Çekme Karavan İçin Aracımıza Çeki Demiri Taktırmanın Maaliyeti Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,360
Ynt: Çekme Karavan İçin Aracımıza Çeki Demiri Taktırmanın Maaliyeti Nedir?

1-araç modeline uygun çeki demiri :ben megan2 sedana bosal marka 600tl kdv dahil
2-yetkili serviste takılması :ben 100tl verdim
3-makine mühendisine proje çizimi: 100-200tl
4-araç muayenesi zamanı yaklaşmışsa daha iyi olur tadilat muaynesi diye normal muayene ücreti ile aynı fiyata
5-araç muayenesi için de geçerli eksoz muayene ücreti
6-şöförler odasından Ek2 belgesi ücreti
7-ruhsat değişim ücreti 2 sayfa değişir :ben2 sayfaya 110 tl verdim

bu arada ben bunları yaptırdım.siz ne maksatla taktırmak istiyorsunuz bilmiyorum ama ben karavan çekmek için yaptırmıştım şu an çekecek karavan arıyorum çekebileceğim karavan 4.00 mt max ağırlık max 750kg bulamıyorum bunu üstünde ehliyet d sınıfı römork çekebilir ibareli olmalı o olsa bile araç max 1015 kgçekebiliyor o da ufak geliyor
önerim karavan için yaptırıyorsan motor karavan al

Etiketler

Hayırlı olsun çeki demiriniz, güle güle kullanın,
3 metrelik karavanlar 750 kg dan hafif olabiliyor,
Daha hafif hafasonu modeller de var. Caretta, Hermanni gibi modeller 750kg'dan çok daha hafif.
Ancak 750 kg sınırını aşacaksanız yasal prosedürleri izlemekte fayda var tabii.

Çeki demiri konusunda güncel bilgisi olan var mı?

Ben biraz araştırdım, uygun olarak yerli çeki demiri, elektrik bağlantı kiti, montaj ve proje dahil 750 TL fiyat aldım.

Sanırım ruhsata işlemesi, muayene falan 250 TL civarı bir rakam tutuyormuş. Bu iş 1.000 TL gibi bir rakama mal olacak gibi gözüküyor.

Merhaba dostlar .Ben daha yeni taktırdım. Toyota corolla 1300 XE Çeki demiri proje ,montaj elk tesisat 650 Tl - Tüv vize 135 Tl - Şoförler odası ek 1 matbu evrak + Dilekçe 20 Tl Trafik de tescil ve trafik belge işlenmesi 140 Tl Elk işçiliği 25 Tl Bu fiyatlar şu an en güncel olanı Bilgileri paylaşmak istedim.SEVGİ ve SAYGILAR.

Hayırlı olsun Metin Abi, Güzel gezilerde ve kamplarda kullanmanız dileğiyle,
Selamlar,

metin0035' Alıntı:
Merhaba dostlar .Ben daha yeni taktırdım. Toyota corolla 1300 XE Çeki demiri proje ,montaj elk tesisat 650 Tl - Tüv vize 135 Tl - Şoförler odası ek 1 matbu evrak + Dilekçe 20 Tl Trafik de tescil ve trafik belge işlenmesi 140 Tl Elk işçiliği 25 Tl Bu fiyatlar şu an en güncel olanı Bilgileri paylaşmak istedim.SEVGİ ve SAYGILAR.

Metin bey merhaba;

Öncelikle hayırlı olsun, siz önce karavanı alıp sonra çeki demiri taktırdınız. Bakalım bizde çeki demiri taktırıp ona göre karavan arayacağız galiba :smiley:
Çeki demirinde marka olarak ne tercih ettiniz. İthal ve yerli arasında 300 TL bir rakam oynuyor. Kalitesi iyi olduktan sonra yerliyi tercih edeceğim. Tabi buna taktırmaya gittiğim zaman örnekleri görmeden karar vermek zor olacak gibi.
Tekrar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Sayın Ömer Oğuz bey teşekkür ederim.Herşeyin hayırlısı olsun.Ben yerli çeki demiri taktırdım.İzmir Aks merka ve bunda bir şey yok .Farklı bir şey ve kalite adina zannetmiyorum.Tüm dostlara teşekkürler.SEVGİ ve SAYGILAR.

ilginizi çekebilir http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=78388.msg972712#msg972712

bugün izmirdeki aks römorka taktırttım, herşey dahil(kdv de)650 tl..

aracım 2010 yeni doblo, çeki demiri montajından sonra elektrikçi tesisatı bağladı, frene basıldığında fren birkaç saniye yanıyor sonra sönüyor ve araç fren lambalarını kontrol et uyarısı veriyor, yeni model araçların çoğunda bu sorun yaşanıyormuş, yüksek akım çekildiği zaman sistem kendisi elektriği kesiyormuş, aradım servisle konuştum, 600 tl civarında bir modül takıldığı zaman bu sorun ortadan kalkıyormuş:(
yada karavanın ışıklarını led olarak değiştirirseniz bu roblem çözülüyor :smiley:

Sagolun yucel bey, tesekkur ederim..

Çeki demiriniz hayırlı olsun, arıza lambasının sönmesi için gerekli parçaya istenilen para gerçekten çok ilginç geldi. Eminim herker taktırıyordur :smiley:

enginizm35' Alıntı:
aracım 2010 yeni doblo, çeki demiri montajından sonra elektrikçi tesisatı bağladı, frene basıldığında fren birkaç saniye yanıyor sonra sönüyor ve araç fren lambalarını kontrol et uyarısı veriyor, yeni model araçların çoğunda bu sorun yaşanıyormuş, yüksek akım çekildiği zaman sistem kendisi elektriği kesiyormuş, aradım servisle konuştum, 600 tl civarında bir modül takıldığı zaman bu sorun ortadan kalkıyormuş:(
yada karavanın ışıklarını led olarak değiştirirseniz bu roblem çözülüyor :smiley:

enginizm35' Alıntı:

Bu aleti taktırmak yerine fren pedalına ikinci bir sviç ile bağlı yeni bir tesisat çektirmek daha ucuza gelir. Ya da led lamba kurtarıyorsa en iyisi o.

Tüm oto elektrikçileri bunun için bir röle takıyor 15-20 TL veya konjektör ayarlı ile ayarı yükseltiliyor ayarsız tek kademe ise, bir büyüğü ile değiştiriyorlar....80'li yıllardada araçlara hella halojen takdığımızda aynı sorunla karşılardık, röle takılamadan çalışmazdı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.