiyorum.. az çok elektirik bilgim var. sizinle müsait bir zamanda konuşmak isterim 5309338323 sms atarsanız dönüş sağlarım
Merhaba, biraz geç cevapladım kusuruma bakmayın. Ben aşağıdaki ürünü aldım. Montajı çok basit, sustalı anahtarı tüplü bölümünün anahtarıyla değiştirdim. Orjinal gibi oldu :smiley: Alarmı tetiklemesi için çekme karavanın ana kapısına ve tüplük bölümüne ayrı ayrı buzdolabı kapağını açınca lambasını yakan düğmelerden aldım. Montajını kendim yaptım. Alarm asıl amacı araba olduğu için bir kaç detay var. Kapıları kapatması için fazladan kablolar var. Birde araba alarmı olduğu için alarmı devre dışı bıraktığınız zaman bir şekilde kontak yapmanız gerekiyor yoksa bir süre sonra tekrar devreye girip ötüyor. Bunu da tüplük ve mutfak ledine bağladığım kontak kablosu ile hallettim. Kapıları açınca bir defa ledi yakıp gerekli değilse kapatıyorum. isterseniz yarın fotoğraflarını çekerek detaylandırırım. Birde bende 680 Watt panel 240 amper akü olduğu için enerjide sorun yaşamıyorum.
Inwells Sustalı Kumandalı Inwells 3445 12 Volt Oto Alarm Yeni Anahtar

Son düzenleme:

Merhaba, biraz geç cevapladım kusuruma bakmayın. Ben aşağıdaki ürünü aldım. Montajı çok basit, sustalı anahtarı tüplü bölümünün anahtarıyla değiştirdim. Orjinal gibi oldu :smiley: Alarmı tetiklemesi için çekme karavanın ana kapısına ve tüplük bölümüne ayrı ayrı buzdolabı kapağını açınca lambasını yakan düğmelerden aldım. Montajını kendim yaptım. Alarm asıl amacı araba olduğu için bir kaç detay var. Kapıları kapatması için fazladan kablolar var. Birde araba alarmı olduğu için alarmı devre dışı bıraktığınız zaman bir şekilde kontak yapmanız gerekiyor yoksa bir süre sonra tekrar devreye girip ötüyor. Bunu da tüplük ve mutfak ledine bağladığım kontak kablosu ile hallettim. isterseniz yarın fotoğraflarını çekerek detaylandırırım

Inwells Sustalı Kumandalı Inwells 3445 12 Volt Oto Alarm Yeni Anahtar
Sireni sakladınız mi? Kolay bir yerde ise söker atarlar.

Sireni sakladınız mi? Kolay bir yerde ise söke

Sireni sakladınız mi? Kolay bir yerde ise söker atarlar.
Alarmın bütün parçaları tüplük bölümünde ve webastonun alt kısmında kaldığı için kolay ulaşılabilir değil. Webastonun üstünde bir raf var sökmesi zaman alır. Bildiğim kadarıyla bu tip standart olmayan uygulamalardan hırsızlar uzak duruyor, alarm ledinin yanması veya kısa süre ötmesi bile caydırıcı olacağını düşünüyorum. Tabi hırsıza Kilid alarm işlemez son tahlilde canımız malımız Allah’a emanet. Biz sadece elimizden geldiğince tedbir alabiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR