Çekme Karavan Da Seyyar Kablo Ne Olmali

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmetaliguney17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,783

Etiketler
.
Yerli karavanlarımızda ana sigorta+şalter durumu ne alemde ?
Yokluğu söz konusu ise neden öneren yok ? 🤔
Benim karavanımda orjinalinde Güney karavan tarafından konulmuş bir adet otomatik bıçak sigorta vardı. Ben Güneş Paneli sistemi monte edilirken bir de 1-0-2 pako şalter koydurdum. Bendeki basit sistem de yeterliydi.

2,5 luk 40 m lik makara uzatma kullanıyorum. Genel olarak bir iki kere dışarıdan elektrik almışlığım var ama evde araca zaman zaman uzatmak için ciddi iş görüyor. Ormanya'da örneğin 40 m aşırı uzun oldu. Aracın altına kabloyu açmıştım ama yağmur v.s yağınca çokta pratik olmadı o vakitte.

Bir kullanıcı iki parça yapmış uzatmayı. Mantıklı bence.

Benim de bahçe hortumu iki parça yapmıştım; çeşme uzunluğuna göre çıkartıyorum ya da ikisini bağlıyorum

2,5 luk 40 m lik makara uzatma kullanıyorum. Genel olarak bir iki kere dışarıdan elektrik almışlığım var ama evde araca zaman zaman uzatmak için ciddi iş görüyor. Ormanya'da örneğin 40 m aşırı uzun oldu. Aracın altına kabloyu açmıştım ama yağmur v.s yağınca çokta pratik olmadı o vakitte.

Benim de bahçe hortumu iki parça yapmıştım; çeşme uzunluğuna göre çıkartıyorum ya da ikisini bağlıyorum
evet 2 konumuz hortum olmalı galiba bunda da hortum cinsi uzunluğu uç kısmındaki bağlama aparatları vb bir konu açmamız gerekecek

hafta sonu karavan için halımızıda aldık ve kesimini yaptık gayet güzell de oldu sonuçta evimizin minimalist bir çalışması olması lazım çok sıcak oldu halıyıda serince :smiley:bizim karavanımız yerli ve milli yapım olması sebebi ile küçük eşya gözü veya kapı içi saklama gözümüz yoktu bunuda agust karavandan ucuz yollu 2 adet fileli cep alıp kapı ve yatak kenarına montajını da yaptık hazırlıklar tam gaz devam ediyor dostlar iç döşeme konusunda tavsiyesi olan var ise görüş alışverişine hazırız her daim

Mehmet Ali bey, halı tam olarak ne tercih ettiniz?

Ben geçen yaz altı kaymaz kesme yolluk tarzı halı alıp kesmiştim.
Kullanmadan önce 2 kere yıkamamıza rağmen çok tozuyor. Araçta ciddi bir toz problemi oldu.

Kullanım durumunuza göre izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Bu konuda önerisi yada çözümü olan arkadaşların tecrübelerini de ayrıca rica ederim.

.
Bende on senedir eskimeyen birkaç oto paspası var.
Uyarlaması, konumu ve bakımı açısından çok memnunum.
Yekpare çözüme göre daha pratik kullanımlı.

Belki kış karavancığı için yalıtımı yetersiz bulunabilir ?
Tabi bir de koridor şekline uyumu göz önüne alınmalı.

Eğer yekpare halıyı parçalı kullanmayı düşünürseniz bordürünü Türkiye’de yaptırtmanız daha yerinde olmalı.
Euro bu aralar yardımını esirgemiyor da.. 😊

Kullanmadan önce 2 kere yıkamamıza rağmen çok tozuyor. Araçta ciddi bir toz problemi oldu.

Bu konuda önerisi yada çözümü olan arkadaşların tecrübelerini de ayrıca rica ederim.
Merhaba tümhalıcıları dolaştım halı kaymaz tabanlı olması gerekiyordu ayrıca çok kalın ve arasına toz almaması yine halı dokuma kalınlığı ve modern bir desen sorunu vardı bununla ilgili fiat çarpanınıda eklediğimizde ENGLİSH HOME da 3 matrelik 80 cm eninde bir halı buldum yer ölçülerini aldım işyerimin yanında bir terzi abimiz var kestirdim kenarları overlok yaptık gayet iyi oldu 350 TL hallettim

Her iki karavanımda da aynı metodu kullandım. Ölçüleri aldım hanıma verdim. Hanım gidip halıcıdan yıkanabilir uygun bir model seçip aynı boyutlarda kestirdi. Bu şekilde olunca kamp sonrası eve götürüp makinada yıkıyoruz. Toz salınımı gibi bir durum da yok. Kendinden kaydırmazlı bir model. Toplamda maliyeti geçen sene 250TL gibi bir şey tutmuştu. Son hali şudur;

20210325 174304

Merhaba tümhalıcıları dolaştım halı kaymaz tabanlı olması gerekiyordu ayrıca çok kalın ve arasına toz almaması yine halı dokuma kalınlığı ve modern bir desen sorunu vardı bununla ilgili fiat çarpanınıda eklediğimizde ENGLİSH HOME da 3 matrelik 80 cm eninde bir halı buldum yer ölçülerini aldım işyerimin yanında bir terzi abimiz var kestirdim kenarları overlok yaptık gayet iyi oldu 350 TL hallettim

40 metrelik kablonuzu üçe bölerseniz daha avantajlı kullanırsınız,
5+10+25m olarak, kamplarda bir boy kullanarak çoğu zaman işi çözersiniz,
kalan kabloda komşunuza yardım amaçlı işe yarayabiliyor
hortumları da aynı mantıkta kullanıyoruz, toplaması kaldırması daha kolay oluyor

Her iki karavanımda da aynı metodu kullandım. Ölçüleri aldım hanıma verdim. Hanım gidip halıcıdan yıkanabilir uygun bir model seçip aynı boyutlarda kestirdi. Bu şekilde olunca kamp sonrası eve götürüp makinada yıkıyoruz. Toz salınımı gibi bir durum da yok. Kendinden kaydırmazlı bir model. Toplamda maliyeti geçen sene 250TL gibi bir şey tutmuştu. Son hali şudur;

Ekli dosyayı görüntüle 638090
merhaba güney karavan da banyo kısmını duş almak için kullandınız mı kullandığınız zaman sıvı temasından zarar gören ekipman oldumu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.