Çekme Karavan İçin Araç Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akınanılaltın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,241

akınanılaltın

hAyrAn hAyrAn seyret ister kAtıl ister vAzgeç !
Yer
İstanbul
Merhaba,
3,25 ile 4 m karavan için hangi aracı önerirsiniz ?
Tecrübelerinize dayanarak ;
Honda ya da suziki jip mi
Vw ya da skoda sw mu
Yoksa
Opel zafira/meriva ya da renault scenic mi ?
Yoksa sedan araçlar mı daha sağlıklı olur ?

Teşekkürler..

Etiketler
Ynt: Çekme Karavan İçin Araç Önerisi

Akın merhaba,

yazdığın araçların beklentini karşılayacak araçlar, sedan araçlar yelpazesi çok geniş olduğundan yorum yapmak yerine
tecrübeli arkadaşımız Doğan beyin yazısını okuman için link veriyorum.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=42062.0

Selamlar

Konuyu ilgili bölüme taşıyorum.

Eger duz asfaltta gidecekseniz 1000 kg uzeri 80 bg'den guclu her aracla cekebilirsiniz.
Ama yayla benzeri yerlere tırmanacaksanız bozuk yollara girecekseniz önden cekisli olmamasi lazim. En azından arkadan cekisli , ideali 4x4 , tabiiki ağır ve geniş bir araç olması işinizi rahatlaştırır.
Ben viano panelvanımla en dev karavanından (çift dingil 6.5 m) , teknesine , kadar her tür römork'u banamısın demeden çektim.

akınanılaltın' Alıntı:
Merhaba,
3,25 ile 4 m karavan için hangi aracı önerirsiniz ?
Tecrübelerinize dayanarak ;
Honda ya da suziki jip mi
Vw ya da skoda sw mu
Yoksa
Opel zafira/meriva ya da renault scenic mi ?
Yoksa sedan araçlar mı daha sağlıklı olur ?

Teşekkürler..
Cekme karavanlarda onemli olan boy degil yuklu agirliklardir.karavaniniz varsa yada alacaksaniz uzerindeki etikete degil tarti kantarlarina guvenin.
Mutlaka tartirip agirligini ogrenip cekebilecek araci arastiriniz derim.
Selamlar,basarilar

motor gücü yanında,çeken aracın ağırlığı çekilenden daha fazla olmalı,yanılıyormuyum?

şartlarım elverdiği an bende çekme karavan edinmek istiyorum ,aracım 85 begir 1450 kilo, ağırlık ve güç olarak yeter diye düşünüyorum ama her koşulda da olmaz herhalde,iyi düşünüp doğru karar vermek gerekli.

Bi karavanım yok güney karavan ın midi modeli ya da
Erba dan haftasonu karavanı düşünüyorum. (Bu ölçekte tavsiyeleriniz varsa memnun olurum)
Pi2010 çok iyi olurdu fakat duşu, tuvaleti yok.
Düşünüşdüğünde güney karavan ın midi modeli gayet ekonomik, ihtiyaçlarıma da karşılık verebilir gibi ama ucuz etin yahnisi diye de bir durum var. Başımı ağrıtırmı diye düşünüyorum. Yağmuru var kar ı var uzun yolları var..
Aslında bir arabam var 100 beygir 1.4 970 kg lpg li seat ibiza
Bu nun tahminen yeterli olmayacağını düşünüyorum özellikle yokuşlarda

size önerim pino nun p325 yada p375 ini almanız,arabayı da 1.6 dizel ile değiştirmeniz,
güney karavan ve pino karavan arasında o kadar büyük bir kalite farkı var ki
pino nun karavanlarını gördüm,güney karavanı kullandım bir dönem

Pino nun modellerini gidip bizzat yerinde gördüm Faruk abi nin gerçekten ellerine sağlık. Çok çok güzel ve doğru düşünceyle yapılmış karavanları var.
Pi2010 duş ve lavabo olmadığı için biraz küçük gibi geldi.
3,25 i mi 3,75 imi sorduğumu hatırlamıyorum fiyat kaliteye göre yüksek değil ama ekonomim okadarına el verişsiz.
O yüzden şu anlık en yüksek ölçeğim erba haftasonu karavanı olabili, ya da ona eş değer farklı bi marka varsa onu da önerirseniz sevinirim. Güney midi den memnun kalmadığınızı anlıyorum

akınanılaltın' Alıntı:
Pino nun modellerini gidip bizzat yerinde gördüm Faruk abi nin gerçekten ellerine sağlık. Çok çok güzel ve doğru düşünceyle yapılmış karavanları var.
Pi2010 duş ve lavabo olmadığı için biraz küçük gibi geldi.
3,25 i mi 3,75 imi sorduğumu hatırlamıyorum fiyat kaliteye göre yüksek değil ama ekonomim okadarına el verişsiz.
O yüzden şu anlık en yüksek ölçeğim erba haftasonu karavanı olabili, ya da ona eş değer farklı bi marka varsa onu da önerirseniz sevinirim. Güney midi den memnun kalmadığınızı anlıyorum

"Güney midi den memnun kalmadığınızı anlıyorum"

Anadolu'da bir deyim vardır. DOĞRU SÖZE HACI EMMİN NE DESİN !

Sahibinden den de takip ediyorum karavanınızı yaptığınız işgerçekten tebrik edilecek bir iş, başarınızın devamını dilerim.

akınanılaltın' Alıntı:
Sahibinden den de takip ediyorum karavanınızı yaptığınız işgerçekten tebrik edilecek bir iş, başarınızın devamını dilerim.

merhaba ne yaptınız acaba bende erba karavan bakıyorum su aralar 5.25 modelı var bırde hafta sonu karavanı var baktınızmı?

freedom058' Alıntı:
merhaba ne yaptınız acaba bende erba karavan bakıyorum su aralar 5.25 modelı var bırde hafta sonu karavanı var baktınızmı?

Ben çok bakındım, profesyonel karavan üreticilerin hepsini tanıyorum.
Açık konuşayım,
Motokaravan üretici değerli bir abim ve gezenbilir üyelerinin ortak görüşü " 80 model olsun ama yabancı üretim bi karavan olsun" du.

Pi2010 için diyeceğim, kullandığı malzeme gerçekten kalitesini belli ediyor. Ama benim boyum 1,89 pi2010 da ayakta bişeyler ısıtamam bile :smiley:
Erba haftasonu karavanı istediğim gibi tam, fiyatı 11.500 dü iki ay önce şimdi 14.500.

Her neyse niyetlendim ikinci el bakımlı bişey almaya
Biri 77 model
Diğeri 86 model (türkiye üretimi)
86 model olan hem uygun hem de bakımlı görünüyordu fakat almamamı söylediler. Birazdaha beklersek mart nisan da bu ilanlardan çok göreceğimiz söylendi.

Yalnız benim planım

Haftasonları bazen karavanı alıp gezmek,genel de güvenlikli bi kamp alnına bırakıp haftasonları orada kafamı dinlemek..

Fakat istanbula yakın iki kamp alnından fiyat aldım 2.000 ve 2.500 TL dediler.
bana biraz masraflı gelecek gibi geldi, gözüm korktu.
Çünkü bunun;
Uydu anteni var, ışığı var, yazın soğutucusu var, bunları karşılayacak güce ihtiyaç var..

İşin içinden çıkamıyorum.

Siz ne yaptınız ? Durum nedir ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR