Çekme Karavan Aldim Yardiminiza İhti̇yacim Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan myoki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,115

myoki

Yeni Üye
Selam arkadaşlar.İstanbuldan çekme karavan alıyorum nasip olursa fakat karavanı getirecek aracım yok benim aracım opel corsa 1.4 100 Yıl model Alacağım karavan Başoğlu 4 Mt 2Mt karavan aracımda çeki demiri yok olsa dahi frenli torsiyon dingil var fakat aracıma ve tecrübesizliğime güvenemiyorum bunun için sizlerden yardım istiyorum Alacağım karavan İstanbul Avrupa Yakasında Ben Ankara Mamakta oturuyorum.Çekici araştırdım en ucuz 1000 tl dedi çeki demirli araç kiralayıp getirmemmi daha mantıklı yoksa 1000 lira verip getittirmemmi sankı bu daha cazip fakat tecrübede kazanmak istedim.Yada çevresi olan yada ben yardımcı olurum gidip alır geliriz masrafları karşılarsan diyecek birine ihtiyacım var.

Etiketler
Selam arkadaşlar.İstanbuldan çekme karavan alıyorum nasip olursa fakat karavanı getirecek aracım yok benim aracım opel corsa 1.4 100 Yıl model Alacağım karavan Başoğlu 4 Mt 2Mt karavan aracımda çeki demiri yok olsa dahi frenli torsiyon dingil var fakat aracıma ve tecrübesizliğime güvenemiyorum bunun için sizlerden yardım istiyorum Alacağım karavan İstanbul Avrupa Yakasında Ben Ankara Mamakta oturuyorum.Çekici araştırdım en ucuz 1000 tl dedi çeki demirli araç kiralayıp getirmemmi daha mantıklı yoksa 1000 lira verip getittirmemmi sankı bu daha cazip fakat tecrübede kazanmak istedim.Yada çevresi olan yada ben yardımcı olurum gidip alır geliriz masrafları karşılarsan diyecek birine ihtiyacım var.

merhaba bende ankarada oturuyorum internetten bir servis buldum 600 tl ye 2 güne bir ankaraya servis yapıyor şaşmaza kadar getiriyorlarmış istanbuldan ihaleden araç alma durumum vardı bir araştırın şu sıfır araçları getiren toplu çekiciler.

merhaba bende ankarada oturuyorum internetten bir servis buldum 600 tl ye 2 güne bir ankaraya servis yapıyor şaşmaza kadar getiriyorlarmış istanbuldan ihaleden araç alma durumum vardı bir araştırın şu sıfır araçları getiren toplu çekiciler.

Kardesım onu da arastırdım hatta 450 tl buldum da benım karavan 5 mt uzunluk 220 genişlikteymiş sığmadı bende 1100 tl ye 1 kamyonla getıttırıyorum parça olarak kamyon 7 m 250 uzunlukdaymıs

Kardesım onu da arastırdım hatta 450 tl buldum da benım karavan 5 mt uzunluk 220 genişlikteymiş sığmadı bende 1100 tl ye 1 kamyonla getıttırıyorum parça olarak kamyon 7 m 250 uzunlukdaymıs

aymıs

aldığınız kişiden rica edin getirecektir,arabasını satmışsa karavancı tanıdığı biri vardır mutlaka.

Aracınız 5mt bir karavan için uygun değil gibi. Ağırlığını bilemiyorum ama tahminen 1000-1100kg arasıdır karavanınızın ağırlığı. Hatta daha fazlası bile olabilir ve corsa gibi bir araçla o karavanı çekmek çok tehlikeli. Tecrübeniz de yokken girmeyin bence o topa. Şakaya gelecek birşey değil.

Corsa o karavan için hem çok hafif hem de 1.4lt motor çok güçsüz kalacak. Güvenlik en büyük sorununuz. Araçla savrulma yaşamamak için çok dikkat edin. Asla hız yapmayın, hatta yasal limitlerin bike çok altında sürün eğer 5mt karavanı o araçla çekecekseniz.. Güvenliğin dışında rampada çekişten düşecek ve rampada kalkışta çok zorlanacaksınız. O kadar çok yakıt harcayacak ki karavandan soğuyacaksınız. Towcar.info ya göre tüm verilerde sınıfta kaldı karavan araç birleşiminiz. Snaking riski çok yüksek, %8 eğimde bile zorlanacağınızı söylüyor. En yüksek viteste ve en yüksek rpm de bile güç sorunu yaşayacaksınız ve karavanınız muhtemelen aracınızdan ağır diyor. Daha da kötüsü, araç için izin verilen nose weight 55kg iken, eşleştirme testi 80kg ağırlık ile yapmış ve buna rağmen sonuç fecaat. Bence aracınızı da değiştirmenizin vakti gelmiş. Hayatınızı tehlikeye atmayın hocam. Eğer karavanınız 500kg'dan ağırsa ki 5mt bir karavan en az 1 ton civarıdır, kesinlikle yola çıkmayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri