Çekme Karavan Geri Gidişte Fren Sistemini Devre Dışı Bırakmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dogadostu-ayvalik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,672
Merhabalar,
Yeni aldığım 2009 model başoğlu 4.5 m,al-ko taban çekme karavanda geri gidişte fren sistemi devreye girdiğini düşünüyorum. Bunun gerekli durumda kısa sürelide olsa iptali için, sisteme baktığımda bir pim yuvası farkettim gibi. Ancak böyle bir uygulama var mıdır, sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Etiketler

Benim erba 5.25de de kilit mekanizmasi elle kilitleniyor.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nasıl bir sistemi var acaba çeki oku üzerinde. benimkisinde öyle bir mekanizma görünmüyor, belki pim takma yeri varsa sizin tarifinizle bulabilirim.BAŞOĞLU 2009 benimkisi,alko şase, benzerdir muhtemelen sizinkine.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

nasıl bir sistemi var acaba çeki oku üzerinde. benimkisinde öyle bir mekanizma görünmüyor, belki pim takma yeri varsa sizin tarifinizle bulabilirim.BAŞOĞLU 2009 benimkisi,alko şase, benzerdir muhtemelen sizinkine.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

Her yönden detaylı 3-4 fotoğraf çekip paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız forum olarak.

Ben 4.72 ye AL-KO aks 3004 taktırdım.
Mükemmel bir sistem,geri gidişi kendisi ayarlıyor.
İhtimal sizinkinde de bu mekanizma olabilir(mi..)
Pasolvon arkadaşımızın dediği gibi, birkaç resim yollarsanız,arkadaşlarımız yardımcı olur.

Her yönden detaylı 3-4 fotoğraf çekip paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız forum olarak.
20200112 092922
20200112 092936
20200112 092952
20200112 093021

Yeni kaplinlerde sistem otomatik devre dışı bırakıyor. Eski kaplinlede bir pin yardımıyla yapılıyormuş. Manuel olarak.

Yücel Bey , benim karavanda da geri geri giderken otomatik fren koyuyor karavan , geri gitmek pek mümkün olmuyor. Fakat bu durum yokuş yukarı gideceksem oluyor sadece. Bazen yokuş yukarı da geri gitmek gerekebiliyor. Bu normal bir durum mu? İhtiyaç halinde iptal etmek mümkün mü?

Bizimkilerde elle iptal etmek mümkün değil. Geri geri yürürken ilk 30cm veya yarım metreden sonra sistem boşa alıyor. Arabadan bile hissediliyor. Ama rampada sıkıntı olabilir tabii. Ben rampada da pek sıkıntı yaşamadım. Arabanın gücü o ilk yarım metreyi atlatıyorsa sistem zaten boşa alıyor bende.

Bizimkilerde elle iptal etmek mümkün değil. Geri geri yürürken ilk 30cm veya yarım metreden sonra sistem boşa alıyor. Arabadan bile hissediliyor. Ama rampada sıkıntı olabilir tabii. Ben rampada da pek sıkıntı yaşamadım. Arabanın gücü o ilk yarım metreyi atlatıyorsa sistem zaten boşa alıyor bende.
Teşekkür ederim.

Yücel Bey , benim karavanda da geri geri giderken otomatik fren koyuyor karavan , geri gitmek pek mümkün olmuyor. Fakat bu durum yokuş yukarı gideceksem oluyor sadece. Bazen yokuş yukarı da geri gitmek gerekebiliyor. Bu normal bir durum mu? İhtiyaç halinde iptal etmek mümkün mü?
Selamlar, bu duruma çare var mıdır? yokuş yukarı geri ben de gidemedim. karavan frenliyor. frenden kurtarmanın bir yolu var mıdır?

Karavani ve aracı döndürmek daha kolay değil mi?
dar bir yerdi, karavanla dönmek mümkün değildi. 7-8 m geri gitsem yeterliydi ama gidemedim. mecburen karavanı çıkardım, elle iterek karavanı döndürdüm. aracı da döndürüp tekrar karavanı takıp yukarı doğru çektim. ama bu imkan da olmayabilir. karavanın bir şekilde frenden kurtulup geri geri gitmesi gerekir diye düşünüyorum.

dar bir yerdi, karavanla dönmek mümkün değildi. 7-8 m geri gitsem yeterliydi ama gidemedim. mecburen karavanı çıkardım, elle iterek karavanı döndürdüm. aracı da döndürüp tekrar karavanı takıp yukarı doğru çektim. ama bu imkan da olmayabilir. karavanın bir şekilde frenden kurtulup geri geri gitmesi gerekir diye düşünüyorum.
Merhaba

Bende aynı sorun yüzünden 3 sefer geri geri gidemeyip, geri geri gitmekten korkar oldum. Karavanı aldığım yere sordum. Gidemezsin dediler bunun için sanırım bir aparat varmış onu arıyorum. Alko frenli kaplin mevcut ancak yokuş aşağı geri geri gidemedim, debriyaja ve karavan frenine zarar verebiliyormuş ki debriyajı fazla bir şekilde 2 sefer kokuttum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri