Çekme Karavan Fi̇yatlari Uçtu ..!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,477

Etiketler

Bu da fiyat olarak bence, havada uçuyor...
4.25 İÇİN FİYAT ÇOK

Şu anki piyasada böyle bir yatırımı göze aldılarsa ve tasarımda kendilerine aitse bence çok normal. Maliyet hesabı yaparken bile bir kaç tık üstünde kalmak gerekiyor.

Elli bin TL ye karavan üretecem yetmiş bin TL ye satıcam diye uğraşmak yerine, ikinci el araç, altın, döviz vs tarzı yatırım yapsalar emin olunki daha karlı olurlar.

Bir kaç yıldır F/P sı tartışılan ve hedef kitlesinin yurt dışı olduğu söylenen karavanın ikinci el fiyatına rağmen.
Carpento 360 Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 977880322

Son düzenleme:

4.25 İÇİN FİYAT ÇOK

Bu ilan açıklamasında" 750 kg altı O1 ve O2 Tip Onay Belgeli " yazılmış.
750 kg altında hem O1 ve hemde O2 belgesini nasıl alabilmiş merak ettim.

Bu ilan açıklamasında" 750 kg altı O1 ve O2 Tip Onay Belgeli " yazılmış.
750 kg altında hem O1 ve hemde O2 belgesini nasıl alabilmiş merak ettim.
Konu şöyle olabilir,
Bazı firmalar 750kg'a yakın romorklarını,
Müşteriye isterse 01 belgeli, isterse 02 belgeli olarak teslim ediyor olabilir.
Yani her ikisi birden değil de seçmeli olacak şekilde...

Üstteki yorum doğru..
Konuyu önemsemeyenlere 01 , ciddiye alanlra 02 belegesi verilebiliyor demek ki....
İnşallah yakın zamanda bu 750 Kg zırvalığı ortadan kalkar.

750 Kg hareket halinde çok büyük momentum meydana getirir.
Asla es geçilecek bir ağırlık değil.
Bu baraj 250 - 350 Kg bandına çekilmeli.

750 Kg. ruhsatsız 01 belgeli karavanlar, trafikteki seyyar bombalar.
Hele frensiz imal edilenler..

Bu karavanlar çıkarılacak bir yasa ile trafikten men edilmeli,
masrafı ile frenli dingile çevrilmeli..

750 kg lık frensiz bir romorku çekmeye ruhsatında müsadesi olacak bir araç en azından kamyon gibi bir ağır araç olabilecektir. 1000 kg civarı frenli romork çekebilen bir araç ancak 450kg civarı frensiz çekebiliyor. 750kg frensiz bir römorku normal bir araca bağlayıp çekmek pek akıllı işi değil zaten.

Konu başlığa ithafen içimi dökmek istedim. Sonbahar başında fiyatlar düşmüş piyasa biraz dengelenmişti. Ancak son kur artışlarından sonra (Euro 15,40) artık yerli karavan fiyatları hakikatten çıldırdı. Ortalama bir yerli karavan (Başoğlu, Ortiz, Saly, Umarsan, Carpento vb. markalar) 10-11 bin euro bandında alınabiliyordu. Bu da Şubat 2021 dolaylarında 90 - 100 bin TL civarında ediyordu. Şuan ise 160 - 170 bin bandında. Hatta konfor amaçlı birkaç donanım daha eklerseniz çok rahat 200 leri buluyor. İthaller desen 250-300 bandına çoktan gelmiş. Biz maaşlı çalışanların geliri ise halen aynı. Gerçekten karavan almak artık çok daha zor hale geldi.

4.25 İÇİN FİYAT ÇOK
Bir ilave :
Bu tip sefertası gibi karavanları hiç sevmiyorum.
Karavanlarda su alma sorunu çoktan çözüldü.
Bunun için altı üstü polyester kabuk kullanma gereği yok artık..
Görüntü çok çok sevimsiz geliyor bana..

Bir ilave :
Bu tip sefertası gibi karavanları hiç sevmiyorum.
Karavanlarda su alma sorunu çoktan çözüldü.
Bunun için altı üstü polyester kabuk kullanma gereği yok artık..
Görüntü çok çok sevimsiz geliyor bana..
Her tarafı cam olan bir karavanı kışın ısıtmak problemli olabilir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR