Cekme Karavan Cekmek Icin Ekstra Fan Montaji...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,779

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Benimki gibi emektar bir aracla karavan cekecekseniz yaz sicaginda uzun ve yavas yokuslar sizi bekler. Olsun axelem yok diyenlerden olsaniz da birinci ve ikinci viteslere kadar dusulecek yokuslar sizi ve aracinizi zorlayabilir. Iste ekstra fan uygulamasi biraz olsun cigerleri buyutup daha az dusunmek icin... uzun yokuslara baslarken icerden dugmeyle ekstra faninizi aktif hale getirip kafaniz rahat cikiyorsunuz. Hakkaten araciniza ve karavaniniza yaptiginiz yatirimlari dusundugunuzde devede kulak. Kucucuk maliyeti olan ama buyuk belalardan kurtarabilen islerden araca ekstra fan baglamak... iste ben bugun tam olarak bunu yaptim. Fan 100 lira ve iscilik dahil diger masraflar 70 lira tuttu. Jilet fan dedikleri bu sifir fanlari klimacilarda bulabilirsiniz. Burada bir diger onemli nokta fanlari ayni yonde calistirmak. Buna da dikkat etmek gerekiyor...
38884556346214aa2db2bcee605dfc54 854c488a1e1fcf084272db39345b4f87 76d60b3c40879d918ba36613e3a34c92 Aede46a1f06671b77f71e99ba2b70119 821232a732489be9b3ce537cf78eb9ea

Etiketler
Ben seneler önce Renault 11 Rainbow aracıma takmıştım. Ama ilave olarak değil kendi fanini söküp unipoint marka idi internetten alıp montajı kendim yapmıştım.
Kendi fanı devreye girdiğinde 6-8 dk arasında soguturken sizin fana benzeyen fan 3-4 dk içinde soğutup devreden çıkıyordu.
Güzel bir uygulama olmuş. Güle güle kullanın.
Sizin aracınız gibi soğuk iklim koşullarına göre yapılmış bir araca böyle bir uygulama şart.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

profil fotoğrafımda yer alan aracım 2000 model opel corsa b 1,4 16v 90 hp (kantardaki net ağırlık 1010kg). aracımın arkasına bu sene nasipse bir çekme karavan almayı planlıyorum. alacağım karavan frenli tip olacaktır. günay karavanın midi modellerini düşünüyorum. mevcut aracıma kaç kilograma kadar karavan bağlayabilirim. yokuş inişleri yönünden bana ne gibi eksi veya artıları vardır. nereye baktıysam kullanma kılavuzu dahil römork kapasitesi değerini göremedim. bilgi verebilecek arkadaşların ilgisini rica ederim.

Aracın şase etiketinde 2 nimaralı yerdeki sayıdan 1 numarayı çıkartın. Aracın çekebileceği maksimum frenli romork ağırlığını bulursunuz.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

etiket bu hangi rakamdan hangisiniçıkarıyorum. ha bir de bu karavan ile ilgili görüşleri olan bi arkadaş var ise memnun olurum

WP 20180309 0031

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri